Sayfa 7/172 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Erhan başkan, sen bu 500 K yı böyle mi yapacan abi...Valla işin çok zor...Şaka şaka...Kolay gelsin abi, yalnız haftalık değerlendirmede endeks ne kadar ne yapmışı da koyarsan daha bir rasyonel olur gibime geliyor...

Başarılar diliyorum...İlgiyle izlemeye devam...
    heheheheeh tmm haftalık endekside koyalım birdahakine.

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Hemen alttaki grafiğe bakarsak, en alttaki ortalamaya (yeşil kesikli) çok yakınken hep vermiş bu sinyali, sonra hemen toparlamış...Ortalamayla bir ilgisi var mı bu algoritmanın ??? Bir de fiyat barları neden kırmızıya dönmemiş bu sinyale rağmen ?...Ben bu işi öğrenecem abi...
    nereyi anlattıgını anlamadım yeşil kesik neresi abi

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Erhan hocam kolay gelsin. Bu sayfayı sıkı takibe başlayan ve bu işleri öğrenmeye meraklı biri olarak (sorduğum soruları hoş karşılayın bu konularda çok fazla bilgim yok) soruyorum. Benim en son paylaştığınız resim ve kendi çalışmalarım sonucunda kafama şu sorular takıldı. 13 tl civarı komisyon gideri normalmidir bana mı yüksek görünmekte. Şuan kaç işleme girdi sistem, en son 5 diye hatırlıyorum. Bu sistemi optimize edecekmisiniz ilerleyen zamanlarda. Optm. etmeyi düşünüyorsanız bunu ne gibi koşullar oluştuğunda yapmayı düşünüyorsunuz. Kolay gelsin erhan hocam...

3. 11 adet işlem açmış sistem toplamda.

Her bir işleme 10,000 TL ile girdiğini varsayarsak viopta 1 lot luk işlem 10,000 Tllik işleme girmek demek aşağı yukarı kabaca yani.

10,000/1,2 TL komisyon olsa 1,2 Komisyon oranı*11 işlem =13,2 TL civarı bir komısyona denk gelir.

Optimize etmeyi düşünmüyorum istatistiklerde bir sapma olursa marjinal bir sapma ozman sorunun neyden kaynaklandıgına ve nasıl bir strateji ile çözülmesi gerektiğini sorgularız.

Ancak topıgın amacı yazılmış bir algoritmanın gelecekte benzer başarıyı gösterip gösteremedıgını test etmek bu sebeple robotu güncelleştirmeyeceğim veya değiştirmeyeceğim. Maximum drop down seviyesi marjinal değişim gösterirse bir sorun olduğu ortaya çıkar veya 1 sene sonunda üretilen puanda büyük bir sapma yaşanırsa problem olduguna kanaat getirebiliriz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4. Erhan hocam cevap için teşekkürler..

5. Erhan bey benim 3 günlük işlemlerden gördüğüm sizin bu sistem yatay piyasada yada testere diye tabir ettigimiz piyasada başarı şansı çok az.

Ama aşağı veya yukarı yönlü bir trend yakalarsa guzel kazandırır.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Erhan bey benim 3 günlük işlemlerden gördüğüm sizin bu sistem yatay piyasada yada testere diye tabir ettigimiz piyasada başarı şansı çok az.

Ama aşağı veya yukarı yönlü bir trend yakalarsa guzel kazandırır.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    şansı çok az değil şansı yok :D

trend takip sistemleri yatayda zarar yazarlar. Daha öncede açıkladım sanıyorum. Başarılı işlem sayısı az, başarısız işlem sayısı çok. Ancak başarısızlardan 1 kaybediyor başarılılardan 3 kazanınca totalde kar saglıyor.

Diyelim 10 tane işlem açacaz bunların 7 si zararlı 3 ü karlı olsun. Normalde dersinki böyle nasıl kar edeceksin 10 tane işlemin 7 si zararlıymış dersin. Ama birde zararların ne kadar zarar karların ne kadar karlı oldugu önemli bunada kar faktörü profit factor denir.

7 adet işlem her biri 500 Puan zararla stoplamış olsun.

3 adet işlem ise her biri 2,500 puan kar etsin.

7*500 = 3500 puan zarar
    3*2,500 = 7500 puan kar

Total = 7500-3500 =4000 puan kar. trend takip sistemlerinin çalışma prensibi budur.

BU oran ve orantıyı sistemin toplam işlem sayısıyla orantıla sistem 3000 tane işlem açıyorsa aşağı yukarı 2000 tanesi zararla kapanacak demektir.

Bu zararlar karlılara göre daha düşük olsada sayısı fazladır yatırımcılar yanı algorıtmık yatırımcıların çoğu elde edilen zararın küçüklüğünden çok sinyallerın başarı oranına baktıkları ıcın psikolojılerı sisteme uymakta problem yaşatır.

daha çok zararlı sınyaller göreceğiz belkide 20 adet üst üste zararlı sinyalle karşılaşacagız bu surecte sızlerde şahit olacaksınız.

Klasık ve yeni bir sistemci ve bu işi bilmiyor tecrübeside yoksa büyük ihtimalle 10. başarısız sinyalle beraber sisteme olan güveni 0 derecesine indiği gibi 11. işlem sonrası lanet olsun boyle robotmu olur a........ deyip sistemi kapatır :D

7. Şunlar...Yani o alıntı yaptığım yerin altındaki grafik...O yeşil kesik olan ortalama değil mi abi?..Onu diyorum...

8.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku

Şunlar...Yani o alıntı yaptığım yerin altındaki grafik...O yeşil kesik olan ortalama değil mi abi?..Onu diyorum...
    abi o çizgiler ortalama evet.

Mantık şu bildiğim matematik.

Haftalık barların kapanış fiyatına kısaca HK diyelim.

Yeşil çizgili hareketli ortalamayada YÇ diyelim.

HK[şimdiki barda] < YÇ den SAT OKU KOY.

HK[şimdiki barda] > YÇ den AL oku koy.

Resimdeki mumun sonuna bakarsan sat oku var ama haftalık kapanış daha yeni oldu. Bundan sonrakı mumlar kırmızıya bürünecek tabi yukarı tepme yeşil çizgiyi geçmezse.

Mesela 2008 krizinde yukarı tepmedi yakındna resmını cekeyım 2008 in.

güncel resme dönersek; Daha sat sinyali yeni verdi sistem yeşil çizginin altında haftalık bazda kapanış yaptık diye.

Sayfa 7/172 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •