Sayfa 14/930 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 105 - 112 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by karlıkaya Yazıyı Oku
    Sayın Delikan, bu kağıdı uzun süere takip ettiğinizi yazmışşınız. kağıdı bildiğiniz tanıdığınız düşünçesinden soruyorum.% 12,5 kar payı dağıtacak kağıt nasıl olur hala 1,00 tl.civarında
    Şahsi düşüncem.. Bu kağıt fiyatı için değil, temettüsü için taşınır...

Yaklaşık 10 yıldır taşıyorum.. Temettüsünü aldım.. Uygun zamanı ve fiyatı kollayıp, temettüsünü de kağıda çevirdim.. Şimdi, iki daire edecek kadar malım var.. Ve temettüsü, iki daire'nin kira getirisinden kat be kat fazla... Emlak vergisi yok, ev eskidi tadilat edeyim derdi yok..kiracı evi kirletti, taksiti ödemedi derdi yok... vs. vs..

Bu yazı yatırım tavsiyesi değildir.. Şahsi durum ve şahsi görüş beyanıdır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Bu arada... Yazımı okuyan arkadaşlar... Anketimize de katılın lütfen.. Linki imzamda..

Teşekkürler.

3. On yıldır taşıyan birisi bir saattir taşıyana yardımcı olur herhalde Öğrenmek istediğim şey şu: 24 Mart'tan sonra temettü ödemesi yapılacakmış. Benim yapmam gereken bir şey var mı? Onay, yatırımcı kuruma başvuru vs.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Mestan25 Yazıyı Oku
    On yıldır taşıyan birisi bir saattir taşıyana yardımcı olur herhalde Öğrenmek istediğim şey şu: 24 Mart'tan sonra temettü ödemesi yapılacakmış. Benim yapmam gereken bir şey var mı? Onay, yatırımcı kuruma başvuru vs.
    Temettü alacaksanız hiç bir şey yapmanıza gerek yok..

Paranız hesabınıza geçecektir.

Hisse sayınız aynı kalacaktır.. Hisse fiyatı bir önceki günün AO'na göre temettü miktarı kadar aşağıdan işlem görmeye başlayacaktır..

5. Teşekkür ederim. Hisse hâlâ bir liraysa ödemenin gerçekleştiği günün ertesi 0,94 kuruştan işlem görecek doğru hesapladıysam.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Temettü alacaksanız hiç bir şey yapmanıza gerek yok..

Paranız hesabınıza geçecektir.

Hisse sayınız aynı kalacaktır.. Hisse fiyatı bir önceki günün AO'na göre temettü miktarı kadar aşağıdan işlem görmeye başlayacaktır..
    Paranız hesabınıza bir kaç gün sonra yatacaktır.. Aracı kurumunuza bağlıdır bu...

Hesap toplamınız bu süre içinde temettü kadar düşük görünebilir.. Buna da dikkat edin ve telaşlanmayın..

Eğer temettü alıp, bu hisseyi de taşımaya devam edecekseniz, yatın bir çalının dibine ve ölü taklidi yapın..

Saygılar, sevgiler..

Not: Yazı tavsiye niteliği taşımayıp, bilgilendirme amaçlıdır..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Mestan25 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Hisse hâlâ bir liraysa ödemenin gerçekleştiği günün ertesi 0,94 kuruştan işlem görecek doğru hesapladıysam.
    Hesabınız yanlış..

Yaklaşık olarak son gün fiyatından 12,5 krş aşağıdan işlem görecek.. ( Eğer son gün anormal bir hareket gösterip, AO ile Son fiyat makası açılmaz ise.)

Yani, "hisse hala 1 liraysa, 0.87 - 0.88 gibi bir fiyattan açılacak.. Ama o gün nasıl bir işlem görür bilemeyiz.." demek daha doğru bir hesap olur..

8. 0,87-0,88'den açılacaksa ben ölü taklidi yapayım en iyisi,verdiği kârı almış oluyor zira )

Sayfa 14/930 İlkİlk ... 412131415162464114514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •