Sayfa 999/1312 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001100910491099 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,985 - 7,992 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Yatırımlık ev mantıklı mı bilmem de, oturduğun evin kira olması pek de akıllıca bir seçim olmayacak bence.

4-5 yıl önce falandı. Emirgana balık tutmaya gidiyordum. Park sorunu var diye toplu taşıma kulanıyordum.
    Bir gün dönüşte duraktaki hınca hınç kalabalığı görünce şok oldum.
    Lale festivali miymiş neymiş. Duraklar dolu, otobüsler dolu, kapı açmadan durak geçiyorlar. Minibüsler dolu. "Parayı basarım eve kral gibi dönerim" desen boş taksi bile yok!

Lalesine de, festivaline de küfür ede ede, eve kadar 4-5 km yürüdüm.

İşte "kiracı kalmak, şirketlerin eline düşmek" böyle bir şey olacak.
    Şu an mülteci ya da diğer sebeplerle yaşanan barınma krizi de bu anlattığım olaya benzemiyor mu?
    Daha beterini yaşamayacağınızın garantisi var mı?

O günden sonra elektrikli bisiklet aldım.
    Elin otobüsüne minibüsüne güvenip ortada kalacağıma, bisiklet dahi olsa kendi malım olsun. Birilerine muhtaç olmaktan bin kat iyidir.

Yukarıdaki fotoda insan kuyruğunu görünce bu küçük tecrübem aklıma geldi.
    Sarayda kirada oturacağınıza, tek odalı olsun, size ait olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yüzyılın şakası bu olmalı heralde.
    Mülkiyetinde binlerce taşıt aracı olan, ve halk arasında onbinlerce kişinin paylaştığı taksi işletme hakkına da tek başına çökmeye çalışıp "ulaşım imparatoru" olma hayalleri kuran adam mülkiyete karşıymış.
    Nasıl da masal anlatır gibi güzel güzel yediriyorlar millete.
    https://twitter.com/berkalican3458/s...204114952?s=20
    Mülkiyete karşıysa şirket hisselerini çalışanlarına hafif hafif pay etsin zararı yok gene 51 i onda kalsın.

samimiyetini görek hele.

800 bin verip 10 saat biniyorsun demiş arabaya.

yahu böle mantık mı olur.

icabında güzel bir yemeğe de 500 gayme verip 10 dakikada yiyorsun.

3.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku

800 bin verip 10 saat biniyorsun demiş arabaya.

yahu böle mantık mı olur.
    Görünen: "çalışıp çabalayıp kredi ödeyerek sahip olduğun araba boşa yatıyor"

Aslında düşündüğü: "Kredi ödeyip arabaya sen sahip olacağına, ömür boyu sürekli kira öde, günün sonunda sen hiç bir şeye sahip olma, tüm arabalara ben sahip olayım."

4. Hala mantıklı mı bilemiyorum ama bir ara kapalı otoparkta yer tutup araba kuyruğuna girmek mantıklı gelmişti. ama araba ev gibi değil adamlar isterlerse stoğu üstüne yıkarlar.

5.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Tesekkurler

Boyle cok degerli bir araziyi sahibinden e koymak daha cazip geliyor. Emlakci belli bir yuzde kesecek ama arsa cok degerli oldugu icin adama bir servet odenecek.

Sizin dediginizi anliyorum ve dogrudur eminim. Benim merak ettigim bu buyuk insaat sirketleri yada muteahhitler falan herhalde sahibinden e de bakiyorlardir diye tahmin ediyorum. Amac burada emlakci komisyonundan kurtulmak.
    ben satmak için düşündügünüzü sandım..hemen hemen bütün büyük inşaat şirketlerinin internet sitelerinde yeriniz mi var linki var..oradan direk inşaat şirketleri ile irtibata geçebilirsiniz..ama para vermezler..kat karşılıgı anlaşmayaa gitmeye çalişirlar ..

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Görünen: "çalışıp çabalayıp kredi ödeyerek sahip olduğun araba boşa yatıyor"

Aslında düşündüğü: "Kredi ödeyip arabaya sen sahip olacağına, ömür boyu sürekli kira öde, günün sonunda sen hiç bir şeye sahip olma, tüm arabalara ben sahip olayım."
    Z kuşağına alma kirala mantığı aşılanıyor devamlı.

yabancı medyada ve yutub kanallarında da var benzer durumlar.

beyaz yakaya da 3 5 sene önce ev alıp 10 sene ödeyeceğine dünyayı gez şeklinde bir gaz pompalanıyordu ülkemizde.

her gazı yememek lazım.

7. kaderin cilvesine bakın ki ev almayıp dünyayı gezecem diyen bir kişi şu an ne ev alabiliyor kurdan ve kiradan dolayı da ne de dünyayı rahatça gezebiliyor.

8. Bu video üzerine yapılmış en güzel floodların başında bu geliyordur heralde.
    Dobra bir dille yazılmış ve çok anlaşılır. Okurken su gibi akıp gidiyor sayfa.
    Esat hep böyledir. Şiddetle tavsiye ederim.

https://twitter.com/EsatRevolutions/...98014892769281

Sayfa 999/1312 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001100910491099 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •