Sayfa 658/992 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,257 - 5,264 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1. YP Mevduatları, 1 Kas - Yurt içi yerleşiklerin yabancı para mevduatları önceki haftaya göre 0,23 mr USD azaldı ve 194,39 mr USD oldu.

Gerçek kişilerin mevduatı 0,78 mr USD artarak 119,95 mr USD; tüzel kişilerin mevduatı 1,02 mr USD azalarak 74,43 mr USD oldu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,048
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    ALMANCA anlatsın bence...
    Aslına daha uygun olur..
    Bak Gidivan yine isin gucun gidiklamak..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,048
     Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    DUDU 2013 ten beri BİST yatırımcısını dolar bazında ne hale sokmuş onu da bir anlatsana.
    2013 de 5 cent idik..

Benim o gunku usd bazindaki portfoy degerim ile su andaki arasinda cok bir fark yok..

Tabii bu benim kagitlarimin performansi ile ilgili bir sey.

Yalniz 6 sene boyunca dolar bazinda bir sey kazanamamak da kotu tabii...

Artik bundan sonraki maclara bakacagiz..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,048
    Paranin adresi bist hamsinin adresi tava..

Syg,

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Paranin adresi bist hamsinin adresi tava..

Syg,
    Kalamar tava veya karides güveç zamanı şimdi

Ahtapot çok pahalı minik yatırımcı olduğum için onu alamıyoruz

6. 450.000 TL'ye ev alacağım. Elimde 700.000 TL var. Peşin alacağıma banka kredisi ile alsam, parayı 10 yıllık tahvile bağlasam nasıl olur?

Yabancı bir siteden hesapladım. Ucucuna zarar ediyorum. Tahvil 10 yıllık 12.5% kadar yıllık. Banka faizi ise 0.99% aylık. Böyle bir maceranın, benzeri bir şekilde gerçekleşmesi mümkün mü? Birer yllık yapıp riske giremem - elimdeki para gider ve icralık olurum. Böyle yapan var mı? Ya da duyan?

Yoksa en iyisi nakit almak mı?

7.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    450.000 TL'ye ev alacağım. Elimde 700.000 TL var. Peşin alacağıma banka kredisi ile alsam, parayı 10 yıllık tahvile bağlasam nasıl olur?

Yabancı bir siteden hesapladım. Ucucuna zarar ediyorum. Tahvil 10 yıllık 12.5% kadar yıllık. Banka faizi ise 0.99% aylık. Böyle bir maceranın, benzeri bir şekilde gerçekleşmesi mümkün mü? Birer yllık yapıp riske giremem - elimdeki para gider ve icralık olurum. Böyle yapan var mı? Ya da duyan?

Yoksa en iyisi nakit almak mı?
    Zaman yönetimini kullanarak en iyisinden başlayalım. Elbette ev almamak.
    Diğer yandan öncelikle her hangi bir kur riski almadığınız sadece faiz riski taşıyacaksanız.
    Yılda 55-60 baz puan durasyon kaybı elde edebileceğini yabancı bir siteden hesaplamışsınız.
    Yapılması makul ve bence sizin iktisadi öngörüleriniz ile sonuç netleşecektir.
    Her hangi bir arbitraj kazancı bulunmayacağı için tahminlerin gerçekleşmesi ile kazancınız oluşacaktır.
    Çoğu halka açık şirket cebinde nakit olmasına rağmen kredi kullanıyorlar. Buna örnek olur mu bilemedim. Vergi avantajı önemli tabii....
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Zaman yönetimini kullanarak en iyisinden başlayalım. Elbette ev almamak.
    Diğer yandan öncelikle her hangi bir kur riski almadığınız sadece faiz riski taşıyacaksanız.
    Yılda 55-60 baz puan durasyon kaybı elde edebileceğini yabancı bir siteden hesaplamışsınız.
    Yapılması makul ve bence sizin iktisadi öngörüleriniz ile sonuç netleşecektir.
    Her hangi bir arbitraj kazancı bulunmayacağı için tahminlerin gerçekleşmesi ile kazancınız oluşacaktır.
    Çoğu halka açık şirket cebinde nakit olmasına rağmen kredi kullanıyorlar. Buna örnek olur mu bilemedim. Vergi avantajı önemli tabii....
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Bir kaç hafta önce olsa daha da karlıydı hazine bonoları. Biraz daha inceleyeyim tahvil fiyatındaki gidişatı. Hemen alacak olursam şu anki faiz karşılamıyor gibi.

Sayfa 658/992 İlkİlk ... 158558608648656657658659660668708758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •