Sayfa 226/452 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326 ... SonSon
Arama sonucu : 3610 madde; 1,801 - 1,808 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bende Allianz'ı dondurdum. İptal etmek yanlış ihtiyaç yoksa tabi. ama ödemeleri dondurmak şu zamanda en iyi seçenek.
    Neden dondurmak?
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Neden dondurmak?
    şu ortamda:
    BES'e aktarılan para uzun vade kilit olduğundan nakit akışına geçici ara veriyorum
    Çünkü Spot tarafta, Borsa için nakit lazım güzel fırsatlar var.
    Tekrar başlatınca geriye dönük boş geçen aylar toplu ödeniyor.
    BES ana emeklilik sigortamız.her daim devam..
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    şu ortamda:
    BES'e aktarılan para uzun vade kilit olduğundan nakit akışına geçici ara veriyorum
    Çünkü Spot tarafta, Borsa için nakit lazım güzel fırsatlar var.
    Tekrar başlatınca geriye dönük boş geçen aylar toplu ödeniyor.
    BES ana emeklilik sigortamız.her daim devam..
    Ben en zor ya da alternatif fırsatların en yüksek olduğu dönem diyelim, asgari de olsa ödemelerin yapılması taraftarıyım..minimum tutar aylık 135 tl filan galiba şu an..en azından ben o kadar ödüyorum minimum olarak...sonuçta bu para, özel bir sorun yoksa, hissedilecek bir miktar değil.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Önemli olan aldığınız kararların zamanlaması. Kaybettiğimiz zaman sisteme ya da siyasete & siyasetçilere bulaşmanın, kusuru başkalarında aramanın kimseye bir faydası olmaz. Sistem böyle kurulmuş; kazanamıyorsan sorun sende, başkalarında değil, beğenmiyorsan da çıkar gidersin. Kimse kimseyi zorla tutmuyor.
    Şunu da kabul etmekte fayda var dostlarım. Dünya tarihinde ilk defa bu derece global düzeyde yaşanmakta olan ilginç ! bir kaotik durum tam da bize denk geldi. Bahtsız bedeviden çok daha etkin bir deyim bulmak lazım bütün bu süreci tanımlamak için. Ancak bu gerçek bile BES gibi uzun vadeli bir yatırım aracında oldukça tatminkâr bir getiri eğrisi sunmakta olan Altın Fon'dan çıkıp Hisse Fon'a geçiş hamlemizi izah etmekte yetersiz kalır. Benimkisi resmen aç gözlülük ve en risk alınmaması gereken platformda en ciddi riskleri almak suretiyle bir nev'i harakiri...

Yani hata kesinlikle ve kesinlikle bende. Hayat devam ediyor; hatalar ve bu hatalardan çıkaracağımız dersler ancak öldüğümüzde son bulacak bunu unutmayalım lütfen.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben en zor ya da alternatif fırsatların en yüksek olduğu dönem diyelim, asgari de olsa ödemelerin yapılması taraftarıyım..minimum tutar aylık 135 tl filan galiba şu an..en azından ben o kadar ödüyorum minimum olarak...sonuçta bu para, özel bir sorun yoksa, hissedilecek bir miktar değil.
    500 falandı benim en son. artırmıştım.
    aşağı çekicem dondurduktan sonra. 125 tl minimum Allianzda şu an.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6. merhaba. dilerim hepinizin sağlığı yerindedir. elleri yıkamayı unutmayalım

yine bir akıl sormak istiyorum: mevcut portföyüm altında duruyor. ha bugün ha yarın altından çıkacağım, hissediyorum. altından çıktğım zaman piyasa "normale" dönene kadar paramın sadece değerini korumak için hangi fonu tercih etmem gerekir?

okuduklarımdan anladığım cevap "tahvil" fonu gibi lakin bilgi kabilinden başka fon türü de bu işi görür derseniz çok müteşekkir olurum.

7. Hisse fon için takip ettiğimiz grafiğin son durumu bu şekilde. İşaretli olan bölge risk aldığımız ve riskin gerçekleştiği alan. Ortalama ile fiyat arasındaki marj kapanmak üzere. Esasen riski tam da şimdi almalıydık ancak acele ettik dostlarım. Endeksin 100 bin civarı maliyet bölgemiz. Dünkü gibi 2 hareket çekse tamamdır.

8.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    merhaba. dilerim hepinizin sağlığı yerindedir. elleri yıkamayı unutmayalım

yine bir akıl sormak istiyorum: mevcut portföyüm altında duruyor. ha bugün ha yarın altından çıkacağım, hissediyorum. altından çıktğım zaman piyasa "normale" dönene kadar paramın sadece değerini korumak için hangi fonu tercih etmem gerekir?

okuduklarımdan anladığım cevap "tahvil" fonu gibi lakin bilgi kabilinden başka fon türü de bu işi görür derseniz çok müteşekkir olurum.
    Paranın değerini korumaktan kasıt fazla getirisi olmasın ama değerde kaybetmesin şeklindeyse Para Piyasası fonu doğru tercih olacaktır.

Sayfa 226/452 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •