Sayfa 338/981 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon
Arama sonucu : 7842 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Aralık ayı satışlarna bakarak yıl sonu kar tahmini yapacak muhasebesi kuvvetli bir arkadaş varsa yorum yapmasını bekliyoruz trendi belirleyecek sonuça ışık tutacak 170 aşarsak yeni bir ivme yakalarız 2 3 iyi haber tetikler herkese bol kazançlar temennisiyle arkadaşlar lütfen bilgi birikimlerinizi paylaşalım teş.

2. Otokar 3.çeyrekte 102 milyon TL kar elde etmiş. 4. çeyrekteki satışlar 3. çeyrekte fazlalık gösterse de küçük araç ve zırhlı araç satışlarından kaynaklanmaktadır. Kamyon ve otobüs satışlarında azalma söz konusudur. 4. çeyrekte kur artışı önceki çeyreğe göre % 5 cıvarında. Kredi faizlerinde de azalma söz konusudur. Satışları aynı düzeyde kabul edersek kur artışları ve faiz düşüşleri ile birlikte 4. çeyrekte minimum 110 milyon TL yıl toplamında da minimum 410 milyon TL kar tahmin ediyorum.
    Bu hesaplama taslak bir çalışmadır. Dolayısıyla her türlü görüş ve eleştiriye açıktır.

Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    Otokar 3.çeyrekte 102 milyon TL kar elde etmiş. 4. çeyrekteki satışlar 3. çeyrekte fazlalık gösterse de küçük araç ve zırhlı araç satışlarından kaynaklanmaktadır. Kamyon ve otobüs satışlarında azalma söz konusudur. 4. çeyrekte kur artışı önceki çeyreğe göre % 5 cıvarında. Kredi faizlerinde de azalma söz konusudur. Satışları aynı düzeyde kabul edersek kur artışları ve faiz düşüşleri ile birlikte 4. çeyrekte minimum 110 milyon TL yıl toplamında da minimum 410 milyon TL kar tahmin ediyorum.
    Bu hesaplama taslak bir çalışmadır. Dolayısıyla her türlü görüş ve eleştiriye açıktır.
    Aralık zırhlı satışımızın yüksek olması ki kar marjı en yüksek ürünlerimizdir savunma sanayi ürünleri; 4. çeyrekte 3. çeyrekten fazla kar getirebileceğini düşündürüyor. Yıl sonu karının 500 mln TL civarı geleceğini tahmin ve umut ediyorum. Hisse başı 20 liranın üzeri demek ki 2020’de en az 6-7 lira temettü dağıtabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Arkadaşlar emeğinize yorumlarınza çok teşekürler inşallah yeni ihaleler yeni ürünlerle altını doldurak yeni zirveler yol alırız şahsen orta ve uzun vadede beklentiler gerçekleşirse muazzam rakamlar uzak değil tahtada yüklü pozisyonları var bu kadar malı taşıyanlar vardır bir bildikleri sabırla bekleyen orta uzunda güzel getirilere yol açık ytr tv d ..hayırlı bol kazançlar herkese DEVİR.

5. Ben son çeyrekte maksimum 400 milyon civarı kar bekliyorum. Son ayın üretimleri eğer BAE üzerinden yapıldıysa, gelir tablosuna 2020 yılında girebilir.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değil, aklıma gelenlerdir.

6.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Aralık zırhlı satışımızın yüksek olması ki kar marjı en yüksek ürünlerimizdir savunma sanayi ürünleri; 4. çeyrekte 3. çeyrekten fazla kar getirebileceğini düşündürüyor. Yıl sonu karının 500 mln TL civarı geleceğini tahmin ve umut ediyorum. Hisse başı 20 liranın üzeri demek ki 2020’de en az 6-7 lira temettü dağıtabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Araçların satış fiyatları hakkında kesin bilgi olmadığından ihtiyatlı bir öngörüde bulundum. Kamyon ve otobüs fiyatlarındaki azalma beni böyle bir değerlendirmeye itti. Umarım dediğiniz gibi 500 milyon TL olur. Fakat 9 aylıkta 297 milyon kar varken 12 aylıkta 500 olma ihtimali ne kadar mümkün bilemiyorum. Fazla zaman kalmadı bekleyip göreceğiz. Zaten önceden kokusu gelmeye başlar.

7.  Alıntı Originally Posted by ilbey74 Yazıyı Oku
    Ben son çeyrekte maksimum 400 milyon civarı kar bekliyorum. Son ayın üretimleri eğer BAE üzerinden yapıldıysa, gelir tablosuna 2020 yılında girebilir.
    Sayın ilbey34, eğer satışlar adet olarak şirket kayıtlarına girmişse 2019 yılı gelir tablosunda yer alır. 2020 yılına yansıyacak olan satışlar aralık rakamları içinde yer almaz. Sözü edilen rakamlar üretim rakamları değil, satış rakamları.

8. 9 aylık zırhlı araç satışına son 3 ayda ulaşmış buda hisse de ister istemez yüksek bilanço beklentisi oluşturuyor
    350-400 milyon arası kar gelebilir
    romanya
    birleşik arap emirlikleri
    fransa
    son olarak da azerbeycan da tesis kuracak olan otkar giderek global bir oyuncu olma yolunda ilerliyor
    koç grubu türkiyenin parlayan yıldızı gerek şirketlerinin karlılıkları gerekse elde ettikleri karlılıgın dagıtılması konusunda
    koç grubu o hayellerini kurdugumuz global pazarda güçlü şirketlerimiz olsun isteklerimize ilerleyen zaman içersinde gerçekleştirecekler sanırım.
    arkadaşlar otkar için tulparlarla ilgili sipariş alması hissenin algısını komple degiştirebilir.
    olası gelebilecek 350-400 milyon tl karlılık ta hisse başı 12-16 tl arası temettü dagıtımı yapabilecek hale geliyor ki işte bu tip bi gelişme olursa yabancılar türklerin elinde lot bırakmayabilir .

Sayfa 338/981 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •