Sayfa 153/386 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon
Arama sonucu : 3088 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: RYGYO - Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alıntı Originally Posted by ekilit Yazıyı Oku
    gyo lar kurumlar vergisi ödemez
    Ben de vergi düşmedim zaten

2.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Sen Gedik Yatırım' dan Mr. malını ucuza kaptıran mısın

Malsız kalan düşsün diye karamsar yorum yapıyor burada.
    7 katlı bina daire fiyatına düşmüş sen oda fiyatını bekliyorsun

1207. mesaja bak ve endeks ne olacak onu da gör.
    Herkes 70 000 olasılığını konuşurken 93 000 aşılacak demiştim , yeni hedefleri yazdım.
    ironi yaptım ama ciddiye almışsınız 0,5 i malsız kalan kim gedikmi, kalsın beter olsun..
    ben 10 yıldır hisse taşıyorum diyorum, malsız kalmış diyorsunuz,.. 5 yıl önce 0,5 lerden almışlığım var ama gerçi kasımda da 0,5 leri gördü.. geçen yıl bu zamanlar 1,5 üstüydü. ucuz bulup ozaman da satmamıştım

0,67 den satan kaçtan almışki bu fiyata satmış...bu hisseyi alan uzun vadeli olduğu için, 0,5 lere düşmesine bence üzülmeyelim, alım için fırsat olarak görelim. o yüzden düşmesini isterim ama...

Hisse grafiğinde B noktası A noktasının altında yeni bir dip olarak oluşurken , indikatör grafiğinde diplerin yükseldiğini görüyoruz yani indikatör düşüşü onaylamamış.

Hisse grafiğinde D zirvesi C zirvesinin altında kalırken indikatör grafiğinde D zirvesi C zirvesinin çok çok üzerinde oluştuğu gibi düşüş trendi de yukarı kırılmış.

İndikatörler hisse fiyat hareketlerini önceden görürler.
    İndikatör C zirvesini aştığı için hissenin de C zirvesini aşacağını düşünebiliriz. En azından 100 ve 200 günlük ağılıklı ortalamaların bulunduğu gölgeye doğru "sert bir hareket görmemiz gerek"

Daha önce endeks 92 600 noktasındayken rygyo 0.82 idi.
    Şimdi endeks bu noktaya tekrar geldi ve rygyo 0.71

Endekse göre ucuz kaldı bu aralığı hızlı bir şekilde kapatması beklenebilir.
    Dipten yükselen endekste ilk hareket her zaman büyük hisselerle olduğu için , diğer hisseler bu arayı sonradan kapatırlar , geri kalmış olmasının nedeni bu.

5. çok güzel grafikler ve tespitler elinize sağlık parasever. hissenin kısaca tarihi gelişimini anlatayım.
    hisse 0,40 usd civarı halka arz olmuş. bugünkü tl fiyat (kuru 5,80 kabul edelim) 2,3 tl karşılık gelir. hisse 0,65 usd görmüş oda 3,75 tl eder. sonra yıllarca 0,30-0,16 usd civarı süründürmüş.. sonra tekrar 0,40 usd yi zorlamış, yani bugünkü fiyat 2,3 ları. ozaman kur düşük olduğundan 1,7 tlydi. temmuz sonrası kur yükselişi hissenin yüksek döviz borcu nedeniyle sert bir düşüş ve 0,10 usd düşürdü. yani geçen yıl başında hissesini satıp, usd geçen bir kimse bugün lot sayısını 3 katına çıkartabilirmiş.
    en son 1 tl seviyelerini zorladığında 0,18 usd gördü.. yani yıllarca süründürdüğü 0,30-0,16 fiyat aralığının dibini, şu an kendine tavan belirlemiş... TL grafik bakmak tabiki önemli ama önemli olan usd grafik bence..

0,8 - 1 - 1,2 vb fiyatlar çok komik bu hissede 1,5 bile ucuz bence, ama her zaman ucuzun ucuzu var. şirket yatırımlarını tamamladı, uzun zamandır borçlanma yapmıyor buda olumlu, artık ağaç büyüdü meyve vermeye başlaması lazım. peki neden yükselmiyor. bence patron şirketi olduğundan, elbet bir gün usd bazlı tarihi zirvesini bile kıracaktır. açıkçası bu hisseyi haber uçurur bence.. ülkdedeki ekonomik koşullar bellli, depo işler iyi giderken de kriz varkende gerekli. yani Allah göstermesin derin bir krizde bile şirket bu işten karlı çıkabilir.

hisseye inanan yarırım yapabilir, hissenin üstadı flamenco dur. en iyi yorum ve analizleri o yapar.. sadece benim vurguladığım biz hisseye inandık ve uzun süreli yatırım yaptık, ama bir şey elde edemedik, ama sabırla buradayız... hisse son 2 yılda çok güzel trade imkanı da verdi, bilgisi tecrübesi olan.. bunlarda bile çok kazanabilirdi.
    herkesin kazancı daim ve bol olsun. psikolojiniz sağlam değilse hisseye hiç bulaşmayın derim.

Alıntı Originally Posted by MHTMHT2 Yazıyı Oku
    çok güzel grafikler ve tespitler elinize sağlık parasever. hissenin kısaca tarihi gelişimini anlatayım.
    hisse 0,40 usd civarı halka arz olmuş. bugünkü tl fiyat (kuru 5,80 kabul edelim) 2,3 tl karşılık gelir. hisse 0,65 usd görmüş oda 3,75 tl eder. sonra yıllarca 0,30-0,16 usd civarı süründürmüş.. sonra tekrar 0,40 usd yi zorlamış, yani bugünkü fiyat 2,3 ları. ozaman kur düşük olduğundan 1,7 tlydi. temmuz sonrası kur yükselişi hissenin yüksek döviz borcu nedeniyle sert bir düşüş ve 0,10 usd düşürdü. yani geçen yıl başında hissesini satıp, usd geçen bir kimse bugün lot sayısını 3 katına çıkartabilirmiş.
    en son 1 tl seviyelerini zorladığında 0,18 usd gördü.. yani yıllarca süründürdüğü 0,30-0,16 fiyat aralığının dibini, şu an kendine tavan belirlemiş... TL grafik bakmak tabiki önemli ama önemli olan usd grafik bence..

0,8 - 1 - 1,2 vb fiyatlar çok komik bu hissede 1,5 bile ucuz bence, ama her zaman ucuzun ucuzu var. şirket yatırımlarını tamamladı, uzun zamandır borçlanma yapmıyor buda olumlu, artık ağaç büyüdü meyve vermeye başlaması lazım. peki neden yükselmiyor. bence patron şirketi olduğundan, elbet bir gün usd bazlı tarihi zirvesini bile kıracaktır. açıkçası bu hisseyi haber uçurur bence.. ülkdedeki ekonomik koşullar bellli, depo işler iyi giderken de kriz varkende gerekli. yani Allah göstermesin derin bir krizde bile şirket bu işten karlı çıkabilir.

hisseye inanan yarırım yapabilir, hissenin üstadı flamenco dur. en iyi yorum ve analizleri o yapar.. sadece benim vurguladığım biz hisseye inandık ve uzun süreli yatırım yaptık, ama bir şey elde edemedik, ama sabırla buradayız... hisse son 2 yılda çok güzel trade imkanı da verdi, bilgisi tecrübesi olan.. bunlarda bile çok kazanabilirdi.
    herkesin kazancı daim ve bol olsun. psikolojiniz sağlam değilse hisseye hiç bulaşmayın derim.
    Bence bulaşılabilecek en iyi hisselerden birisi.
    Siz satmayarak hata yaptınız diye herkes aynı hatayı yapacak değil

3 kat prim yapmış , düşmüş sonra 2 katına çıkmış , bu kadar fırsat vermiş.
    Borsadaki hisselerin en az %80' i bu fırsatları vermiyor.

Geçmişte hızla devam eden yatırımlar nedeniyle borçluluk hızla artıyordu , şimdi bu yatırımların meyvelerini yeme zamanı sizin de dediğiniz gibi , bulaşmanın da zamanı

Kira gelirlerinin finansal borçlara oranı makul seviyelere geri çekildi dolayısıyla geçmişteki aşağı yönlü sert hareketleri artık olmaz. Zirvelerini sürekli yükselten gördüğü bir dibi gelecekte bir daha görmeyen, dipleri sürekli yükselten bir rgyo göreceğiz bence.

7. 3 kat prim yapmış , düşmüş sonra 2 katına çıkmış , bu kadar fırsat vermiş.
    Borsadaki hisselerin en az %80' i bu fırsatları vermiyor.

TL grafik bir illüzyondur, usd olarak açıkladığım kısmı tekrar okuyun derim...

8. Mesele is hacmi ,yatırım değeri ve hissenin piyasa değeri şimdi buna bakıldığında şu andaki rakamlar komik ötesi buralara tavan belirlemek mantıklı değil yani maliyeti 100.000 TL olan bir daireyi kimse 10 15 bin TL'ye satmak istemez şu anki fiyat hareketini manipülatif görmemek bayağı bir saflık olur

Sayfa 153/386 İlkİlk ... 53103143151152153154155163203253 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •