Sayfa 753/1252 İlkİlk ... 253653703743751752753754755763803853 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 6,017 - 6,024 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. aktif enkolay gene 20.25 devam mı? oran da yükselme var mı acaba?

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    sizinle aynı karaktere sahibim düşünsenize 5 sene önce tl mevduattan çıkıp yada full dolarını altınını satıp üstüne kredi çekip ev alan insan yok mudur ? Şimdi o kişi şöyle içerlenmiyormudur keşke ev almayıp full dolara geçsem hem borçlanmamış olurdum hem birikimim 2 katı artmış olurdu 2 ev parası kazanmış olurdum bu tarz olayları düşündüğümüzde çoğaltmak mümkün ayrıca doların değer kazanacağını az çok hepimiz biliyorduk ancak bu seviyelere kadar satmayıp sabırla beklemek müthiş psikolojik güce sahip olmayı gerektirir dörtten aldın 4.50 oldu bekliyorsun faiz artışı oluyor satıyorsun sonra diyorsun ki bu daha da uçar yine alıyorsun 5 oluyor 6 oluyor 7 oluyor ve alım satım makaslarına da yakalanmadan nokta atışı yapıp en üst seviyeden satabiliyorsun ve bunları yaparkende normal hayatını etkilemiyor böyle biri gerçek anlamda efsanedir
    Valla ben süreç boyunca takip etmeye çalıştım ekonomistleri, 3.90-4.50 arası değil ama 4.50'den sonra sürekli yazılanı çizileni söyleneni takip etmeye çalıştım. Faiz artışından sonra çok uzun süre herkes bu faiz oranları ile TL'de kalmak çok avantajlı garantili getiri mesajı verdi. Öyle yandaş medya da değil, Youtube'daki bağımsız olduğuna inandığım ekonomistler. Sonra anlaşıldı ki onların da öngörülerinin çok dışına çıktı bu kriz. Ayrıca geçen ay global bir şirketin de kur beklentilerini istemiştim içeriden. Euro'da 2019 ilk çeyrek için 6.20 ile planlama yapmış olduklarını, son gelen raporlarda da 3 yıl sonrası için Euro'da 10 beklendiğini söylemişlerdi. Buna göre %20 Türk Lirası faizi ile hesap yapıp karşılaştırınca başabaş çıkıyordu 3 yıl kazanımları. 3 yıl sonra başabaş hale gelir miyiz bilmem ama öyle bile olsa kimsenin şu anki kurları bu kadar erken beklemediği kesindi.

3. Bu 51 günlük bono hiç alınamıyor alabilen var mı bunu .

4. Vakıfbank özel, 34 gün miktar:1,73m

Mevduat Temdit: %20,10

İlave olarak 1,76m 34 gün put opsiyon USD 6,00 dan alırım.
    15.520 TL net prim.

Mevduat+opsiyon toplamda %31,4 (tabi, Usd vade tarihinde 6,00 ın altına gelmezse)

5.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    %18 olan günlük faizi

aylık faize oranlamak için formulü yazabilecek biri var mı....
    Bileşik getiri
    Anapara*((((0,18*0,85)/(100*365))+1)^vade)

6.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Valla ben süreç boyunca takip etmeye çalıştım ekonomistleri, 3.90-4.50 arası değil ama 4.50'den sonra sürekli yazılanı çizileni söyleneni takip etmeye çalıştım. Faiz artışından sonra çok uzun süre herkes bu faiz oranları ile TL'de kalmak çok avantajlı garantili getiri mesajı verdi. Öyle yandaş medya da değil, Youtube'daki bağımsız olduğuna inandığım ekonomistler. Sonra anlaşıldı ki onların da öngörülerinin çok dışına çıktı bu kriz. Ayrıca geçen ay global bir şirketin de kur beklentilerini istemiştim içeriden. Euro'da 2019 ilk çeyrek için 6.20 ile planlama yapmış olduklarını, son gelen raporlarda da 3 yıl sonrası için Euro'da 10 beklendiğini söylemişlerdi. Buna göre %20 Türk Lirası faizi ile hesap yapıp karşılaştırınca başabaş çıkıyordu 3 yıl kazanımları. 3 yıl sonra başabaş hale gelir miyiz bilmem ama öyle bile olsa kimsenin şu anki kurları bu kadar erken beklemediği kesindi.
    valla hayatta kendinden başka kimseye inanmıyacaksın, hatta bazen kendine bile inanmayacaksın..

7. Teşekkürler...

Alıntı Originally Posted by bgtr Yazıyı Oku
    Bileşik getiri
    Anapara*((((0,18*0,85)/(100*365))+1)^vade)

8.  Alıntı Originally Posted by rugankundura Yazıyı Oku
    Teşekkürler...
    Rica ederim.

380k Anadolubank pazarlıksız 19,90
    19,5 teb marifetliye geçmeyi düşünüyorum

Sayfa 753/1252 İlkİlk ... 253653703743751752753754755763803853 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz