Sayfa 155/1000 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,233 - 1,240 arası.

Konu: Viop - XXVI

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Enerjiler, hele zoeren, akenerji, odas vs yarı batık firmalar ptesi tabanı öper.

Sonuçta biz daha ziyade endekse olan etkisine bakıyoruz, sadece enerjiler yüzünden endeks %0,5 kadar eksi olabilir (Tüpraş, petkim, aygaz dahil tüm enerji ilişkili hisselerin endeksteki ağırlığı %10 vardır herhalde). Dolaylı olarak diğer hisselere de satışlar gelebilir tabii ki. Sonuçta, buradan gelecek paranın hayali ile dolar kurunu bile gevşetmiştik biraz
    seans açılır açılmaz panikle vermeyin bence zarar edersiniz tüpraş petkim izlediğim hisseler taban olmaz olursa almakta fayda var akşama biraz toparlar bence. İpek koza kozal ayın 9unda bilanço var üretim miktarını bilmiyorum ama son gelen bilanço ile aynıysa - ki ben öyle bekliyorum, altın ons ve dolar artışı kaynaklı toplamda %29 daha fazla kar bekliyorum. Geçen bilanço (2020-2) altının onsu 1720 ortalamalardan satmıştı, şimdiki ortalama 1910 olabilir ayrıca dolar da yukseldi. kozalın 5.300 e yakın nakiti var faizlerin yukselmesi olumlu etkileyecek bunu hiç hesaba katmadım, beklentim %29 kar artışı ve ayın 9una bir şey kalmadı. Demek istediğim yarın ipeği %4 zararla satan büyük ihtimalle bir daha o fiyatı göremez. Elbette piyasalar aşırı karışır dow çökerse kısa vade bist de kozalaklar da düşecek fakat orta vade kriz savaş olsa dahi bu tip olaylar kozalaklara yarar.
    Özellikle belirteyim yatırım tavsiyesi değildir sadece benim görüşümdür.
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Dowun aralık başına kadar çökeceğini düşünmüyorum bence buyuk oyuncular buna göre pozisyon alıyorlar. Daha doğrusu alınan pozisyonlardan dowun aralık başına kadar çökmeyeceğini gösteriyor. Bu çöküşün de ciddi olacağını sanmıyorum belki %20 çünkü deli gibi karşılıksız para basıyorlar. SP500 sert yukarı hazırlanıyor sanki.

saalik 4 saatlik ve gunluk grafiklere gore dolari alanlar daha nereye kadar alacaklar cok buyuk olumsuz gelisme olmadigi surece hadi bir tik daha alsinlar sonrasi satacak adam aramaya baslarlar.

p.tesi gün ben artı gaplı açılış beklerken neler okuyorum neler. bu gapı enerji haberine göre değilde normalde bekliyordum. demekki teknik önden gider haber arkadan gelirmiş.. bende sanki p.tesi olduda açılış artı gapmış gibi konuştum. neyse artık p.tesini görelim bakalım. sabahtanmı açacaklar yoksa öğleden sonramı dolduracaklar şurda az bir şey kaldı laf salatası yapmayalım.. mesela yani...

5. Aynı kanıdayım doların fazla çıkacağını düşünmüyorum, sadece Yunanla denizde bir çatışma çıkabilir o süreçte yukarı ve sonrasında aşağı yapar. O gün aselsanda 2-3 tavan beklerim

6.  Alıntı Originally Posted by karar_anı Yazıyı Oku
    p.tesi gün ben artı gaplı açılış beklerken neler okuyorum neler. bu gapı enerji haberine göre değilde normalde bekliyordum. demekki teknik önden gider haber arkadan gelirmiş.. bende sanki p.tesi olduda açılış artı gapmış gibi konuştum. neyse artık p.tesini görelim bakalım. sabahtanmı açacaklar yoksa öğleden sonramı dolduracaklar şurda az bir şey kaldı laf salatası yapmayalım.. mesela yani...
    Açılışta hafif aşağı verip akşama doğru toplayabilirler.

Alıntı Originally Posted by halis Yazıyı Oku

4 saatlik ve gunluk grafikte hic asagi duser goruntusu yok daha cok yukari kopacak gibi duruyor..akbank garanti vakifbank gragikleride bunu destekler durumda..gaz haberi bi kac hisseye etki eder edecektirde 2 gunde kimisi yizde 5 kimisi yuzde 10 gitti daha ne olmasini bekliyorlar x30 hisselerinden 2 ileri 1 geri devam ede ede hedefine gidwcektir..
    forumda surekli asagi senaryo uretiliyor elle tutulan gozle gorulen hangi veri veya habere gore dusunuluyor anlamis degilim..borsanin dusmesi icin olumsuzluklar neler yukselmesi icin olumlu seyler neler karsilastirilmali
    Jeopolitik riskler kalkarsa bunlar düşünülebilir.
    Son 20 yılda bu kadar yaptırım kelimesi duyduğum başka dönem olmadı.
    Yaptırım kelimesi demoklesin kılıcı gibi üstümüzde sallanıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Tupraş, petkm
    %+5...%-5?

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 155/1000 İlkİlk ... 55105145153154155156157165205255655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •