Sayfa 612/1000 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon
Arama sonucu : 7995 madde; 4,889 - 4,896 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI II ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bilebilsem yapacağım da .
    Şimdilik bende beklemedeyim.
    Ayrıca,
    115 bekleyen var
    120 bekleyen var.
    Geçende bir TV'de yorumcu 2020'de paranın borsadan başka gidecek yeri olmayacak, negatif faize geçilecek diyordu.
    Halkbank davası az bir ceza ile biterse bankacılık özellikle uçar diyordu.
    Bu gerçekleşirse geri çekilmeler olsa bile BİST'in geleceği parlak gözüküyor.
    Benim görüşüm içinde hisse senedi ve Devlet tahvili olmayan ve getirisi %30 civarında fonlar takip edilebilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Evet, hanıma yaptırdığım BES'i bozdurmamın sebebi oldu bu durum. Zaman içinde bu kesinti %25 devlet katkısını aşar bilader dedim, BES temsilcisi olur mu hiç öyle şey dedi. İnanmayan açar bir Excel sayfası, yapar hesabını
    Hımm bu durum değişmiş. Daha önce sözleşme süresince devam eden yönetim gider kesintisi, ilk 5 yılla sınırlandırılmış :

1 Ocak 2016 itibariyle yürülüğe girecek olan yeni yönetmelik kapsamındaki değişiklikler hem mevcut hem de yeni satılacak sözleşmeleri kapsayacaktır.

Sözleşmelerin sadece ilk 5 yılında yönetim gider kesintisi ve giriş aidatı alınabilecektirBu tutar her yıl için aylık brüt asgari ücretin %8,5'una karşılık gelen tutardır.( ilgili takvim yılının ilk altı ayındaki aylık brüt asgari ücret )

Fon toplam gider kesintisi ise ilk 5 yıl yapılacak kesinti kapsamına girmemektedir. Sözleşme yürürlükte olduğu süre boyunca fon toplam gider kesintisi alınmaktadır.
    https://www.avivasa.com.tr/bireysel-...nti-uygulamasi

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Benim kafa rahat üstadım %70'den fazla kısım bişey olursa diye yedekte duruyor
    Mustafa bu bilgi ve donanıma karşılık portföyünüzü görünce açık söyleyim biraz hayal kırıklığına uğradım. Çünkü çok defansif bir portföy yapısı gibi geldi bana. Oysa ki ben mustafa bu bilgi ile ortalığın dumanını attırmıştır diye düşünüyordum. Bol kazançlar

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hah işte sizde tam o noktaya gelip durmuşsunuz.
    Almakmı zor almamakmı
    Kafa burda karışıyor işte.

115 yada 120 bekleniyorsa al MAC veya benzerini bekle.
    100 yada altı bekleniyorsa al borçlanma yada PPF bekle.
    İşte bütün mesele bu.
    Biri bunlari bilseydi burada fon neden soruyordu gidip hisse alis satis yapardi

5.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    Biri bunlari bilseydi burada fon neden soruyordu gidip hisse alis satis yapardi
    Bunları bilsemde hisse al satla uğraşamam ki.
    Sürekli takip gerekir
    Bizde de o vakit yok.

O yüzden duruma uygun bir fonu tespit edip girmek en kolayı, ama beklenen gelişmeleri tahmin etmek zor bir iş.

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Benim görüşüm içinde hisse senedi ve Devlet tahvili olmayan ve getirisi %30 civarında fonlar takip edilebilir.
    Hissesiz olupta %30 getiri sağlayan fonlar sadece altın yada dövize bağlı fonlar olur herhalde, o da altın ya da dövizin patlama yapması şartıyla.
    Aklıma başka birşey gelmiyor.

7. 15 fon yazdım . 1 ) opb risk seviyesi 4 ... dengeli & kontrollü atak bir portföyün toplam risk derecesi 4 ü geçmemeli diyelim mesela öyle ya , mesela yani....... kaldı 14 fon incelemeye....

bir örnekle margarinleyelim ve netleştirelim yatırım simülatörümüzü

dinle john mclain Simon diyor ki ; önünde yatırım yapacağın 15 tane fon var bunlardan :

3 tanesinin risk değeri 3 ,
    4 tanesinin risk değeri 4
    4 tanesinin risk değeri 5
    3 tanesinin risk değeri 6
    1 tanesinin risk değeri 7 olsun....

ahan da Simon diyor ki ; bu fonların hepsine yatırım yaptığında portföyünün toplam risk değerinin 4 olması için , mangırını hangi fona yüzde kaç oran ile yatırman lazım ? yanındaki harlemli arkadaşı da al ve diğer telefon kulübesine doğru koşmaya başla .......
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık , rasyonel akla atılan imza. İnsanlığın ebedi mutluluğunun anahtarı olacak olan Mazardium EF87 madeni mucidi. Yaşasın !

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sizin yedek hesaba birşeyler oldu
    En son ağaç dikiyorum dediydi sonra haber alınamadı kendisinden.
    Sildinizmi ne yaptınız emmiyi.
    Benim emmi en son agac dikiyordu
    Umarim saglamdir.
    Emmi nerelerdesin emmi

Sayfa 612/1000 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz