Sayfa 422/554 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522 ... SonSon
Arama sonucu : 4432 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    öncelikle mterkan abime bilanço konusunda buraya atmış olduğu önemli bilgi ve yorumları için teşekkür ederim.

dün gece atmaya söz verdiğim grafikleri ancak hazırlayabildim kusuruma bakmayın.

haftalık logaritmik grafikle kuşbakışı bakalım bagfaşın durumuna , daha sonra daha detaylı incelemek için günlük , saatlik ve ayrıca dolar bazlı durumunu değerlendirmek istiyorum
    Yazıp çizdiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi kapsamında değildir.
    melih_2005 twitter ( @maden_cevheri )

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    haftalık - log

2008 haziran ayından beri içine girdiği kanal ( kırmızı ) ve ortadaki ara kanalı ( siyah ) resmetmeye çalıştım.

gayet teknik çalışan bir hisse senedi. Logaritmik bakmamızın sebebi , uzun vadeli grafiklerde daha sağlıklı ve net bilgiler vermesi (https://piyasarehberi.org/yatirim/te...mi-ve-farklari)

mavi ile gösterdiğim çizgi 13 günlük ema ( üsse hareketli ortalama ) , fiyatın bu indikatörle olan ilişkisi çok net görünüyor. Sadece virüs nedeniyle olan düşüşte ihlal var o da çok normal.

ema 13 destek çizgimizi zamansallıktan dolayı değişecektir ama grafikteki rakamımız 16,18

macd indikatörüne dikkat çekmek istiyorum , 2008 den beri zirvelerdeki macd pozisyonunu kırmızı ok ile gösterdim. 19,15 son zirve denememiz de macd pozisyonu dikkat çekici , dik bir açıyla yukarı yönelmiş ve bir önceki zirvesinden çok çok aşağıda

daha yeni başlıyorum der gibi bir havası var

ptesi seansında korkup tırsanları dökmek için gaplı bir açılış yapabilir mi diye sesli düşünüyorum ve akabinde hafta içinde toparlayacağı düşüncesindeyim.

günlük ve saatlik grafikler birazdan...

3.  Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    Hocam diyelimki endeks'den 2 sıfır atılsa ve 100.000 lerden 1000 lere inerse ve 2020 sonuna kadar endeks 1500 lere yükselse %50 yükselmiş endekse rağmen bu BAGFAŞ 21 tl yi geçmeyecek mi diyorsun.?

Sayın TUNGA ve sayın MTERKAN yapmış olduğunuz bilanço analizleri için teşekkürederim, ellerinize emeğinize sağlık.
    Sayın GÜCCÜKYATIRIMCI
    Öncelikle kimseyi yanıltmak istemem.
    Ben kendi fikirlerimi yazdım.
    Siz tabiki bilginiz ve risk algınız dahilinde yatırımınızı yapın.

Ben Bagfaş ın yükseleceğine inanırsam 21.00 lerin üstünden de alım yaparım. Bu çok doğal.

Şimdi buna şöyle bir saçma örnek vereyim:
    Geçen yıl 80 bin liraya toyota corolla sını satan bir adam, aynı arabayı bugün 120 bin liraya geri almaya çalışıyor. Hatta alamıyor bile. Alt komşum bunu yaşadı. Ve bugünlerde aynı arabayı 120 bin liranın üstünden mecburen alacak. Çünkü yeni piyasa bu.

Aynı bunun gibi
    Aşağıdan sattığım bir hisseyi
    Yükseleceğine inanırsam, yukardan da alabilirim. Kimseyi yanıltmak istemem.

Benim anlatmaya çalıştığım şu. Bu kağıdın geçmiş hareketlerini yazıp, gelecek hareketleri konusunda öngörüde bulunmak. Olur ya da olmaz, tutar ya da tutmaz. Kimseye birşey ispatlamak derdinde de değilim. Sadece muhabbet.

Ben bu kağıdı devamlı alıp satarım. 2011-2012 de 240 lira olduğu günleri de çok iyi biliyorum. Hatta o zaman bir arkadaşımda vardı. Sat burdan dediğimde bana 600 lira olacak demişti. Sonrası malum. Kağıt ordan yavaş yavaş millete yedirilmişti.

Neyse
    Size bol kazançlar dilerim.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    BAGFAŞ saatlik

kanal direnci 20,88
    direnç 18,90
    kanal desteği 18,25

diğer destekler grafik üzerinde sırasıyla 18,02 / 16,93 / 15,95

kanal desteği kırılırsa pozisyon kapatıp destek rakamlarında kademeli alım için beklemeye geçerim.

Not: grafik ekranına bakma imkanı olanlar RSİ yi takip edebilirler , RSİ nin kırmızı kanaldan geri döneyeceğini düşünüyorum.
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir arkadaşlar sadece kendi yol haritamı paylaşıyorum sizlerle.

5.  Alıntı Originally Posted by warrenbuffet Yazıyı Oku
    Arkadaşım borsadan anladığın yok milleti yanıltma, 4 yılda bir zirve diyorsun, bu daha önce neden yükseliş yapmıyordu çünkü yeni fabrika devreye girmemişti. Şimdi bilanço çok değişti, kar marjı arttı, borçları düşürüyor, zarar da kur farkından, bu seviyelerde kalırsa euro ikinci çeyrekte kar yazar. Borsa beklentileri satın alır..
    Sen bu fiyatları 1-2 ay sonra rüyanda görürsün.
    Bu yeni fabrika için 250 milyon euro kredi kullanıldı, şu an piyasa değerine bak ben demiyecem sonra bugünkü 250 milyon euronun TL karşılığına bugün bu fabrikayı ancak bu parayla yapabilirsin. Bilmiyorsun, milleti aldatma
    Önümüzdeki sene temettü başlarsa 50 altında göremezsin, ilk çeyrek dolayı 1-2 gün satış yer yemez o kadar.
    Kimse bu hisseden korkmasın
    Yatırım tavsiyesi değildir, kendi görüşümdür.
    Sayın WARREN BUFFET
    Borsadan sizin kadar anlamadığım kesin.
    Siz koskoca WARREN BUFFET siniz.

Sizin yatırım stratejilerinizi 2000 li yıllarda yani 20 yıl önce o zaman ki borsa dergilerinde, gazete sayfalarında okumuş birisiyim.

Sizden çok şey öğrendim. Bunun icin size teşekkür ederim. Sizin yatırım stratejilerinizi şu anda da internet ortamında bulup okumuşumdur.

Bu piyasaya ömrünü vermiş bir insansınız. Şu an en az 85-90 yaşındasınızdır. Yaşınıza ve bilginize saygım sonsuzdur.
    Ben de sizin kadar olmasam da 1998 yılında bu piyasaya girmiş birisiyim.

1998-2018 Çıraklık
    2018-2038 Kalfalık
    2038- ... Ustalık dönemim olacak.

Ben 2020 yılı itibariyle Kalfalık dönemimi yaşıyorum.

Sizin gibi ustalardan öğreneceğim ćok şey olduğunu biliyorum. Sizin bilginize saygım sonsuz.

Bu piyasada bilmek diye birşey yok.

Yaklaşık
    20 yıl Yaşar Erdinç Hocamın yazılarını okumuş birisiyim. Kendine Allah tan rahmet dilerim. Kendisi çok güzel bir insandı.
    Yaşar Erdinç der ki:
    Borsanın %2 si bilgi
    %98 i psikolojidir.!!!

Ben haddim olmayarak, sizin karşınızda bunları yazıyorum ya kusura bakmayın.

Yazdıklarım yüzünden hiçkimsenin zarar etmesini istemem.

Herkese bol kazançlar diler
    Saygılar sunarım.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    BAGFAŞ GÜNLÜK

Fibo düzeltme seviyeleri

fibo desteklerini grafikte yazdım

düşen kanal desteğimiz 17,55

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,389
    son 6 aylık takas durumunu atabilecek arkadaş var mı içimizde ?

8. Bilanço beklentileri karşılamadı
    Umarım taban yapmaz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 422/554 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz