Sayfa 10/156 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 1248 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Uzun Vadeli Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by ankarali_omer Yazıyı Oku
    Neden 2023.? Neden 2022 ya da 24 değil de 23. Meraktan sordum sadece

Mülk Allah(c.c)'ındır. Biz sadece kiracıyız...
    Hiç birşeyim yokken bir ev satın aldım ve 10 senelik taksit ödemelerini 8 senede bitirdim.
    Çok şükür kiradan kurtuldum. Evi ilk aldığım aylarda 900 TL taksit öderken 250 tl ile karnımı doyurmaya çalışıyordum sonraki dönemlerde ara ödemeler ile rahatladım.
    Şimdi ikinci hedefimi koydum 2017 ocakta başladım 2023 bitimine kadar 8 senelik süreçte bir ev parası daha biriktirebilir miyim diye. O yüzden temettü veren ve prim yapabilecek hisseleri iyice araştırıp yola koyuldum.
    Olurmu sizce ?

2. 2016 ocakta başladım yanlış oldu

3.  Alıntı Originally Posted by abdullaht Yazıyı Oku
    Hiç birşeyim yokken bir ev satın aldım ve 10 senelik taksit ödemelerini 8 senede bitirdim.
    Çok şükür kiradan kurtuldum. Evi ilk aldığım aylarda 900 TL taksit öderken 250 tl ile karnımı doyurmaya çalışıyordum sonraki dönemlerde ara ödemeler ile rahatladım.
    Şimdi ikinci hedefimi koydum 2017 ocakta başladım 2023 bitimine kadar 8 senelik süreçte bir ev parası daha biriktirebilir miyim diye. O yüzden temettü veren ve prim yapabilecek hisseleri iyice araştırıp yola koyuldum.
    Olurmu sizce ?
    Yeterince sabırlı olur ve doğru kağıtlara yatırım yaparsan inşallah olur.

4. Neden olmasın

5.  Alıntı Originally Posted by ankarali_omer Yazıyı Oku
    Çok zor %10 fazla vermesi bi hissenin. Ama trend de olsa keşke biraz. Minumjm %15,20

Mülk Allah(c.c)'ındır. Biz sadece kiracıyız...
    püf nokta bu ! (trend de olsa biraz )
    Hissenin fiyatını yukarı itecek sebepler de olmalı sırf temettüyle karın doymaz, ikisi birlikte olmalı.
    Halil hocanın yıllardır anlattığıda farklı birşey değildi örneğin, 45 derecelik açı ve temettü ödemesi
    Biri çıkıpta sırf temettü demedi.Sadece önemi fazla vurgulandığı için bazı arkadaşlarda herşey temettüdür gibi bir algı oluşuyor, bu yanlış.Yani aklıselim herşey temettüdür demiyor !
    Ağaç dikmek için en iyi zaman 20 yıl önceydi .Sonraki en iyi zaman ise şimdi (20.06.2014) Çin atasözü
    Birileri bugün gölgede oturuyorsa uzun zaman önce birileri ağaç diktiği içindir.(buffet) Zaman herşeyin anlamını değiştirir (ihtiyar balıkçı )

6. Arkadaşlar r shead ın yüksek getiri onlusu portföy dağılımını biste uyarlamak istiyorum. 2016 YILINA AİT TEMETTÜ VERİMİ EN İYİ 10 ŞİRKET LAZIM. Bir link atarmısınız? Ben aradım bulamadım..saygılar

7.  Alıntı Originally Posted by eastblood Yazıyı Oku
    Merhaba sizlere birsey danismak istiyorum.10 yil vade ile ilk asamada elimdeki parayla 1000 lot aselsan almak istiyorum.sonrada heray duzenli alim yaparak biriktirmek istiyorum.kazancli cikarmiyim bu yatirim fikrimden.tesekkur ederim

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aselsan güzel hisse, herkes çok şiştiğini düşünüyor ama globale bakıldığında hala çok yolu var. Bence eklenebilir ama size tavsiyem portföyü en az 4 hisseye bölmeniz. Böylece riski dağıtabilirsiniz. 1 tane savunma sanayi, 1 oto, 1 çimento, 1 tane de yine uzun vade hisselerden alıp kenara koymak daha mantıklı.
    Kendim kursaydım portföyü, alacağım 4 hisse; Aselsan, Tofaş, Çimsa, Hektaş olurdu.

8.  Alıntı Originally Posted by ihtiyar balıkçı Yazıyı Oku
    püf nokta bu ! (trend de olsa biraz )
    Hissenin fiyatını yukarı itecek sebepler de olmalı sırf temettüyle karın doymaz, ikisi birlikte olmalı.
    Halil hocanın yıllardır anlattığıda farklı birşey değildi örneğin, 45 derecelik açı ve temettü ödemesi
    Biri çıkıpta sırf temettü demedi.Sadece önemi fazla vurgulandığı için bazı arkadaşlarda herşey temettüdür gibi bir algı oluşuyor, bu yanlış.Yani aklıselim herşey temettüdür demiyor !
    Aynen. Temettü tek başına yeterli değil, yanında prim de olması lazım. Prim olması için de şirketin bir hikayesi olmalı.
    Örnek açısından mesela Tofaş, 2 sene önce "Egea'yı yapacağız." dediler, hatları ona göre ayarladılar, model ortaya çıktı, 2 senede hisse 14 liralardan 27 liralara geldi. 2 senede 2 kat temettü hariç.
    Bu tarz patronu güvenilir, temettü dağıtan ama aynı zamanda bir yatırım hikayesi olan şirketlere parayı yatırmak her zaman avantajlıdır.

Sayfa 10/156 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •