Sayfa 107/997 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 849 - 856 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Ahmetg yaşınızı bilmiyorum benim yaşım 1980 darbesini dahi hatırlayabilecek yaştayım. 44 yaşıma geldim.. 1980 darbesi, 1990 krizi, 1995 krizi, 2001 krizi ve 2008 krizi.. Hepsi kafamda net...

Sorunuza gelince ING bank yada Burgan Bank %4 veriyor.. Ama özel bankalardan hele küçükler ile çalışmak istemiyorum. Burası aslında tam bir tartışma noktası.. Bu başlık altında İmar Bankası ve mağdurları var değil mi? Okuyormusunuz.. Bende okumuyorum.. Çünkü onlar haklı, buna banka ruhsatı veren devlet suçlu...

Keza 1990 lar belki 100 adet özel banka battı.. Bazı arkadaşlar burada artık o dönem bitti banka manka batmaz deniyor.. Çünkü bankacılık kanunu mevduat toplama kanunu ince ince 7 punto ile 500 sayfa şaklinde yazılmış.. Olabilir.. Ama o kadar olay gördüm ki bu memlekette...

KEY ler.. (Konut Edindirme Fonu) Memurlar konut edinecekti.. Belki şimdi ki BES in 2 katı büyüklüğündeki fon ederi ile... Eğer bu forumda KEY den bir tane dahi memur konut edinmiş ise ben bir daha bırakın bu başlığı FORUMA yazmam dağlara çıkar orada yaşarım.. Bu kadar iddalıyım...

BES... 20 yıl sonra emekli oluncakmış.. 1980 de de vardı.. Ama bir türlü gelmeyen 20 yıl ... Etrafınızda hiç özel emeklilikten emekli olup maaş alan var mı? Var sa benim içinde süpriz olur...

Kısaca devlet oradaki mevduatların 100,000 TL sini garanti altına alıyormuş...

Yahu beyefendi bakınız size bir şey izah etmek istiyorum..

Birgün evime DASK yaptırdım... İnce ince 15 sayfa yazılan ince yazıları tek tek okudum...

Siz nasıl bilirsiniz DASK'ı? Evim yıkılırsa evimin değerini trink öder bende giderim trink ev alırım değil mi?

I-ııhh.. Öyle değil...

Kısaca benim evim 400,000 TL dir... Allah korusun yıkıldı diyelim. DASK diyor ki; senin arsa payın orada duruyor... Arsa payı maliyetin 300,000 TL diyor... Kalıyor 100,000 TL bunu da 180 ayda öderim diyor. 100,000/180=555 TL... Yani 10 yıl boyunca sana kira paranın yarısı ödeüyor.. Öyle trink para mirink ev yok...

Ha hiç yoktan iyidir.. Kabul ... Ama beklendiği gibi değil....

BU işlerde böyledir... Adam çeker gider arkasında muhattap bulamazsınız... Kısaca Türkiye'de banka sahiplerini ve onların amaçlarını dahi bilmen gerekir... Burgan Bank kimin neyin nesi kimin fesi... Yakın tarihimizde bile örnek var... (Geçen Yıl)

Arada ki bir avuç dolar için;

"Ne Şeytanı Gör; Ne Salavat Getir..."
    Burgan kuveytlilerin,kuveyt'te ABD'nin oradaki uydusudur. katar,lübnan bankalarından iyidir merak etme.yannız ben onlara bozuğum 10 gün önce 3,7 den yukarı çıkmayanlar şimdi 4'e geri dönmüş. iyi ki 32 gün bağlamışım.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Dolar pozisyonundan ettiğin karı oralarda yiyecek olsan tamam da zarar etmişken gidip oralarda yiycem demenin Türkçesi şu: Benim çok param var Kimin ne kadar parası olduğu üzerinden yarış mı yapalım şimdi burada
    Sen busun işte.
    İyi tamam dolarını da al git.
    ve mümkünse dönme.
    Not: İpsaladan öteye gitmemişlerden kasıt bensem söyleyeyim. Türkiye'ye dönüş yapalı daha 2 yıl oldu. Newyork, California, Berlin, Londra, Malta ve birçok yerde uzun yıllar bulundum. ABD'de gideceğin yeri söyle sana kalacak yer ayarlayayım istersen Dolarcıkların bitmesin oralarda
    Neden kesin donus yaptin?

3.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Burgan kuveytlilerin,kuveyt'te ABD'nin oradaki uydusudur. katar,lübnan bankalarından iyidir merak etme.yannız ben onlara bozuğum 10 gün önce 3,7 den yukarı çıkmayanlar şimdi 4'e geri dönmüş. iyi ki 32 gün bağlamışım.
    1 ay sonra dönüşüm var. 4'ün altındaki teklifte ben gözlerinin yaşına bakmam. Hele 3.7... Gömerim daha iyi.

4.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    Sn.Power benim için %0,5 çok mühim değil. Sadece kafam rahat olsun. VB %3,6 verince bende 45 gün bağladım... Bu arada 3,4448 TL den bir miktar daha aldım... USD ortalamam 3,4666 oldu... USD portföyüm %60 olurken TL portföyüm %40 de kaldı.. 3,40 TL olursa kalan %40 TL portföyümüde USD a taşımayı düşünüyorum...

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    1 ay sonra dönüşüm var. 4'ün altındaki teklifte ben gözlerinin yaşına bakmam. Hele 3.7... Gömerim daha iyi.
    İNG direkt %4 veriyor pazarlık dahi yok.. Neden ING değil?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    hahaha yurtdışına kaçmıyorlarmış yahu zengin kesimin hepsinin dünya cennetlerinde gizli mekanla8rı var,vakitlerini orada geçirler ve işlerini oradan takip ederler. bak sana bir adres verecem. pasifik okyanusunda Tahiti diye bir fransız bölgesi var. TR den kimler orada takılıyor buradan açıklasam o herifler orada duramaz. seninde TR de keçiören taraflarında olduğun rivayet ediliyor, bonzai kafasıyla buradan yazmak kolay tabi.Hukukun olmadığı eğitimin yerlerde süründüğü, kroloğunun ve yozluğun olduğu bir ülke asla cennet olamaz. Mesela katar kişibaşına en zengin yer ama cennet falan değil bana göre bk çukuru. TR 20 sene önce dediğin gibi zengine cennetti ama şimdi öyle değil,zengine bile cehennem burası.
    Ben yurt disinda mekanlari yok dedim mi?

Yurt disina tasinmazlar dedim.

Parasi olana turkiye bir cennet. Hemde kuran i kerimde yazan cennet. Kacanlar hep zavalli

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    o kadar cahil birisin ki seninle uğraşamayacağım mandrake, yıllar öncede emlak başlığını senin boş hayal alemin yüzünden terkettim engelleyimde kurtulayım senden. ama sakın bacadan gireyim deme ağzımı bozarım.
    Amerikada yasayan benim 24 yildir buranin ekonomisine kafa yoran benim buranin rkonomisiyle cebellesen benim birde hala tanmadan ahkam kesiyor. Sokaktaki isportaci muhabbeti seninki. Insan biraz kendini gelistirir yazik gunah...

7.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

Pek sevmiyorum onları diyelim.

8.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Power benim için %0,5 çok mühim değil. Sadece kafam rahat olsun. VB %3,6 verince bende 45 gün bağladım... Bu arada 3,4448 TL den bir miktar daha aldım... USD ortalamam 3,4666 oldu... USD portföyüm %60 olurken TL portföyüm %40 de kaldı.. 3,40 TL olursa kalan %40 TL portföyümüde USD a taşımayı düşünüyorum...

daha önce turuncu kullanan %4 alamıyorda o yüzden.ben 2011 de açtığım hesap yüzünden asla %4 alamadım,leş gibi bir oranla karşılaştım ki işim olmaz onlarla.burgan şimdilik toparlamış görünüyor.

Sayfa 107/997 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •