Sayfa 338/801 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438 ... SonSon
Arama sonucu : 6402 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

1. 2019 ve 2020 yıllarında çalışmaların bitip uygulama safhasına geçilmesi bekleniyor...yenilenmesi gereken 1 milyon traktör ve yaklaşık da 10 bin adet de biçerdöver bu kapsama giriyor...traktörün stoklarını fazla tutmasının bir nedeni de bu beklenti olabilir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. 1-Traktör pazarının mart-haziran arası açılıyormuş..

2- Banka kayıtlarına göre de sürekli borcu artan çiftçilerin mahsullerini düşük fiyata satmak durumunda kalmaları ve akaryakıt, gübre, ilaç gibi giderlerin yükselmesi çiftçinin traktör talebini de etkiliyor.

3-Bir başka neden ise krediye kolay ulaşılamaması.

bu bilgiler de küçük bir araştırmadan sonra elde ettiğim bilgilerdir...demek ki önce çiftçinin sattığı ürün para edecek..ardından akaryakıt ,gübre ,ilaç gibi girdilerin fiyatlarının makul olması gerekiyor ki çiftçi traktör alabilsin...bir de banka kredisine kolay ulaşılması gerekiyor..yani çok düşük faiz ile kredi imkanı olmalı....

doların stabil kalması ile önümüzdeki aylarda bu şartların giderek olgunlaşması gerekiyor..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. dünkü çıkıştan sonra traktör tekrardan hazım etme çalışmalarına girdi..tıpkı iki gün önceki çıkıştan sonra yaptığı gibi..bu hazım işlemleri bittikten sonra tekrardan bir çıkış bekliyorum..

bu arada düşüş kanalımızın üst direnci 30,50 civarlarındadır..orayı da geçersek değmeyin keyfimize...

benim gibi adrenaline alışmış birisi için traktör tam uyku getirici bir hali var...ama mantığım ısrar ile sabır ile tutmamı söylüyor...bakalım ne kadar dayanabileceğim...umarım ki hisse elimdeyken şu teşvik haberleri gelsin..

4. bu bilgileri de ttraktör sayfasından aldım...2019 yılı analist raporlarından alıntıladım...bu raporlarda devletin çiftçiye yaptığı teşvi ve destek miktarlarının ne kadar arttığı gösteriliyor...

Dikkat. Bu kadar reklam kar realizasyonuna işaret eder.

6. [QUOTE=elma;3539057]Dikkat. Bu kadar reklam kar realizasyonuna işaret eder.

iyi güzel diyonda ne kazandırdı da neyin reazilesi olacak ki...

7.  Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    Dikkat. Bu kadar reklam kar realizasyonuna işaret eder.
    Kim kar etmiş ki dostum..???

8. Fed son sıkılaştırma döngüsünde ne kadar faiz artırmış oldu?

Fed son sıkılaştırma döngüsünde 9 kez olmak üzere toplam 225 baz puan faiz artırdı. En son geçen yılın Aralık ayında faiz artırımına giden Fed, politika sıkılaştırmasına 2015'te başlamıştı.

Buna göre Fed'in 2015'ten bu yana faiz kararları şu şekilde:

16 Aralık 2015 - 25 baz puan faiz artırımı
    14 Aralık 2016 - 25 baz puan faiz artırımı
    15 Mart 2017 - 25 baz puan faiz artırımı
    14 Haziran 2017 - 25 baz puan faiz artırımı
    13 Aralık 2017 - 25 baz puan faiz artırımı
    21 Mart 2018 - 25 baz puan faiz artırımı
    13 Haziran 2018 - 25 baz puan faiz artırımı
    26 Eylül 2018 - 25 baz puan faiz artırımı
    19 Aralık 2018 - 25 baz puan faiz artırımı

https://www.bloomberght.com/fed-2019...-verdi-2226223

Arkadaşlar bu fedin faiz artırım döngüsüdür..ilk defa 2015 yılında faiz artırmaya başlamış ve 2019 yılında sonuna ulaşmış...artık bundan sonra ise faizleri indirecek...buda doların artık güç kayıp etmesi demektir..ayrıca parasal genişlemenin olacağı demektir..bu şu anlama geliyor : dolar bollaşacağından döviz borcu yüksek olan şirketler rahat nefes alacak...finansal giderleri azalacak..malum traktörün 200 milyon tl civarı döviz borcu vardı..işte traktör de artık rahat bir nefes alacak ve bilançolarında karlar görmeye başlayacak..

Sayfa 338/801 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •