Sayfa 739/2110 İlkİlk ... 23963968972973773873974074174978983912391739 ... SonSon
Arama sonucu : 16876 madde; 5,905 - 5,912 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by kurmay Yazıyı Oku
    Naci Ağbal'ın Bakan olacağı ile ilgili dedikoduların "hikaye" olduğunu gösterdiği için gönderdim ben o haberi..

Yoksa "rasyonalite ile bağı kopmuş" Tayyip Erdoğan ve arkasını toplamaya çalışan şürekasının söylediği hiç bir şeyin bir anlamı kalmadı uzun zamandır...
    Yanlış anlamayın size değil tepkim. Zaten kime sorsanız Bakan olacak birinin ayrılışı bu şekilde olamazdı der.
    Hepimizi sıkıntılı günler beklediği kesin.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sn. Kurmay, bakan olacağına dair duyumlar geliyor ama teyit edemedim bir şey diyemiyoruz bunlara sebep olanların gözü kör olsun.

Deniz hocaya kulak verin dedik, daytrade yaparken lönkte kaldık haftasonuna, iyi bir dayak yeyip 2021 VIOP da karını vererek kapattık, buna şükür tam pozda olmak da vardı.

Hisse portföyümü ise bozmadım bozmayı düşünmüyorum zaten böyle bir piyasa öngörerek ihracatçı, borçsuz, siyasi olarak çökme olmadığı sürece batmasına kesinlikle ihtimal vermediğim 10 tane şirketim var, biri riskli hadi halk o da olan olmuş. Demem o ki sakin olunacak zamanlar, 7 den dolar almayan bugün neden alıyorum / neyi alıyorum diye düşünsün faiz hala 19 ve bu tepkiden sonra değil faiz düşürme, 94 gibi süper bono dışında çıkışları pek kalmıyor bana göre. İzlemek ama duygusal karar vermemek lazım.
    Sabah banada kaçma fırsatı verdi. Ama vermeyede bilirdi. Borsada tabanı gören borsanın oyun olmadığını anlar.
    Ülkemiz için umarım kısa sürede bu iş toparlanır.
    Bu süreçte tüm trollemelere rağmen görüşlerini paylaşan sn denizi kez daha tebrik ediyorum. Başından beri söyledikleri gerçekleşiyor. Keşke haksız çıksaydı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by 254
    Of course, now that control over the currency and inflation is explicitly political, Erdogan will do everything he can to stabilize the economy and outflows, and while SocGen does not envision "hard" capital controls, SEB chief EM strategist Per Hammarlund disagrees, and writes that Turkey "probably intends" to impose capital controls to stabilize markets

"The authorities will be left with two choices, either they pledge to use interest rates to stabilize markets, or they impose capital controls,” Hammarlund writes adding that "given the increasingly authoritarian approach that President Erdogan has taken, capital controls are looking like the mostly likely choice."
    bazı küresel yatırım bankaları, türkiye senaryolarında "muhtemel" sermaye kontrollerinin dozajını konuşuyor..

esasında bu arkadaşların da işleri zor; bir günde herşeyin 180 derece değişebileceği bir piyasada yön tayin etmek epey zor olsa gerek
    ytd..

yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

6. ...:::vobelıt:::...

Sayın Deniz hocam,

Günlük faizde bekleyen paranın ne kadarı çıkmıştır bugün?
    Diğer yandan borsada ve bonoda satış yapan yabancılar nasıl bir yol izler? Her gün yavaş yavaş mı çıkarlar yoksa birbirlerini ezme pahasına dar kapıya mı çullanırlar?
    Yabancılara şok yarattığımız bu sıcak günler geçtikten sonra Mayıs ayında faiz artırmak zorunda bırakırlar mı bizi?

Sn deniz bu 10 yıllık tahvil işi bayağı can sıkmış durumda, önümüzdeki dönemde dış finansmanda sorun yaşama ihtimalimiz nedir ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8. Naci Ağbal'ın hem görevden alınması, hem de bu şekilde görevden alınması ile ilgili, düşünüyorum, düşünüyorum; Erdoğan'ın yerine koyuyorum kendimi, konuşulanlar arasında tek bir mantıklı açıklama bulamıyorum. Bu öyle rus ruleti gibi kumar/risk falan da değil, direkt mermiyi namluya sürüp, kafaya sıkmak gibi bir şey geliyor bana.

Aklıma yatan mantıklı olmasa da, mantık sınırları içinde ki tek açıklama; Türkiye'nin yüklü miktarda dış kaynak sağlamak zorunda olduğunu, bunun kaçarı olmadığını anladılar. IMF siyaseten olamayacağından, ABD de Biden sonrası artık mümkün olmadığından, bu kaynağın AB'den sağlanması için Türkiye'nin "too big to fail" olduğunu düşünerek "nasıl olsa batmamıza izin vermezler, biz batarsak onlar da etkilenir." düşüncesi ile hareket etmeleri.

Deniz Hocam;
    Avrupa ülkelerinin Türkiye'deki yatırımlarını da göz önüne aldığımızda, bizim ödemeler krizine girmemiz/batmamız Avrupa'yı ne kadar etkiler?
    AB kendi göreceği zararları azaltmak için, elini taşın altına sokar mı? sokması gerekir mi? teknik olarak sokabilir mi?

Sizin bu şekilde görevden almanın sebebi ile ilgili bir düşünceniz var mı?

Sayfa 739/2110 İlkİlk ... 23963968972973773873974074174978983912391739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •