Sayfa 194/316 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294 ... SonSon
Arama sonucu : 2524 madde; 1,545 - 1,552 arası.

Konu: RYSAS - Reysaş Holding

1. yıllık efk sı 100 milyon...finansal borçlar toplamı 1 milyar civarı. 400 ü kısa vadeli...... 400 milyon üstü eksi ypp si var.

Bir hisse neden yükselir..Çok basit...Hisseye alım geldiği ve toplanmaya başladığı zaman. Para babası kurumsal veya bireysel yatırımcıların kademelere dolu dolu alım yazması lazım ki hisse yürüsün...

Bu değerlerdeki bir şirket için bunu yaparlar mı? Bence yapmazlar...

Bazı arkadaşlar diyor ki bilanço da ali cengiz orta oyunu oynuyor....Şu kadar varlık var, arsa var aslında ama düşük değerden gösteriliyor..

Birincisi gerçek değerden bile gösterilse pek birşey değişmez. Çünkü yatırım yapacak zengin babalar varlığa değil kara ortak olmak ister. Yani arsa değil canlıyı görmek ister. Hisse başı verdiği paranın kendine ne kadar sürede geri döneceğine bakar...

İkincisi adama sorarlar. Ali cengiz oyunu olduğunu iddia ettiğin şirkette işin ne?.

2. Ha derki ben varlık satıp/ortak alıp/hisse satıp/vs.... borçları kapatıyorum.....O zaman kaç tavan çekeceğini Allah bilir.

3. Yorumsuz bilgi

Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Ha derki ben varlık satıp/ortak alıp/hisse satıp/vs.... borçları kapatıyorum.....O zaman kaç tavan çekeceğini Allah bilir.
    Dostum bu ve bir önce yazdıklarınla çok haklısın, aynen katılırım. Yorumsuz bilgi aşağıdadır.

30/03/2018 USD KAPANIŞ KURU 3,9489; EURO KAPANIŞ KURU 4,8673

GÜNCEL DOLAR 4,52XX, GÜNCEL EURO 5,31XX

Rysas Sf . 67 Döviz Kuru Duyarlılık 'a göre % 10 USD artışı = 43,3 MIO zarar.

Rysas Sf . 67 Döviz Kuru Duyarlılık 'a göre % 10 EURo artışı = 35,2 MIO zarar.

Uzatmadan bu kurlarla konsolide ortaklık yaklaşık 95-100 MIO OZKAYNAK KAYBINA UĞRAR.

Bu da ana ortaklıkta 105 MIO TL olan özsermayeyi neredeyse şu an için bitirmektedir. 150 MIO TL Konsolide özsermayede ise 40-50 MIO TL Kalır.

Bu bilanço değerleri maliyetten olmuş olsa da ciddi bir rakamdır. Korkunç faiz yükü değerleme kur hesabının dışında tutulmuştur.

Bankacılar bu ölü yatırıma bu durumda kredi çok zor verirler.

4. Ee ne diyon satalımmı 0.89 dan

5. Dolar bazında kiraya verilen dükkanların dolardaki artıştan uzun vade de olumlu etkileneceğinden neden bahsetmiyorsun.6 aylıkta 50 milyon döviz zararı oluşabilir. ancak kiralar da yıllarca bu yüksek döviz fiyatından tahsil edilecek.Kısa vade hissesi değik zaten bu hisse.

6. Yurdum insanı mutlaka hap bilgi alalım mı satalım mı duymak ister?
    Yok al da değil sat da değil , bekle gör

Dolar biraz daha çıksın da bekle ve gör

7. Bilançoda oynandığını düşündüğüm halde burada olmamın sebebini izah edeyim:
    Yaklaşık birbuçuk sene evvel rygyo kanun gereği zorunluluktan yeniden değerleme yaparak açıkladığı bilanço dikkatimi çekti, işim gereği sık sık seyahat ettiğimden rysas ın etkinliği gerek depolar, gerek taşımacılık, gerek tren işletmeciliği gerekse diğer faliyetlerini (arada otellerinde kalırım) takibe aldım.
    Aynı dönemde medyada demiryolu serbestisine istinaden yabancı (özellikle abd) demiryolu işletmecilerinin türkiye ye yatırım için geldikleri sık dillendirilmeye başlamıştı. Demiryolu işletmesinde yabancı bir ortak alma beklentisi bende oluştu. Hisseye girdim; iyi de kazandım (.87 alış- 1,26 satış) devamında tekrar girmemin ve halen alış yapmamın nedeni,
    şirketin piyasa değeri, %62 sine sahip olduğu gyo nun bir mülkünden 10 yılda alacağı kiranın bile altında.
    Gördüğüm kadarıyla şirketin malının mülkünün haddi hesabı yok. Kira gelirlerinin büyük kısmı usd olduğu bilanço dipnotlarında yazıyor.
    Borusana yapılan deponun, carrefoura yapılan deponun ve suryapının yaptığı proje lerin haberleri de hisseyi forse edecektir.
    Bu arada astronot keşke mali darboğaza girse, borçlarını ödeyemese; işte o zaman yapancı bir ortak almak zorunda kalır. Gör o zaman coşkuyu, ancak mali darboğaz zor gözüküyor, bu ortamda adam ankaranın en büyük deposunu yapmak üzere kazanda arsa alıyor!!!

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 194/316 İlkİlk ... 94144184192193194195196204244294 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •