Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 327/1002 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

bunların sözde ustalık döneminde kriz oluyor.. yıllardır yerinde sayan hatta gerileyen bir ekonomi.. daha onceleri hiç gerekmemiş abuk önlemler.. daha onceki iktidarların kullanmadığı ve şu anda toplanan verginin yaklaşık %25 i olan ek bir vergi kalemine rağmen (ötv) ülke ekonomik krize giriyor 2018-2019 da..

yıllarca toplanan paralar nerde ?

cevap "yol yabdılar" mı ?
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

1.5 milyon civarı stokta konut var.. ülke fakirleştiği için bunları alacak adam çok azaldı.. bunları satmak için 250 bin dolara vatandaşlık veriyorlar.. oldukça patetikler..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. 70'ler konusunda bayağı spekülasyon yapılıyor. Ben yaşayan biri olarak izlenimlerimi anlatayım. Öncelikle renkli televizyon falan yoktu günde bir kaç saat TV olurdu o da siyah beyaz.

Ekonomi bugünkünden bile kötüydü. Nasıl iyi olabilirdi ki adı konmamış iç savaş(sağ-sol arasında) vardı. Ben 9 yaşında ailemle birlikte bizim apartmanın önünde film seyreder gibi adam öldürülmesini seyrettim. Bazı sokaklara giremezdiniz çünkü kurtarılmış bölgelerdi. Darbe olduğunda benim tanıdığım herkes sevinçten havaya uçtu, tabi fazla sürmedi bu sevinç.

Arsa kapma meselesine gelirsek sanırım o zamanlar faizler enflasyondan düşük tutulduğu için babam 4-5 tane arsa almıştı. 49 yaşındayım hiçbirisinden düzgün bir para kazanmışlığım yok. Arsadan para kazananlar daha çok içeriden bilgi alıp ona göre alım yapanlar, gerisi şanstır.

Evet bir memur daha rahat ev alırdı, memurlar daha fazla kazandığı için değil evler ucuz olduğu için. Özellikle meyve,sebze ve dışarıda yemek çok ucuzdu.

O zaman da sömürü düzeninin böyle devam etmeyeceği iddiasında olan tayfa vardı. Bağırarak sokakta yürürlerdi. Darbeden sonra sesleri çıkmadı.

Ha, unutmadan o zamanlarda da durumundan memnun olmayanlar 40-50'li yılların ne kadar rahat olduğunu, memur maaşıyla nasıl rahat ev alındığını, geçinmenin çok daha kolay olduğunu anlatırdı.

renkli tv zaten 60 ların meselesi dunyada.. teknolojinin zaman içinde diffüze ettiğini ve geçmişte bu tür yeniliklerin o kadar hızlı ilerlemediğini düşünürsek oldukça normal TR ye biraz daha sonra gelmesi..

geçmiş kötüydü diyeceksek osmanlı zamanına kadar geri gidebiliriz.. 50 sene oncesine gidiliyorsa gayet normal biçimde 100 yıl onceye de gidebiliriz..

5. Televizyon telefon bizi bağlmlı yaptı. En son ekrana bakmadan tam 24 saat ne zaaman geçirdiniz acaba? Bakmadan durabiliyormusunuz? Duramıyorsannız benim gibi bağımlısınız. Ben en son askerde ekrana bakmadan bir gün geçirmiştim o da mecburiyetten eğitimde intikalde ekrana bakamıyorsun.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

6. Sonraki nesil artık tv ekranı telefon ekranı değil resmen sanal aleme entegre olacak 3 boyutlu gerçeklik diye bir teknoloji v ar insanlar simülasyonların içinde yaşayacaklar. Gelecek insanlık için karanlık.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Sonraki nesil artık tv ekranı telefon ekranı değil resmen sanal aleme entegre olacak 3 boyutlu gerçeklik diye bir teknoloji v ar insanlar simülasyonların içinde yaşayacaklar. Gelecek insanlık için karanlık.
    özellikle bu iktidar döneminde şehir merkezleri betonlaştırıldı.. bir karış yeşil alan görseler bina yaptılar.. çocukların dışarıda koşabileceği yürüyebileceği derinlikli yeşil alan yok.. sıfırladılar.. bu çok önemli bir faktör ve cocukları eve hapsediyor..playstation ve internet..başka alternatifleri kalmıyor nerdeyse..

8. Ben geçmiş kötüydü demiyorum. Hayat şartları geçmişte bugünden çok daha iyiydi diye zanneden arkadaşlar var. Öyle değildi. Yaşadığım 50 yıl içinde hep fakirlik fukaralık vardı. 80'ler ve 2000'ler(bașı hariç ve 2010'ları da kastetmiyorum) nispeten diğer 10 yıllardan rahattı.
    İki dönem de bizim doğruları yaptığımız için değil dışarıdaki şartların uygun olmasından kaynaklandı bana göre.

Saygılar.
    Saygılar.

Sayfa 327/1002 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •