Sayfa 778/1003 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Eib yarısını satıp Sub fon aldım iki günde %1.30 getirdi, daha agresif bir fon ama Ünlü Portföy bu konuda güven veriyor.Sua, Suc zaten uzun süredir portföyde duruyor.
    Ünlü Portföy e güven konusunu tekrar değerlendirmenizi öneririm. Daha önce bu şirket ve Sub fonu ile ilgili yazılanlar pek iç açıcı değildi.

Aşağıdaki linkteki sayfada sturk16 nickli kullanıcının açıklamalarını okumalısınız.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...43460&page=580

2. İbretlik olay.
    ÖST içeren fon işi ciddi risk imiş.

3.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Ünlü Portföy e güven konusunu tekrar değerlendirmenizi öneririm. Daha önce bu şirket ve Sub fonu ile ilgili yazılanlar pek iç açıcı değildi.

Aşağıdaki linkteki sayfada sturk16 nickli kullanıcının açıklamalarını okumalısınız.

Paylaşım için teşekkürler umarım bu olaydan sonra akıllanıp sağlam şirket tahvillerini satın almışlardır.

4. İnsanlar KAP'taki raporları hiç okumuyor.

Performans sunum raporlarının en sonunda İlave bilgilerde bu sorunlu alacak ve yapılan işlemler yazıyor.

5. Neredeyse tüm ppf'lerde, değişkenlerin büyük çoğunluğunda özel sektör bonoları var. Zaten mevduatı bir tık geçmelerini sağlayan ya elindeki hisseler, ya piyasa faizinin bir tık üstü faizli bu enstrümanlar oluyor. Başka türlü geçemezler.
    Şirket ne kadar güvenilir ise, o kadar risk primi düşük borçlanma faizi düşük, getiri az.
    Ya da ihraççı şirket ne kadar az güvenilir ise o kadar yüksek faiz ile borçlanıyor doğal olarak.
    Az daha getiri, az daha risk, çok getiri çok risk.
    Bu yüzden getiri değil risk/getiri.
    Değer mi, değmez mi fizibilitesini yapması gerek herkesin.
    Sözgelimi benim için bir öst fonunu ppf'ye tercih etmem için belirlediğim bir fazladan getirmesi gereken eşik değer var. ( atıyorum diyelim ki yıllık %2-3 fazla, o zaman bu riski satın alırım diyorum)
    Uzun zamandır ppf ile gidiyordum ancak aradaki fark son 1-2 aydır benim için eşik değeri aştı ve osd'ye cevirdim mesela. Aradaki fark, riski satın alınabilir kılacak yerden uzaklaşırsa tekrar ppf'ye dönerim.
    Bir ürünü satın alırken uyguladığımız sistemden çok farklı değil. Şu markaya 2 misli fiyat veririm çünkü değer, ama 3 misli vermem o kadar da değmez gibi. Risk/getiri ; fiyat/performans'a çok benziyor aslında.
    O sınır değer de herkesin risk algısı ile ilgili zaten.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku

Evet okumuştum bu yazıyı ama hatırlatmaniz iyi oldu. Dünya göz halen çalışan bir kurum ,aynes te öyle (oda azimut ta batmış), nasıl tahvili odememezlik yapabiliyorlar

Alıntı Originally Posted by rasit Yazıyı Oku
    İbretlik olay.
    ÖST içeren fon işi ciddi risk imiş.
    Şuan en popüler öst fonu osd gibi görünüyor. Son3 yılda en keskin düşüşünü %0,3 gibi gördüm. Tabi geleceğin ne getireceği bilinemez

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8. Sub'da en can sıkıcı durum 5 yıllık tefaş grafiginde %20 lere varan bir günlük düşüşler, ne oranda taşıdı da nasıl o çöküşler oldu çok ilginç.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 778/1003 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828878 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •