Sayfa 897/1006 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947997 ... SonSon
Arama sonucu : 8042 madde; 7,169 - 7,176 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - II

1.  Alıntı Originally Posted by sternee Yazıyı Oku
    ben tamda kirazplusa bilerek girdim. vadeli ve günlükte oran 16.25 en iyisi diye düşündüm. gerçi vakıf özel 16.5 duydum. ama uzun vade parayı zaten bağlamak iyi olmayacaktı. stopaj için günlük takibi yapmak aralık 28 sinden sonra daha mantıklı .güzel olan fibaplusda şu an paranın %50 ni başka bir bankaya aktarma durumu var. nitekim odeobank ben çıktıktan sonra 16 yapmış oranını. pazartesi 500k yı tekrar odeoya çekmek istiyorum. zira 25 bin boşta kalması yerine 10 bin boşta kalması daha iyi.
    2 sorum var:
    1-Kiraz hesaptaki parayı bozmama şartı koyuyor mu fibaplus oranı için?
    2-16.25 oranını normal aylık vadeli için de veriyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    2 sorum var:
    1- Vadeliyi bozmama şartı koyuyor, bozarsanız o ana kadar olan getiriden feragat ediyorsunuz.
    2- Oran hem günlük hem de vadeli için aynen işliyor

3.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    1- Vadeliyi bozmama şartı koyuyor, bozarsanız o ana kadar olan getiriden feragat ediyorsunuz.
    2- Oran hem günlük hem de vadeli için aynen işliyor
    Vadeliyi sormuyorum hocam onu bozarsanız tabiki faiz yanar. Kiraz hesaptaki bakiyeyi alıp başka bankaya gidebiliyor musunuz onu soruyorum

ikinci sorum da anlaşılmamış. Fiba plus haricinde, düz aylık mevduat yapmak istesem 16.25 veriyor mu

4. bir ara ünlü jo nun gecelik repoları yazılıyordu buraya ... ünlü jo gecelik repoda ne veriyor ? viop faizinden daha mı iyi ?
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    2 sorum var:
    1-dediğim gibi kiraz hesaptaki parayı başka bankaya aktaracağım.
    2-aylıkta bu oranı sormadım. zaten mantıklı değildi benim için .şu an içinde yıl sonunu kaçırırsınız.

Sadece şunu sordum mt ne
    1M para için şöyle düşündüm. %16 faiz oranı veriyor bu arada. vadelide kalacak kısmı yani dokunamayacağım azaltmak için.
    750 bin diyelim hesaba gönderip. bunun 375k sı vadelide kalacak.(%16)
    diğer 375k sı (25K boşta) kiraz plus ile devam edecek.
    ve ben ertesi gün kalan 250 k yı tekrar kirazplusa ekleyerek 625k yı (25k boşta) istediğim zaman başka bankaya gönderecek şekilde bir formul düşünüp Mt paylaştım. OLUR almıştım.

6. Beyler sizce bu sene max faiz kaç görürüz ?

7.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Beyler sizce bu sene max faiz kaç görürüz ?
    Zaten kalmış senenin sonuna 1 ay. Bir-kac puan fazlasini goruruz en fazla.

Yazılarım yatırım tavsiyesi değildir.SM-M307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

8.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Vadeliyi sormuyorum hocam onu bozarsanız tabiki faiz yanar. Kiraz hesaptaki bakiyeyi alıp başka bankaya gidebiliyor musunuz onu soruyorum

ikinci sorum da anlaşılmamış. Fiba plus haricinde, düz aylık mevduat yapmak istesem 16.25 veriyor mu
    Hocam yatırdığınız parayı ikiye bölüyorlar, yarısıyla vadeliye bağlıyorlar, yarısıyla günlük işletiyorlar, günlük işleyen kısım üzerinde istediğiniz gibi manevra yapabiliyorsunuz dediler bana, mantıken de yapabilmeniz lazım
    diğer sorunuza gelince, onun tam mantığını anlamadım, vadeli ile günlük aynı oranı garanti ediyorlar zaten, neden günlük avantajı varken toplamını aynı orandan vadeliye gömmeyi düşünürsünüz ki?

Sayfa 897/1006 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •