Sayfa 513/930 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

1. nihayet 1.44ü yakaladık..

G3421 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

2.  Alıntı Originally Posted by nostromo Yazıyı Oku
    nihayet 1.44ü yakaladık..

ortak 1044 ü yakalamak ne demek? ne anlama geliyor?
    ('' AVCININ TUZAĞA ATTIĞI YEM ONUN CÖMERTLİĞİNİ GÖSTERMEZ..'')

3. Bana bu hareketler daha ziyade satış baskısını kırmak ve yıllık geleneksel hareketini yapmasını sağlamak için yapılmış gibi geliyor. Yada daha iyisi bir kaç ay öncede söylediğim gibi elimizdeki eurobondlar birilerinin iştahını kabartıyor. Kötü düşünmek istemiyorum. Çünkü kötü senaryoda bu hareketler bizim için felaket olur

4.  Alıntı Originally Posted by Pir Yazıyı Oku
    ortak 1044 ü yakalamak ne demek? ne anlama geliyor?
    1, 44
    yani net aktif değer. bugün tasfiye edilse pay başı değeri. şu anki fiyat iskontolu olmuş oluyor işte. portföy büyüklüğüye orantılı olarak artıp azalabiliyor. 0,73 satıştayken NAD 1,30du. şimdi 0,83 satışta ve NAD 1,44.

"Kaybetmekten kaçınmak yerine kazanmayı amaçlayan her stratejinin sonucu kesinlikle yenilgidir." Von Neumann

5.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    10 yıllıklar ve 2 yıllıklar düşüşte ,eurobond çıkışta ,hisse bazlı kar olarak isgsy tavan , yarın ki güncel veri yi çok merak ediyorum 1,45 i görebiliriz
    1,45 olmadı ama 231,455,280.67 // 1.441197 gözüktü. Kanımca yaptıgı hareketler temettü yükselişine zemin hazırlamak,90 a kadar geçen seneki temettücüleri ve ondan sonraki 98 yükselişinde satamayıp altan alıp ortalama düşürenleri silkeledi 90 geçildiği taktirde 98 ilk hedef zaten tavanıda ona göre ayarladı gibi.temettü verecegi bir gün öncesi 1,05-1,06 dan yüklü alımlar geldi büyük grafige baktıgımda şuanki üst çizgi 1,06-1,07 bandında eger yolunu bu grafige göre uyarladıysa Kİ BEN ÖYLE DÜŞÜNÜYORUM ve kullanırsa görecegi noktalar buralar. Ayrıca bu şekilde gidersek daha önümüzde 2 ay var geçen senenin karını geçebiliriz.

6. tamamdır rahatladı artık ,eski işyata geri döndü.artık yavaş yavaş temettüye kadar yolunu bulur.ben busene 20 gelir diye düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by kalvin Yazıyı Oku
    tamamdır rahatladı artık ,eski işyata geri döndü.artık yavaş yavaş temettüye kadar yolunu bulur.ben busene 20 gelir diye düşünüyorum.
    Fiyatın nerelerde denge bulacağını düşünüyorsunuz? 20 bu sene için oldukça düşük kalır. Fiyat yukarı taşınırsa kabul edilebilir ancak geçmiş yıllardaki fiyat algısıyla bu temettü rakamı yatırımcı kaybettirir. Yanılıyor olabilirim ama ben böyle düşünüyorum. Portföyü daha iyi yönetmeleri lazım.

8.  Alıntı Originally Posted by snowdrop Yazıyı Oku
    Fiyatın nerelerde denge bulacağını düşünüyorsunuz? 20 bu sene için oldukça düşük kalır. Fiyat yukarı taşınırsa kabul edilebilir ancak geçmiş yıllardaki fiyat algısıyla bu temettü rakamı yatırımcı kaybettirir. Yanılıyor olabilirim ama ben böyle düşünüyorum. Portföyü daha iyi yönetmeleri lazım.
    20 için temettü oranından bahsetmiştim. temettüye 1,03-105 lerden gireceğini öngörüyorum. seneyi 90-98 arası kapatıp temettüye kadar 1,03-1,05 yapıcagını düşünüyorum ama güncel veri geçen seneyi devirirse şu 2 ay içersinde temettü ye giriş hedefim 1,07 ve üstü .

Sayfa 513/930 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •