Sayfa 628/1001 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 5,017 - 5,024 arası.

Konu: Viop XXXVII

1. Sonuçta aldığı yatırım kendi boyuna büyük, ab ödeyecek.

Bizim buradaki fakirliğimiz apayrı bir konu tabi ama Yunanistan da kendi gençleri doğru dürüst durmuyor, bizde de öyle, bana göre boş yetr birbirimizi yiyoruz oturup anlaşmaları lazım.
     Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    usta bu yunanistan goygoyunu tr insanı çok sevdi.

ama orda 2000 avro beyaz yaka çalışanının burda karşılığı 10 bin tl bile değil. yani 615 avro.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by ellocu Yazıyı Oku
    forumda bir klik oluşmuş. ara sıra bir şeyler yazalım diyorsunuz ;okuyan yok,kaale alan hiç yok. illa sürekli yazacaksınız ya da üst perdeden konuşacaksınız.
    Bence düşünmek bir anlamda duadır. İşe yarayan fikirler bir şekilde sistemde değerlendiriliyor. Bir yere yazınca şahitli olur.

Hatta bunun gibi bir şey düşünürken TV'de RTE vardı. İnsanların düşünmesini durdurabilir misin, kalemi durdurabilir misin deyince bir subhanallah çektim.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,647
    Bu gün zamlı sütlerle tanıştım.5 kişilik aileyiz.Süt ve süt ürünleri tüketimine önem veriyoruz.Süte bu kadar vermek zoruma gitti.Tek maaşlı vatandaşlar çok zorlanacaklar.

Simit aldığım yerde daha önceki günlerde saat 12 den sonra simit kalmazdı .Şimdi her saatte var.

Dün HABER TÜRKTE konuşuldu.SÜT KONSEYİ asgari ücrete %40-50 zam gelecek diye bu fiyatı yapmış.önceden fiyatlamış.
    Bu işte tuhaflık yok mu?
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Az sulu süte ve yarım simitli günler hoş geldi..
    Çin işi Çin işkencesiyle son bulacak sanırım...

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5. Enflasyonu 2021'e hapsetmek istiyorlar. Bu senaryoyu yazdım ama Kasım ayı %5 altında olur ise senaryo iptal demiştim.,

Enflasyon hesaplama yöntemine bakınca aslında %6-7 den fazla kasımda enflasyon olmuş, Aralık ayına en az %3 taşınan enflasyon var. Aralık enflasyonu ile %25 in üzerine çıkarız. Öte yandan enflasyon ile dolar kuru ucuz kalıyor, oraya yönelim var gibi. Dün Prof. Hurşit Güneş HaberTürk TV'deydi güzel analiz yaptı, kontrolü kaybedince panik oldular kura müdehale geldi dedi.

BIM çok ürüne bugün %35 zam yapmış, Migros'da M tereyağı 44 TL idi bugün 69 TL yapmışlar ama çok kalmamış, muhtemelen dün akşam çalışanlar kalanları almıştır.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Açık göz girişmcilerden acilen süte bozulmayacak şekilde su katmanları ve fiyat düşürüp enflasyona katkı sağlamaları ı bekliyorum..
    Fiyatların yüksek olduğu sektörlerde müthiş hileli ürünler ortaya çıkacaktır...
    Merdiven altı sektörün altın yılları..
    Borsa da HİSSESİ varsa alınır.

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

7.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Sn. JAKO bu çalışmayı twitter'daki hesabından yayınlamış,hissenet sayfasında bu çalışma yok.Ama forum üyeleri ,çalışma hakkında, Sn. JAKO'nun hissenet'te açtığı başlıkta soru sorabilirler.

Soru soramazlar çünkü konu kapatıldı, son mesajlarda fazlaca eleştirilince Sn Jako konuyu kapattırdı sanırım ki bence o konuda fazlaca haklıydı...
    Bazen insanlar eleştirinin dozunu kaçırıyorlar...

Babo'ya da bunu yaptılar...

8. Türkiye'nin değer kaybeden para birimi yüzünden ağır darbe alan ekonomisine yeni reçete, Çin modeli olarak gösteriliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TL'nin değer kaybıyla r
    ekabetçi bir para birimine dönüştüğünü, bu sayede Çin gibi Türkiye'nin de ihracatını ve istihdamını artırarak dış piyasaya üretim yapan bir ekonomi olacağını aktardı.

Ancak Türkiye'nin Çin'e dönüşmesi için sadece rekabetçi bir kura sahip olması yetmiyor.

İki ülkenin tarihi dinamiklerinin ve ekonomilerinin yapısı o kadar farklı ki kıyas yapmak çok zor.
    Bu konuyla ilgili görüşlerini sorduğumuz ABD'deki Carnegie Endowment Asya Programı'nın kıdemli araştırmacısı ve Çin ekonomisi uzmanı Yukon Huang, "Çin'in geçmişinin ve ekonomik tecrübesinin Türkiye ile hiçbir ilgisi olmaması dolayısıyla bu modelin başarı şansı olmadığını" söyleyerek sorularımızı yanıtlamayı reddetti.

Sayfa 628/1001 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •