Sayfa 79/664 İlkİlk ... 2969777879808189129179579 ... SonSon
Arama sonucu : 5308 madde; 625 - 632 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Once usul usul bikmadan usanmadan dolarlari hava guzel iken biriktirecegiz...
    Sonra da uygun bir yerden MMM'in etf'inden alacagiz..
    Bu kadar basit.
    Basit olan guzeldir..
    Fazla karisik, komplike seylere gerek yok..
    Ben ETF sevmem diyenler icinde CDS ler 400-500 araligina gelince bir turbulans durumunda ki bunlardan 5-7 senede sikca yasariz, tum parayi uzun vadeli bir eurobonda gomecegiz.

Syg,
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2. Aynen öyle. Tebrikler dudu hocam

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Once usul usul bikmadan usanmadan dolarlari hava guzel iken biriktirecegiz...
    Sonra da uygun bir yerden MMM'in etf'inden alacagiz..
    Bu kadar basit.
    Basit olan guzeldir..
    Fazla karisik, komplike seylere gerek yok..
    Ben ETF sevmem diyenler icinde CDS ler 400-500 araligina gelince bir turbulans durumunda ki bunlardan 5-7 senede sikca yasariz, tum parayi uzun vadeli bir eurobonda gomecegiz.

Syg,
    Dudu hocam selamlar.bu fikriniz bana da çok cazip geliyor.özellikle eurobondların vergilendirmesini de araştırdım.eurobond seçimi yaparken neye dikkat etmemiz gerekir sizce?kupon faizinin mi yüksek olması önemlidir?şimdiden teşekkür ederim
    sevgi ve selamlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by maracana35 Yazıyı Oku
    Dudu hocam selamlar.bu fikriniz bana da çok cazip geliyor.özellikle eurobondların vergilendirmesini de araştırdım.eurobond seçimi yaparken neye dikkat etmemiz gerekir sizce?kupon faizinin mi yüksek olması önemlidir?şimdiden teşekkür ederim
    sevgi ve selamlar
    Bunun icin ayri bir baslik var.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...83#post2894483

Cok faydali basindan sonuna okumaniz lazim.
    Syg,

5.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Selamlar.
    uzun araştırmalar sonucu bankaların en güvenli altyapıyı size sunduğuna karar verdim.
    komisyon 25 usd ama kesinlikle daha güvenli..
    ünlü menkul , gedik ile aynı alt yapıyı kullanıyor. interactive brokers..
    ünlüde hesap açtırdım. 1 haftada yurtdışı hesabımı açtılar.
    hesabın ana kullanıcısı ünlü. siz ünlü üzerinden işlem yapıyorsunuz.
    hesabın kullanıcı şifresini siz değiştirebiliyorsunuz. ancak hesabınıza kayıtlı e mail adresini DEĞİŞTİREMİYORSUNUZ.

saçmalığa bakar mısınız ? Email adresini değiştirmek istediğimde ünlüden arandım. Hesap e mail adresi değiştirmek yasakmış. Oysa değiştirmek için menüler de var ve aktif çalışıyor.

Ben TEDİRGİN oldum bu durumdan , düşünsenize ilerde bir gün o mail adresine erişimi olan bir kişi sizin şifrenizi sıfırlayabilecek. sizin hesabınızı tamamen görebilecek , hesaptaki varlıkları kaydırabilecek hesabı taşıyabilecek veya hesabı kapatabilecek...

bankaların daha güvenli olduğuna karar kıldım. banka ile başladığımız yola banka ile devam ediyorum..

işbankası ve qnb finansbank öneririm.
    25 usd işlem komisyonu var. ama kafanız rahat olur. gedik ve ünlü 10 dolardı fakat güvenli gelmedi bana.

işlem yaptığınız hesabın sorumluluğu yüzde 100 size ait olmuyor..
    diyelim birisi mail adresinize ulaştı , şifreyi sıfırlarken sadece o mail adresi yeterli olacak mı ? sanmam ... öyle ise güvenlik açığı var demektir , o kadar kolay olmamalı. Ünlü menkul Unlu Co kurumsal firmadır , böyle bir güven sorunu olmamalı...
    Sütbıyık Trading Advisory Services LLC - London . Hong-Kong . New York . Tavşanlı

6.  Alıntı Originally Posted by hamza sütbıyık Yazıyı Oku
    diyelim birisi mail adresinize ulaştı , şifreyi sıfırlarken sadece o mail adresi yeterli olacak mı ? sanmam ... öyle ise güvenlik açığı var demektir , o kadar kolay olmamalı. Ünlü menkul Unlu Co kurumsal firmadır , böyle bir güven sorunu olmamalı...
    ibkr alt yapısında şifreni sıfırlamak için önce mail adresine ihtiyacın var evet. Mail adresine kod gönderiyorlar onunla sıfırlıyorsun. Ben bunu kendilerine anlatamadım.

Bana dediler ki sizin e posta adresiniz orda yazarsa eğer sizin posta adresinizi bize göre daha çabuk hacklerler bizim mail adresi olması daha güvenli. Ama onların posta adresi hacklenirse nolacak. Sorumluluk kimde kalacak. ?

Bir diğer durum ise hesabına giriş yapan birisi şifreni içerse yine mail adresine gelen kod ile değişiyor.

İbkr böyle bi zorunluluk yok diyor.
    Ünlü ibkr böyle zorunlu kılıyor diyor.

Demem o ki ben güvenli bulmadım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    ibkr alt yapısında şifreni sıfırlamak için önce mail adresine ihtiyacın var evet. Mail adresine kod gönderiyorlar onunla sıfırlıyorsun. Ben bunu kendilerine anlatamadım.

Bana dediler ki sizin e posta adresiniz orda yazarsa eğer sizin posta adresinizi bize göre daha çabuk hacklerler bizim mail adresi olması daha güvenli. Ama onların posta adresi hacklenirse nolacak. Sorumluluk kimde kalacak. ?

Bir diğer durum ise hesabına giriş yapan birisi şifreni içerse yine mail adresine gelen kod ile değişiyor.

İbkr böyle bi zorunluluk yok diyor.
    Ünlü ibkr böyle zorunlu kılıyor diyor.

Demem o ki ben güvenli bulmadım.

Hasan yatirim guven isidir.
    Sen kimseyi takma nasil guvende hissediyorsan oyle davran.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808

Sayfa 79/664 İlkİlk ... 2969777879808189129179579 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız