Sayfa 271/416 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371 ... SonSon
Arama sonucu : 3322 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Dediğim de o işte Dudu Hocam Marshall şirketi son bilançosunda keskin iyileşmeler yaşamış bir şirket , 2010 ve öncesi durumuna dönüp düzenli temetü vermeye başlayabilirse bu satın alınmaz mı borsada?
    inaniyorsan neden olmasin?
    Ben de Brisa yatirimlari bitti, fabrikayi acti artik eskiye doner, temettu oder dedim aldim ama 1.5 senedir icimde patladi..
    Aldigim donem 1 Hekts=1 Brisa idi simdi 0.50 Hekts=1 Brisa

Gecmis olsun bana..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de Brisa yatirimlari bitti, fabrikayi acti artik eskiye doner, temettu oder dedim aldim ama 1.5 senedir icimde patladi..

Gecmis olsun bana..

Syg,
    Saygılar dudu hocam selamlar

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Gecmis olsun bana..

Syg,
    Bunda lastik sektörünün eskisi kadar iyi olmamasının, katma değerli ürün olmaktan çıkmasının ve herkesin üretim yapmasının payı var sanırım. Lastik başına 3-5 tl gibi kar rakamlarıyla bile satış yapan dağıtıcılar var, yurt dışından ithal ederek.

Petlas 2020 içinde 10 milyon kapasiteye ulaşacak yeni fabrikasını açıyor. Bunun Goody'si, Pirelli'si var. Hepsi 10'ar milyon. Bunun daha yurt dışından ithal gelen conti'si, michelin'i var. Hankook'ları, Nokian'ları saymadım. Kısacası, lastik piyasasında kalmak isteyen artık maliyetine satış yapacak, devletten teşvik alırsa da kar sayacak. Olay bu. İnancım pek kalmadı o sektöre ama enflasyon etkisi yüzünden belli oranda prim yapacağına inandığım için Brisa tutacağım.

Poltk daha özel bir alan. Her önüne gelen el atmamış. Bir de astronomik karların olduğu bir alan değil. Yıllık 3-5 milyonluk karlara oynuyorlar. O kar bir şekilde 20 milyona çıkarılırsa, al sana güzel bir kazanç.

Yine de, tüm bu şirketler bir Froto, Ereğli, Tuprs ile kıyaslanamaz. Ne Brisa, ne Poltk bu tür şirketlerin fabrika giriş kapısında güvenlik kulübesi bile olamaz. Baş ağrıtmamak için belli bir portföy rakamından sonra Sayın Dudu'nun dile getirdiği sağlamlıkta kağıtlarda yer almak şarttır.

Yoksa şarlatanlıklarla uğraşırsınız. Milyar dolarlık yatırım yaptığından bahsedilen şirketlerin, yıllar boyu mahalle bakkalı kadar kar elde edemediğini gördüğünüzde ve yıllarınızı bu şekilde geçirdiğinizde pişman olursunuz.
    ...

4. Akzo Nobel'in fabrikayı boyattığını göreyim, Marshall ile ilgili iyi niyetleri olduğunu düşünürüm. Boyası dökülen, boya fabrikası ! Hey gidi Yorgo amca

Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Dediğim de o işte Dudu Hocam Marshall şirketi son bilançosunda keskin iyileşmeler yaşamış bir şirket , 2010 ve öncesi durumuna dönüp düzenli temetü vermeye başlayabilirse bu satın alınmaz mı borsada? Borsa beklenti değil mi? Ayrıca Marshall 65 yıllık senden bile 5 yaş büyük yıllardır üretimde hepimizin hayatına bir şekilde girmiş dünya devi Akzo Nobel yönetimde böyle yarım asırı aşmış kaç şirket var borsamızda? Siz son bilanço da ki iyileşmeleri farkettiniz mi?

5. Eksi beş görmüşken yeşili yaktı Neler oluyor?

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Bunda lastik sektörünün eskisi kadar iyi olmamasının, katma değerli ürün olmaktan çıkmasının ve herkesin üretim yapmasının payı var sanırım. Lastik başına 3-5 tl gibi kar rakamlarıyla bile satış yapan dağıtıcılar var, yurt dışından ithal ederek.

Petlas 2020 içinde 10 milyon kapasiteye ulaşacak yeni fabrikasını açıyor. Bunun Goody'si, Pirelli'si var. Hepsi 10'ar milyon. Bunun daha yurt dışından ithal gelen conti'si, michelin'i var. Hankook'ları, Nokian'ları saymadım. Kısacası, lastik piyasasında kalmak isteyen artık maliyetine satış yapacak, devletten teşvik alırsa da kar sayacak. Olay bu. İnancım pek kalmadı o sektöre ama enflasyon etkisi yüzünden belli oranda prim yapacağına inandığım için Brisa tutacağım.

Poltk daha özel bir alan. Her önüne gelen el atmamış. Bir de astronomik karların olduğu bir alan değil. Yıllık 3-5 milyonluk karlara oynuyorlar. O kar bir şekilde 20 milyona çıkarılırsa, al sana güzel bir kazanç.

Yine de, tüm bu şirketler bir Froto, Ereğli, Tuprs ile kıyaslanamaz. Ne Brisa, ne Poltk bu tür şirketlerin fabrika giriş kapısında güvenlik kulübesi bile olamaz. Baş ağrıtmamak için belli bir portföy rakamından sonra Sayın Dudu'nun dile getirdiği sağlamlıkta kağıtlarda yer almak şarttır.

Yoksa şarlatanlıklarla uğraşırsınız. Milyar dolarlık yatırım yaptığından bahsedilen şirketlerin, yıllar boyu mahalle bakkalı kadar kar elde edemediğini gördüğünüzde ve yıllarınızı bu şekilde geçirdiğinizde pişman olursunuz.
    +++++++++++++++++++

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by mavsar Yazıyı Oku
    Akzo Nobel'in fabrikayı boyattığını göreyim, Marshall ile ilgili iyi niyetleri olduğunu düşünürüm. Boyası dökülen, boya fabrikası ! Hey gidi Yorgo amca
    Hangi terzi kendi söküğünü diker Hocam

A1 CAPİTAL 119.903 adet olmuş

Sayfa 271/416 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •