Sayfa 27/592 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon
Arama sonucu : 4729 madde; 209 - 216 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by TheBaboli Yazıyı Oku
    10 günlük ortalama 5 günlüğü kesince nasıl değer bir değer çıkıyor? Bu kısmı anlatabilirseniz kalanı yapılır.

ikisinin kesişiminden çıkan deger yani 7,5 gunluk ortalama alsak yanlış mı olur?

Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    eski forumda çoğu şey yazıyor, ideal kendi sitesine koymamış ama duyurmak içinde olsa foruma en az 1 bir kez yazılmış her şey
    fakat eski forumun search hiç çalışmıyor gibi bir şey.
    bu nedenle google da aşağıdaki şekilde aratmayı kullan bir bilgiye ihtiyacın olduğunda.

site:hisse.net/forum İDEAL user.dll

dll projesi oluşturup, ideal namespace inde, User class'ı altına yazıyorsun metodlarını, bu yeterli.

namespace ideal
    {
    public class User
    {
    void blablabla()
    {
    ..
    }
    }
    }

ideal sistemi içerisinden de aşağıdaki gibi çağırman yeterli.
    ...
    User.ComplexPattern(V,i,true,out PatternName, out ConfirmationLevel, out StopLossLevel, out VerticalText, out color);

çok yazacaksan visual studio ile devam et kesinlikle.
    kod hataları ile uğraşmıyorsun hiç, kod tamamlama kullanıyorsun vb. diğer tüm imkanlar işte.

projenin output folderini ideal klasörü yaparsan her derlemede otomatik canlıda çalışır
    fakat sistem kullanımda olduğu zaman user.dll üzerine yazamıyor, her defasında ideali kapat aç gerekiyor.bunu çözebilirsen bana da yaz
    Teşekkürler, birde kap haberlerini idealden yada harici okumanın bir yolu var mıdır? bulamadım böyle bir sey.
    Write less do more..

3.  Alıntı Originally Posted by PROGRAMMER Yazıyı Oku
    Teşekkürler, birde kap haberlerini idealden yada harici okumanın bir yolu var mıdır? bulamadım böyle bir sey.
    şu an çalıştığım sistemde haber yorumlama yok bilmiyorum bunu.
    sistem elemanları combosunda arattım ama HaberOku, news vb. bir fonksiyon yok gibi.

ideali arayıp sormakta fayda var, hatta yoksa haber okuma şöyle bir şey olsaydı güzel olurdu.
    HaberOku diye bir metod olsa,
    parametre olarak;
    HaberTipi(Tüm/Manşet/Senet/Kap)
    Tarih(verilen tarihden sonraki haberler şeklinde)
    AramaKriteri(Default boş)
    Senet(Default boş)

değerlerini alsa;
    liste return etse ve liste elemanları şu şekilde olsa;
    No, Tarih, Saat, Senet, Haber Linki, Başlık, İçerik.

KAP 4.0 xbrl altyapısına geçmiş, analize yönelik etiketli veri paylaşılıyor artık.
    daha güzel şeyler yapmak mümkün teoride. son kullanıcı olarak xbrl dataya ulaşmak mümkün mü araştırmadım hiç.
    Önce ideal içerisinde kalarak mı yoksa harici mi çözecekseniz bunu iyi seçin.birisi sınırlı yada imkansız olacak, diğeri zor olacak
    Harici yapacaksanız haberleri çekme ve değerlendirmeyi asenkron bir yapı ile yapın birde en hızlı nasıl alacağınıza iyi bakın.

kap örneği için xbrl ulaşımı bulamadı iseniz ilk bakışta şöyle birşey var görünüyor.
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/595753
    sondaki numarayı bir değişkendeki tutup +1 ni sorgulayın.sayfa içeriğini yorumlayıp sonrakine geçin okudukça +1 içerik yoksa sabit twitter, rss vb. haberleri nasıl okuyacağınızı nette bulursunuz zaten.

önceden tanımlı haber patternlerini ve beklentileri, beklentilerin olumluluk derecesini sayısal olarak işleyin yada işlenmiş bir yerden okuyun yada yorumlatın.
    yukradaki haber linki örneği için; işte haber genel kurul kararı ise, maddelerde şu varsa vb gibi.
    xbrl yöntemi bulursanız beni de yeşillendirin, sonra lazım bana da
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

4. keçi hocam , robot kodunun içinden sistemi bir kısmını farklı çekirdeğe yollamak mümkünmü, yada mesela aynı anda çalışan 2-3 robottan birini ayrı bir çekirdeğe yönlendirmek

5.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    keçi hocam , robot kodunun içinden sistemi bir kısmını farklı çekirdeğe yollamak mümkünmü, yada mesela aynı anda çalışan 2-3 robottan birini ayrı bir çekirdeğe yönlendirmek
    Thread kullanarak olur ama işin doğasına aykırı, yanlış olur gibi sanki.ayrı bir process değilde ardışık ve bağlı bir process olması şart gibi yapılan iş nedeniyle.
    eğer yukarıda asenkron yazdığım için sorduysanız oradaki kastım daha farklı idi.bir servis uygulaması yada exe uygulama habere dair yapılacak her şeyi yapıp sonuçları yada bir tetiklemeye neden olacak bilgiyi ayıklayıp bir db tabloya yada dosyaya yazacak.
    ideal sistem içerisinden çalışan kod yada user.dll den çağrılan metod ise sadece çıktı veriyi okuyacak, ayrıca haber bulma yorumlama derdine düşmeyecek. bu şekilde asenkron bir yapı olabilir.

6. yok haberle ilgili sormadım,
    mesela robotta şöyle durumlar olabiliyo
    3 sistem var , 2 si 1ms de dönüyo 3. sistem 100 ms de ancak bitiyo . sonuçta 1 ve 2 numara yavaş olanı beklemek durumunda kaldığından bütün hepsi yavaşlıyo,
    işte yavaş olanı core lardan birine atıp döndürme imkanı olurmu acaba diye merak ettim

haber için squawk denen servisler var göz atabilirsiniz , yerli bişey yok ama genel mantık için

7. Sayın keçi ve cihangir benle irtibata geçebilirmisiniz? Tanışabilirmiyiz.
    Yakında ideal tayfasına gececem. Matriks tarafı hayallerime cevap veremedi.
    2 seneden fazla mum formasyonlarını inceleyen biriyim. Matriksde mum formasyonları araştırıp bulan eklenti gelmeden önce benim kendi mum formasyonlarını bulan ve bunları teyit ve bozulma çizgilerini de kendimin çizdirdirmeye çalıştığım çalışmalarım olmuştu. ideale geçtiğimde ilk işim mum formasyonlarına dayalı bir sistem. sizinle fikir paylaşımı yapmayı çok isterim.

Kendi kişisel deneyimlerimden söyliyim. 144 mum formasyonu gereksiz. Şahsen 7 formasyonu bile aktif tarayan bir sistem yaptığınızda adım atamaz oluyorsunuz. Birinin al yeri, öbürünün sat yeri, "teyit" ve "bozulma" yerleri sistemi işlevsiz hale getiriyor. Diger bir hususda önceki başlıklarda arkadaş dile getirmiş, amerikan piyasası ( görece daha büyük ve manipulasyonu dandik türk borsası gibi değil. 7 trilyon ( eski para ile ) 1 dakikada "tombul parmak" yaşanılan bir borsada ve guuyaaa yeni sisteme geçen ve piyasayı koruyan muhteşem spk mız ile mümkün değil. Mum formasyonlarını biraz türk piyasasına uyarlamanız gerek. Klasik hamile ayı, hamile boğanın hamileleliğinini, gölgelerini, yutan ayı ve boğa patternlerinde aradığınız şartları değiştirmek daha çok işe yarıyor. Dojilerden daha fazla kazandıran yoyo'lar bu arada. (Not: Bana göre matriks mum formasyonlarının bir çoğu hatalı. orijinal mum formasyonları kitaplarına göre bir çokyerde hata var )

2 yıldır işin teorisine ( elde olmayan nedenlerden dolayı pratiğine yönelememiş ) otodidakt bir insan olarak yönelip, pratiğe geçince matriks kısıtlamalarını sonuna kadar yaşayıp, ( 4 çekirdekli, 12 gb ramli pc de bile, 12 hisse senedinde yarım saat da kilitlenen pc yi görünce 37 yaşında bir psikolojik danışman olarak yaşadığım hezayanı, içine girdiğim depresyonu ve ajitasyonu anlatamam.) bugün itibariyle ideale geçmeye karar vermiş biri olarak benide aranıza almanızı isterim.baboli, bearbull, uufuk gibi üstatlarımızı 2 senedir takip ediyorum. ( siz bilmezsiniz ama ben gerçekten hep sizi izliyordum. Paranoyalarınız artsın biraz :PP) uufuk hocamız sayesinde bildiğim herşeyi öğrendim diyebilirim. eski forumda ( 23. sayfadan beri yazdığı herşeyi takip ediyorum )

Yarın itibariyle eski ideal forumunuda hatmeye başlayıp, üniversite yıllarımda nefret ettiğim proglama diline - ben qbasic ve visual basic'de kaldım. .net c#( artık para aşkı var arada. bişeyler değişmiştir kesin . artık aşık olabilirim ) bi 3 ay kadar kahrımı çekmeye izin verirseniz sevinirim.

Not: Klasik teknik analiz işine giren herkesin yaşayacağı tüm süreçleri yaşadım. Burnumun havada olduğu, ahkam kestiğim, 100 lerce indikatör, kombinasyon, testler, boyumun ölçüsünü almalar, vs vs. Çekirdeksiz üzümüm yani.
    Son düzenleme : mtasdelen; 29-03-2017 saat: 22:22. Sebep: ekleme

8.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    yok haberle ilgili sormadım,
    mesela robotta şöyle durumlar olabiliyo
    3 sistem var , 2 si 1ms de dönüyo 3. sistem 100 ms de ancak bitiyo . sonuçta 1 ve 2 numara yavaş olanı beklemek durumunda kaldığından bütün hepsi yavaşlıyo,
    işte yavaş olanı core lardan birine atıp döndürme imkanı olurmu acaba diye merak ettim

haber için squawk denen servisler var göz atabilirsiniz , yerli bişey yok ama genel mantık için
    bu sorunu ideal çözebilir sadece.hatta thread olmadan dahi çözülebilir belki.
    ihtiyacımız olan şey programın listedeki her sistem için farklı timer işletmesi.
    bunu nasıl sağlayacakları da teknik olarak bizi ilgilendirmiyor zaten bizim yapacağımız hiç bir şey bu duruma çözüm üretemez. idealin açıklama getireceği bilmediğim farklı bir durum olabilir.

Sayfa 27/592 İlkİlk ... 1725262728293777127527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •