Sayfa 676/777 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 5,401 - 5,408 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Başlığın adı dolarda yükseliş kaçınılmaz.
    Daha bismillahında her türlü spekülasyona açık bir isim.
    Orada yazmıyorum. Bazı cevaplar hariç.
    Zaman her şeyi törpüler. Enerjileri bitirir. Zamanın olduğu yerde devinimler için sonsuzluk yoktur.
    Piyasalar içinde.
    Başlayan ve sona ermesi kaçınılmaz olan bir süreçti. Sonuna ereli çok oldu. Tekrar yeni bir süreç başlatabilir. Bunu zaman gösterecek.
    Trader ın görevi o başlangıcın semptomlarını yakalamaya çalışmak.

2. Forumlarda herkes yazıyor. Amaç bu. Fikirlerini ifade etmek. gel gör ki bir konuda bilgi sahibi olmadan
    fikri olanlar ve bir de ısrarcı ve tutuculukla fikrini savunanlar var. esas sorun burada. Dolar uçacak kaçacaklar,
    ve sadece siyasal fikirlerinden dolayı hayallerinde doları batıranlar. Geliyorlar konuşuyorlar. dediklerinin tersi olduğunda uzun bir süre uzaklaşıyorlar.
    sonra yine gelip defalarca aynı fikri yazıyorlar. Ders almadıkları gibi, fütur da eksik.
    Ve daha da önemlisi her söylediğimizin birilerini öyle yada böyle etkilemekte olduğunu hiç düşünmeden, hiç bir denemişliği olmayan
    fikirleri biliyormuşçasına yazmanın mutlaka zararını gözardı ederek.
    Hangi taraftan bakarsanız bakın "kul hakkı" yemenin hiç bir şekilde egolarını tatmin etmeye değmeyeceğini
    şartsız kabul etmeyen buyursun bilmedikleri, denemedikleri, kendilerine kazandırmayan yöntemleri ve analizlerini
    yazmaya devam etsinler...
    çünkü burası forum...
    Son düzenleme : asgaridr; 29-11-2018 saat: 11:07.

3. Kendi odamda kendime yazılar yazıyorum. Orada yazdıklarımın bir kısmını buraya taşıyorum.
    Burada da belirttim. 5.18 altı çok değişik senaryolara gebe.
    Paçal yapmaya devam edenler yada alıp kuluçkaya yatanlar ipin ucunu çoktan kaçırdı. Kademeli alım yapanlar eğer kademelerini iyi ayarladılarsa sert tepki yükselişlerinde az kazansalar da arkasından bakma ihtimalini sıfırlıyorlar. Senelik kazanca bakınca enflasyonun çoook üstünde bir kazanca sahip olacaklar...

4. 29 Kasım Perşembe 11:06 CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE TRUMP BUGÜN 22:00'DA GÖRÜŞECEK

5.  Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Başlığın adı dolarda yükseliş kaçınılmaz.
    Daha bismillahında her türlü spekülasyona açık bir isim.
    Orada yazmıyorum. Bazı cevaplar hariç.
    Zaman her şeyi törpüler. Enerjileri bitirir. Zamanın olduğu yerde devinimler için sonsuzluk yoktur.
    Piyasalar içinde.
    Başlayan ve sona ermesi kaçınılmaz olan bir süreçti. Sonuna ereli çok oldu. Tekrar yeni bir süreç başlatabilir. Bunu zaman gösterecek.
    Trader ın görevi o başlangıcın semptomlarını yakalamaya çalışmak.
    Duygularımızı alım-satım kararlarımız ile ne kadar karıştırırsak başarısız olma ihtimalimiz o derece artar..
    Tabi birde ajan provakatör tipler var diyorum..
    Bunlarda çeşit çeşit..
    Hisse başlıklarında inanamayacağınız kimseler sen-ben gibi yazabiliyor.
    aracı kurum çalışanları
    bizzat tahta yapıcı
    patron
    yancı cepci...vs. vs.

Birde konu ile tamamen alakasız milletin kazancından kaybından şehevi zevk duyan yada tribe giren tipler var..
    Bunların alım-satım yaptıklarını bile sanmıyorum..
    Atıyo tutuyo..
    Kendini tatmin ediyor..
    Bunlar daha iyi günler batacaz kaçın..dolar 30 tl olacak diyen birisi i belkide 17 yaşında babasının verdiği haftalık 50 tl ile okula gidip gelen bi ergen!!!
    İnsanların genlerinde bana "dokunmayan yılan" olgusu VARDIR..Bu birazda ben çıkamıyorum bari diğerleri batsın (görece ve fiziki olarak yükselmenin diğer yolu tabikide) düşüncesidir..
    Sevgili ekaya nın diyimi ile dışarıda kemik sesleri gelirken evde çekirdek çitletme fantazini işte..
    ........................

Forum öyle birşey ki..
    Çok da şey öyleniyorsun.
    Misal kap yerine buraya bakmak daha kolay bir yol olabiliyor çünkü bir arkadaş kap haberini yapıştırmış oluyor..
    Yada belli başlı topikler de insanlar her olan biteni her tweet i her köşe yazısını anında gelip paylaşıyor lar..
    Böylece sitelerin arasında kaybolmuyorsun sabahları..
    Bir nevi portal işlevi görüyor..

Tabi birde dediğim yukarıdaki tipler var..

Filitre mekanizman olmalı..Ve iyi çalışmalı..

6. Yanılmıyorsam 30 kasımda Trump ile çin başbakanı görüşecek.
    Konu ticaret savaşları
    Trump un devamlı düşman ve devamlı dostumuz yok dusturu gereğince bir anda Çin başbakanı ile anlaşabilir..
    Bu durumda ABD de enflasyon baskısı iyice azalır..

Trump da FED e yüklenmeye devam eder..(ben elimden geleni yapıyorum sen hala ısrarla faiz artırıyorsun)

Diğer yandan bizim ABD ile ilişkilerimiz çok mühim.
    Bu gece de RTE ile görüşecek Trump efendi..

O görüşmeden sızanlar (sana bana değil) dolardaki hareketin belirleyicisi olacak tabikide..
    Dikkat edilirse dolardaki kalkış eylül 2017 de başlamış yıl sonu biraz mola vermiş mart 2018 de sessiz sedasız yola koyulmuş
    yok seçim
    yok başkanlık
    yok seçimden sonra düşecek-çıkacak yok efendim tutuyorlar.. goygoyları eşliğinde
    ağustos ayında bomba patlamış idi..
    Neden ABD ile üstü kapalı bir kavga halinde olmamız mışşşşş..
    Bence bu kavgada ciddi bir geri adım atılmış durumda..

Bir diğer izlediğim nokta da ABD hala bizimle ilişkileri maslahat güzar seviyesinde..
    Büyük elçi si yok sanırsam ABD nin..

Yanılıyorsam birisi düzeltsin..

Yani ilişkiler bizim geri adım atmamız rağmen HALA eski seviyelerinde değil..
    Şimdilik kılıçlar kınlarına geri sokuldu..

7.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Duygularımızı alım-satım kararlarımız ile ne kadar karıştırırsak başarısız olma ihtimalimiz o derece artar..

Filitre mekanizman olmalı..Ve iyi çalışmalı..
    Grafikten başka baktığım sadece dth lar var. Haberler, veriler hiçbirine bakmıyorum.
    Sadece zaman geçirmek için bakıyorum.
    Yukarıdakileri yazma sebebim hayretim ve çare arayanlara uyarı.
    Yoksa sistemim mükemmel işliyor Allaha şükür. Getiride devamlılık önemlidir. 3 lerden aldığım doları trade edip duruyorum. Düşerken dolarım artıyor. Çıkarken TL .
    Cümleten bol kazançlar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Kendi odamda kendime yazılar yazıyorum. Orada yazdıklarımın bir kısmını buraya taşıyorum.
    Burada da belirttim. 5.18 altı çok değişik senaryolara gebe.
    Paçal yapmaya devam edenler yada alıp kuluçkaya yatanlar ipin ucunu çoktan kaçırdı. Kademeli alım yapanlar eğer kademelerini iyi ayarladılarsa sert tepki yükselişlerinde az kazansalar da arkasından bakma ihtimalini sıfırlıyorlar. Senelik kazanca bakınca enflasyonun çoook üstünde bir kazanca sahip olacaklar...
    Dr...

5,18 altındaki, senaryoları duymak isterim.

Yaz lütfen.

Yararlanan yararlansın kendi iradesiyle...

Sevgiler

Sayfa 676/777 İlkİlk ... 176576626666674675676677678686726776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •