Sayfa 177/366 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon
Arama sonucu : 2925 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
    Kimse yok muuuuu ?

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Enerjisanın elelektrik üretiminin yaklaşık % 40 kadarı doğalgazdan,geri kalanın büyük çoğunluğu hidroelektrik sanırım.Bu yüzden doğalgaz zammından etkilenmesi nispeten düşük olup elektrik zammından dolayı totalde buişten daha karlı çıkabileceğini düşünüyorum

3. Doğalgaz santralleri Enerjisa Üretim Santralleri A.Ş.de ve o şirket Enerjisa Enerji AS içinde değil dolayısıyla halka açık değil. Enerjisa Üretim Santralleri A.Ş., Sabancı Holding ve E.ON’un eşit hissedar olduğu bir şirket.. . Enerjisa Enerji A.Ş. bünyesinde Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş. var.

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş elektrik üretmez ve elektrik satmaz gelirleri;. . Dağıtılan enerjiden dolayı alınan dağıtım hizmet bedeli kazancı, Hedef Kayıp Kaçık Oranı ile Gerçekleşen Kayıp Kaçak Oranı Arasındaki Farklardan Elde Edilen Kazanç, Şebeke İşletim Giderlerinden Tasarruf Edilmesi Yoluyla Kazançlar, Yapılan Yatırımlar Sebebiyle Elde Edilecek Kazançlardan oluşur.. . Dağıtım hizmet bedeline en az 7,05 en çok %11 zam gelmiştir.

Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. elektrik üretmez. Alır ve satar şöyleki;. . Perakende şirketlerinin, görevli tedarik şirketi vasfıyla, sadece lisans bölgelerinde bulunan müşterilere, resmi tarifeden elektrik satışı yaparak gelir elde ederler. Bu gelirin oranı devlet tarafından % olarak belirlenmiş olup, bu gelir garanti bir gelirdir. 2020 yılına kadar brüt kar marjı olarak %2,38 öngörülmüştür ama çeşitli kalemlerde %1 e yakın epdk’dan performans primi alırlar. Doğal olarak elektriğe zam gelince ciro artar. 100 liralık satıştan 3 lira kazanan şirket zam sonrası 110 liralık satış yapar ve 3,3 lira kazanır. Bunun dışında daha yüksek karla serbest tüketiciye de satış yaparlar.

Bu hisseyi gönül rahatlığı ile alın aldırın 20 yıl başınız ağrımaz.

4.  Alıntı Originally Posted by tedaş Yazıyı Oku
    Doğalgaz santralleri Enerjisa Üretim Santralleri A.Ş.de ve o şirket Enerjisa Enerji AS içinde değil dolayısıyla halka açık değil. Enerjisa Üretim Santralleri A.Ş., Sabancı Holding ve E.ONâ��un eşit hissedar olduğu bir şirket.. . Enerjisa Enerji A.Ş. bünyesinde Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş. var.

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş elektrik üretmez ve elektrik satmaz gelirleri;. . Dağıtılan enerjiden dolayı alınan dağıtım hizmet bedeli kazancı, Hedef Kayıp Kaçık Oranı ile Gerçekleşen Kayıp Kaçak Oranı Arasındaki Farklardan Elde Edilen Kazanç, Şebeke İşletim Giderlerinden Tasarruf Edilmesi Yoluyla Kazançlar, Yapılan Yatırımlar Sebebiyle Elde Edilecek Kazançlardan oluşur.. . Dağıtım hizmet bedeline en az 7,05 en çok %11 zam gelmiştir.

Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. elektrik üretmez. Alır ve satar şöyleki;. . Perakende şirketlerinin, görevli tedarik şirketi vasfıyla, sadece lisans bölgelerinde bulunan müşterilere, resmi tarifeden elektrik satışı yaparak gelir elde ederler. Bu gelirin oranı devlet tarafından % olarak belirlenmiş olup, bu gelir garanti bir gelirdir. 2020 yılına kadar brüt kar marjı olarak %2,38 öngörülmüştür ama çeşitli kalemlerde %1 e yakın epdkâ��dan performans primi alırlar. Doğal olarak elektriğe zam gelince ciro artar. 100 liralık satıştan 3 lira kazanan şirket zam sonrası 110 liralık satış yapar ve 3,3 lira kazanır. Bunun dışında daha yüksek karla serbest tüketiciye de satış yaparlar.

Bu durumu gören yok, hisse arz dan beridir hicbirseye tepki vermiyor, hep endeksin altında talep yok yaprak kimildamiyor VE can sıkıyor. ..

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. eyvallah hocam

6.  Alıntı Originally Posted by tedaş Yazıyı Oku
    Doğalgaz santralleri Enerjisa Üretim Santralleri A.Ş.de ve o şirket Enerjisa Enerji AS içinde değil dolayısıyla halka açık değil. Enerjisa Üretim Santralleri A.Ş., Sabancı Holding ve E.ON’un eşit hissedar olduğu bir şirket.. . Enerjisa Enerji A.Ş. bünyesinde Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. ile Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş. var.

Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. elektrik üretmez. Alır ve satar şöyleki;. . Perakende şirketlerinin, görevli tedarik şirketi vasfıyla, sadece lisans bölgelerinde bulunan müşterilere, resmi tarifeden elektrik satışı yaparak gelir elde ederler. Bu gelirin oranı devlet tarafından % olarak belirlenmiş olup, bu gelir garanti bir gelirdir. 2020 yılına kadar brüt kar marjı olarak %2,38 öngörülmüştür ama çeşitli kalemlerde %1 e yakın epdk’dan performans primi alırlar. Doğal olarak elektriğe zam gelince ciro artar. 100 liralık satıştan 3 lira kazanan şirket zam sonrası 110 liralık satış yapar ve 3,3 lira kazanır. Bunun dışında daha yüksek karla serbest tüketiciye de satış yaparlar.

....

Siz yeni mi girdiniz enjsa ya üstad....yoksa arzdan beridir hissedemisiniz ...

7. Ne beter hisse kıpırdamıyor yine

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Arkadaşlar bu hisse halka arz edildiğinde yüksek iskontolu yabancıya hisse verildi ve 6 ay satış yapmamaları şartı vardı diye biliyorum. Yabancı hisseyi aldığında dolar 3,50 TL civarındaydı verilen temettüyüde sayarsak adamlar zararda satıp çıkmak istiyor olabilirler hisse likit olmadığından yavaş yavaş malı veriyor olabilirler. YTD.

Sayfa 177/366 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •