Sayfa 1002/1027 İlkİlk ... 2502902952992100010011002100310041012 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 8,009 - 8,016 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. sn. heval pikniğe giderken arabaya attığınız kuzular kaç ayaklıydı acaba..?

2.  Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    memur maaşları yüksek değil ama haddinden fazla memur var büyük çoğunluğuda hiçbir işe yaramıyor. bir şekilde olay dengeye gelmeye çalışıyor yani.

ya memur sayısı azalacak yada maaşlar daha çok eriyecek. malum tulumbada su kalmadı.
    Bir çoğu ülkenin geleneksel sorunundan dolayı çalıştırılmıyor...

sebep X kişisi memur bölüm yöneticisi diyelim belediye başkanı değişiyor kendi adamını getiriyor X kişinin yerine.
    X Adamın masası yok sandalyesi yok artık işe gidiyor mu gitmiyor mu bilmiyorum ama aylık 6-7bin para alıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Çok basit birşey söylüyorum 2002 yılındaki en düşük memur maaşı, mühendis maaşı vs. 2018 yılı ile kıyaslayın dolar bazında artmış mı artmamış mı görelim. Ben biliyorum da siz de görün.
    Bir grafik yapın ve eğer ki tüfe oranından daha fazla zam verilmezse maaşların bundan sonraki 5 yılda 2002 yılı maaşlarının %10-15 üzerinde olacak şekildeki rakama nasıl gerileyeceğini izleyin. 2013 yılından itibaren maaşlar dolar bazında düşmektedir(tüfe oranında zam alındığı hesabıyla).

Ne rastlantıdır ki FED parasal genişlemeye 2002 yılında başlamış 2013 yılında sonlandırmıştır.

Kendi kullandığım bir endeksleme yöntemim var buna göre :
    1994 krizi endeks tepesi 3500 civarındadır, 2001 krizi öncesi 1800'e inmiştir.

Parasal genişlemeden hemen önce 2500'de olan endeksten 900 endekse düşen dolar, 2013 yılından itibaren artış trendine girip an itibari ile 1497 endekse çıkmıştır. 2001 Kriz endeksi tepesi 3300'dür.

Diğer bir deyişle bugün bir kriz olsa doların anlık tepe noktasını 10,27 olarak görme ihtimalimiz mevcut. Haliyle dolar bazındaki maaşlarınızın yarı yarıyadan fazla düşmesi ihtimali.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Forumda tecrübeli biri olarak bu tarz topiclere yazı yazılmaması gerektiğini çok iyi biliyorum ama bazen atladığım oluyor. Burdaki IQ seviyesi yüksek olan grup hemen aşağılama ve hakarete başlıyor.

Yok 2008 yılına göre şöyle oldu yok son iki yılda böyle oldu yok ünvan değişmiştir demekle olmuyor bu işler.

Çok basit birşey söylüyorum 2002 yılındaki en düşük memur maaşı, mühendis maaşı vs. 2018 yılı ile kıyaslayın dolar bazında artmış mı artmamış mı görelim. Ben biliyorum da siz de görün.
    IQ seviyem gayet ortalama, yaptığım yorumdan iq seviyesi muhabbetine girip gerizekalı muamelesi yaparak kimin hakaret ettiği de ortada. Lafı evelemeden gevelemeden ben şunu söylüyorum; işinize gelen rakamlarla değil yaşadığımız hayata bakarak konuşalım...Adam demiş ki; " dolar karşısında kuş olan maaş" siz ise "2002 karşılaştırması" yapılmasını istemişsiniz.

Iq seviyesinin yüksekliği değil aklını nasıl kullandığın önemli ,birden çok etkiyi düşünecek akıl oolmazsa bu rakamlar Ancak egoyu tatmin eder, hayatın gerçeklerini görmekten yoksun kalınır...

Bugün dolar 4.67 seviyelerinde 2 yıl sonra 5 veya 6 seviyelerine yükseldiğinde aynı şekilde egonu tatmin edebilecek misin merak ediyorum.Bu tren 2012 yılında hareket etmeye başladı.. 8 yılda %25'in üzerinde kaybetti maaşım dolara karşı, bu istikrarla tekrar 1 maaşımın 350 dolar olmayacağını neye dayanarak söylüyorsunuz? %15 enflasyon farkıyla mı?Yoksa patatesi bile ithal etmemize bakarak mı?

Ayrıca o rakamlara tekrar bak.Şuan ben bile 1000dolar maaş alamıyorsam en düşük memurun alması mümkün değil.
    Yazdıklarımın Hiçbirisi Yatırım Tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Haruni Yazıyı Oku
    IQ seviyem gayet ortalama, yaptığım yorumdan iq seviyesi muhabbetine girip gerizekalı muamelesi yaparak kimin hakaret ettiği de ortada. Lafı evelemeden gevelemeden ben şunu söylüyorum; işinize gelen rakamlarla değil yaşadığımız hayata bakarak konuşalım...Adam demiş ki; " dolar karşısında kuş olan maaş" siz ise "2002 karşılaştırması" yapılmasını istemişsiniz.

Iq seviyeniz oldukça yüksek olmalı ki benim gibi ortalama seviyeleri düşük görüyorsunuz. Fakat birden çok etkiyi düşünemeyecek akla sahip olmadığınızdan o seviye pek bir şey ifade etmiyor.Ancak egonu tatmin eder, hayatın gerçeklerini göremezsin.

Bugün dolar 4.67 seviyelerinde 2 yıl sonra 5 veya 6 seviyelerine yükseldiğinde aynı şekilde egonu tatmin edebilecek misin merak ediyorum.Bu tren 2012 yılında hareket etmeye başladı.. 8 yılda %25'in üzerinde kaybetti maaşım dolara karşı, bu istikrarla tekrar 1 maaşımın 350 dolar olmayacağını neye dayanarak söylüyorsunuz? %15 enflasyon farkıyla mı?Yoksa patatesi bile ithal etmemize bakarak mı?

Ayrıca o rakamlara tekrar bak.Şuan ben bile 1000dolar maaş alamıyorsam en düşük memurun alması mümkün değil.
    Ya uzun uzun yazmaya ne gerek var.Çekmeköyde 2001 de aldığım 2 artı 1 ev 20 bin dolardı 26 bin liraydı.6 aylık kazancımla almıştım.Şimdi 400 bin civarında .Kaç ayda alabilirim yazmayayım şimdi.Algı yönetiminden başka bir şey değil yazdığı.

6.  Alıntı Originally Posted by Haruni Yazıyı Oku

Iq seviyeniz oldukça yüksek olmalı ki benim gibi ortalama seviyeleri düşük görüyorsunuz. Fakat birden çok etkiyi düşünemeyecek akla sahip olmadığınızdan o seviye pek bir şey ifade etmiyor.Ancak egonu tatmin eder, hayatın gerçeklerini göremezsin.

Bu topiğe tekrar bir yazı yazmayacaktım ama cevap vermek zorundayım. Benim yorumum size değil bu topicteki genel yapıya yönelikti. Niye öyle yazdığımı da söyleyeyim bu güruh karşılarındakinin IQ seviyesi ile alay ederler. Çünkü onlar da biliyor ki alay ettikleri kişiler ile IQ seviyelerini karşılaştırma olanağı yoktur. Forumda belli bir geçmişi olanlar zaten ne demek istediğimi anlamıştır.

Ayrıca yazılanları iyi okumadığınız anlaşılıyor. Hiçbir yazıda en düşük memur maaşı 1000 dolar demedim.

Hey allahım 2001 deki dolar bereketliydi diyoruz anlatamıyoruz ki.O zamanın 1000 dolarının alım gücü ile şimdiki bir değil.O zaman 20 bin dolara ev alıyorduk diyoruz .Bunun zeka ile alakası ne.Temel matematikse al işte temel matematik.

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ya uzun uzun yazmaya ne gerek var.Çekmeköyde 2001 de aldığım 2 artı 1 ev 20 bin dolardı 26 bin liraydı.6 aylık kazancımla almıştım.Şimdi 400 bin civarında .Kaç ayda alabilirim yazmayayım şimdi.Algı yönetiminden başka bir şey değil yazdığı.
    Senin de belli ki IQ seviyen çok yüksek. 2001 deki ev fiyatları ile karşılaştırdığına göre.

Sayfa 1002/1027 İlkİlk ... 2502902952992100010011002100310041012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •