Sayfa 999/1024 İlkİlk ... 499899949989997998999100010011009 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 7,985 - 7,992 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. TEFAS tan bakarsanız fonun KAP sayfasında son beş bildirim içinde bütün fonların portföy içerikleri var. Beyan etmeleri zorunlu.

Mesela bugün özel normal bir fonun portföyüne baktım. Elinde BİMEKS ve VARYAP bonoları vardı.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Eskiden açıktı sonradan kapadılar .

Eskiden her gün hisse fonunda ne var ne Yok güncelleniyordu şeffaftı .

Ne zaman ki getiriler sorgulanmaya başlandı kapattılar

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    TEFAS tan bakarsanız fonun KAP sayfasında son beş bildirim içinde bütün fonların portföy içerikleri var. Beyan etmeleri zorunlu.

Mesela bugün özel normal bir fonun portföyüne baktım. Elinde BİMEKS ve VARYAP bonoları vardı.
    Kendi parasından o bonolara 1.000 TL yatırır mı acaba...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    TEFAS tan bakarsanız fonun KAP sayfasında son beş bildirim içinde bütün fonların portföy içerikleri var. Beyan etmeleri zorunlu.

Anadolu Hayat BES fonları için baktım, son beş bildirim içinde portföy içeriğini gösteren herhangi bir bildirim yok.

4. Normalde KAP a göndermeleri lazım tüm portföy bilgilerini ve detaylarını.

BES dışı normal fonların hepsinde bu bilgiler en detaylı şekilde KAP ta mevcut.

BES fonlarının son 5 bildirimlerinin bazılarında detaylı fon portföy bilgileri var bazılarında yok KAP ta.

Şeffaf olmayan BES fonu ile işim olmaz benim. Fon detaylı olarak portföy detaylarını göndermiyorsa bir yaptırımı var mı bilmiyorum açıkçası?

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Anadolu Hayat BES fonları için baktım, son beş bildirim içinde portföy içeriğini gösteren herhangi bir bildirim yok.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Her gün bankalara 1.25 milyar dolar para veren bir tcmb'nin piyasadan dolar almaya çalışması çok saçma olmaz mı?. Günlük dolar swapını kessin bu ihtimali tartışalım ama günlük 1.25 milyar dolarlık ihaleyi kesmeden bu ihtimal yüzde sıfır.

Ancak reeskont dönüşlerini cebine koyar. O da bu koşullarda rezervini ciddi oranda arttırmaya yetmez.
    Hergun piyasaya borc vermek ayri, piyasadan dolar almak ayri.

Piyasaya borc verdiginde aslinda tl yi kisiyor. Faizleri yuksek tutuyor.
    Ama dolar aldiginda tl veriyor. Piyasa da bu beklenti ile aslinda borsada 100bin duzeltmesi yapacagina 110 a overshoot yapti cunku taze para kokusu aldi.
    Artik bu soz soylendi tcmb doviz alacak piyasa duydu, realize baslar.
    100 bin borsaya kimse inanmiyordu simdi 180 diyorlar. Ben 300 diyordum zam yaptim 800 bin diyorum artik endekse. Cift sifir atilirsa 2023 den once oralari gosterecekler bence.

6. Bes için şeffaf olma zorunluluğu kalktı 3-4 yıl oldu galiba bende o yüzden kapatmıştım

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Ekonomideki en büyük tehlikelerden birisi bence bu.

2010 2011 sonrası önüne gelen tahvil basıp borçlandı.
    SPK nın haftalık bültenlerini takip ederdim eskiden de..Abovvv ismini duymadığımız firmalar 20M 30M allah ne verdi ise artık..

Buralardan gelen paralar nerelere gitti ne kadarı yatırıma yönlendi ne kadarını patron cukkaladı şirkete ödettiriyor gittiği yere kadar amannn modundalar..

Bilinmez..
    Korteksteyim, bundan 3 sene kadar once de cikarmisti gayet memnun kalmistim, yine girdim, ilk kupon odemesini 23.06.2017 de yapti, 2. odeme 21.09.2017 de, son odeme ise 20.06.2018 bakalim zaman ne gosterecek. Zorlu grubunun firmada %100 hisse sahibi olmasi bende guven yarattigi icin girdim. Detayli bilgileri su linkten gorebilirsiniz:

http://finans.gazetevatan.com/kap-ha...iceren/891214/

Beste portföy değişiklikgi hemen gerçekleşiyormu?
    portföyde hizli birsekilde değişiklik yapilmiyorsa eğer bu borsa dolar ve altin portföyü ise cok riskli .dolar zirvede iken dolar portföyü secmis biri talimat verip satana kadar ciddi zarar yazabilir.

Sayfa 999/1024 İlkİlk ... 499899949989997998999100010011009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •