Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 97/1014 İlkİlk ... 47879596979899107147197597 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 769 - 776 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    londra da bulundum defalarca, bahsettiğin şeyler kesinlikle doğru değil.hem şehir olarak hemde insanlar olarak gayet kaliteli ve kadınları da oldukça güzel. normal şartlarda bu tür ifadeler kullanmayı sevmem, yani insanları dış görünüşleri ile konu haline getirmek sevmediğim ve kaçındığım bir şey. ancak forum yazarları farkedecektir, ahmetg (a.k.a. mandrake) özellikle bu tür nitelemeleri gerek abd gerekse ingiltere gibi yerlerdeki kadınlar için kullanıyor. o nedenle bu açıdan gerçekleri söylemek gerekiyordu.

ayrıca londra gayet güzel bir yer, istanbul gibi köy değil. bir kez giden görecektir. abd nin de bir çok yeri güzeldir. bu ülkelerin büyük şehirleri ile istanbul un şu halinin karşılaştırılması ise abesle iştigalden başka bir şey değil. istanbul açık ara bir köy mertebesinde.
    Zaten kendisinin burayı öve öve bitirememesine rağmen hala orada yaşamaya devam etmesi tüm olayı özetliyor...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

2.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Zaten kendisinin burayı öve öve bitirememesine rağmen hala orada yaşamaya devam etmesi tüm olayı özetliyor...
    Yurtdışında yaşayıp da TR'Yİ özellikle son yıllarda çok gelişti, çok güzel memleket aslında, hükümet sayesinde daha da güzel oldu vs.vs. diyenlere "e niye gelmiyorsun" dediğinizde hepsinin bir bahanesi vardır.
    Bu nedenle bu çerçevede söyledikleri hiçbir şeyi ciddiye almamak lazım.

SM-A710F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Kartal E-5 kenarında yapımı süren bir gökdelen projesine bakıyorum şuan..

Geçen satıştan biriyle laflıyoruz..

Bizim patronun parası bol dedi,nakit sıkıntısı yok. O yüzden çok tok satıcı dedi.
    Civardaki emsallerinden %30 daha fazla fiyata satmaya çalışıyor
    Civardakiler şuan %10-15 iskonto yaparken bizdeki satış elemanı %2 iskonto yapınca patron fırçalamış bunu..
    Geçen birileri gelmiş bi katı komple almayı teklif etmişler ama patron adamların teklifinden %50 fazlasınını istemiş..

Neyse uzun lafın kısası ayaküstü konuştuk biraz..
    Ben şakayla karışık dedimki siz bu kafayla burdan ofis satamazsınız

Ve aldığım cevap karşısında şok oldum

ZATEN HENÜZ HİÇ SATIŞ OLMADI dedi

İşin özeti yukarda yazıyor işte
    İnşaatın i sinden anlamıyan para babaları sektore girdi
    Ne satıştan ne maliyetten ne detaydan ne pazarlamadan anlıyolar
    işin kotusude MALLARI İNANILMAZ DEĞERLİ KENDİLERİNCE

Ya kardeşim kabainşaatın bitmiş, inceye başlamıssın dış cepheye başlamışsın ama TEK OFİS BİLE SATAMAMISSIN
    İnsan duşunmezmi ya demekki bu fiyat bu işe çok hiç alan olmamış fiyatları düşüriyim demezmi
    DEMİYORLAR MALESEF..
    Hala bu fiyata satarım kafasında tek ofis satamamış..

Ama satış olmuyo diye şantiyede çalışanların paralarını sallamayı işleri bilerek yavaşlatmayı bilecek kadarda şark kurnazı bu adamlar..

4.  Alıntı Originally Posted by ikare Yazıyı Oku
    Yurtdışında yaşayıp da TR'Yİ özellikle son yıllarda çok gelişti, çok güzel memleket aslında, hükümet sayesinde daha da güzel oldu vs.vs. diyenlere "e niye gelmiyorsun" dediğinizde hepsinin bir bahanesi vardır.
    Bu nedenle bu çerçevede söyledikleri hiçbir şeyi ciddiye almamak lazım.

Aynen öyle birebir canlı örneğini bile tanıyorum bu tiplerin, uzaktan enişte atıp tutuyor TR şöyle iyi böyle iyi bende gayet iyi niyetli dönsenize enişte deyiverdim, cevap hızlı geldi buraya dönsem ne iş yapacağım burada iş yok dedi loo daha 1 dk önce TR çok iyiydi demek lazımdı ama o kadar samimi değiliz anladım dedim; sonra öğrendiğim kısmı daha hoş o sövüp saydığı tadı tuzu kalmadı dediği Almanya'da hem işsizilik maaşı alıyormuş hemde kaçak çalışıyormuş hey maşallah çokta dindar geçinen bir tip...

Babam az buçuk dini benden iyi bilir ama kul hakkı yemek çok günahtır bunu herkes bilir hele devletten çalışıyorsan çok kişinin hakkına girdiğin için daha günahtır birde bu yabancı devletse geriye ödeme şansında yok bu yabancıya..."babam öyle diyoo "

Ama TR çok güzel İstanbul şişkebap çok güzel heee çok güzel İstanbul'a günübirlik gittiğimde bile insan selinden boğuluyormuş gibi oluyorum.
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

5. Muhsin Yazıcıoğlu bi röportajda şöyle demişti: herkes bize mahallenin güzel ama namuslu kızı gözüyle bakıyor. Yani herkes beğendiğini söylüyor ama kimse gelip arkadaş olmak istemiyor gibi bişey. Bunlar da o kafa. Hepsi ülkemizi çok beğeniyor ama gelip yaşamak istemiyor...
    Teşbihte hata oldu ise affola...

6.  Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Aynen öyle birebir canlı örneğini bile tanıyorum bu tiplerin, uzaktan enişte atıp tutuyor TR şöyle iyi böyle iyi bende gayet iyi niyetli dönsenize enişte deyiverdim, cevap hızlı geldi buraya dönsem ne iş yapacağım burada iş yok dedi loo daha 1 dk önce TR çok iyiydi demek lazımdı ama o kadar samimi değiliz anladım dedim; sonra öğrendiğim kısmı daha hoş o sövüp saydığı tadı tuzu kalmadı dediği Almanya'da hem işsizilik maaşı alıyormuş hemde kaçak çalışıyormuş hey maşallah çokta dindar geçinen bir tip...

Babam az buçuk dini benden iyi bilir ama kul hakkı yemek çok günahtır bunu herkes bilir hele devletten çalışıyorsan çok kişinin hakkına girdiğin için daha günahtır birde bu yabancı devletse geriye ödeme şansında yok bu yabancıya..."babam öyle diyoo "

Ama TR çok güzel İstanbul şişkebap çok güzel heee çok güzel İstanbul'a günübirlik gittiğimde bile insan selinden boğuluyormuş gibi oluyorum.
    Avrupa böyle parazit tiplerle dolu. Benim de var bir tane tanıdığım aynı şekilde. Ben bir tarafımı yırtıyorum orada eğitim alabilecek, yaşam kurabilecek bir birikim yaratayım diye gitmeden önce ama bu tipler ellerindekinin kıymetini bilmeden böyle boş beleş yaşayıp ölüyorlar.

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    senenin 360 gun gunes gormeden denize giremeden bir de dunyanin en cirkin kizlari ile birlikte.....

yok almiim

Ingiliz kizlarinin cirkinligini herkes bilir

Parasi olana Istanbul cennet Londra hayatimda gordugum en kasvetli sehirlerden biri Amerikdan bile kotu yani dusun artik
    İngiltere'yi görmedim ama Kalkan küçük ingiliz kasabası gibi. Sitelerde ailece otururlar ve yazın Türk'ten çok İngiliz vardır. Benim gördüğüm İngiliz kızları gayet güzel hem de bayağı güzeller.

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Beyler

InIstanbul diye bir proje var sirketten bazi Turk arkadaslar hic Istanbulu gormedikleri halde bu projeye girmisler. Tavsiye edermisiniz?

Oturmak icin degil yatirim icin. 60 ay sifir faiz. Dolar kazandigim icin odemeler benim icin hep dusecek. Tabi insaat bitincede degeri dolar cinsinden dusecek. Tebernus un sitesinde herkes sikayet icinde son yillarda bu tur projeler deger kazanmiyor diye hemde TL cinsinden. Artik dolar cinsinden daha buyuk zararlar soz konusu olacak gibi.

Diyeceksiniz ki neden dusunuyorsun o zaman. Cunku ABD de borsa asiri yukseldi, PE rasyolari akil almaz oranlara ulasti bu rakamlardan daha fazla borsadaki tutari artirmak yerine Istanbul gibi biryerden ev almak daha mantikli. Ne dersiniz?

2+1 e pesin 629 bin TL verebilirim ama gerek yok 60 ay sifir faiz daha mantikli gibi tabi bu sefer 699 bin TL den odeyecegiz. Ama Goldman Sachs in son raporu da ne kadar inanirsiniz bilmem ama TL daha cok dusecek gibi. En azindan benim icin odemeler kolay olacak.
    Inistanbul'u yapan İŞGYO'nun senedini almak bence daha mantıklı olur. Fiyatı da pahalı değil, boş kaldı yada kiracı kötü çıktı derdi de olmaz. Her sene düzenli/artan temettünü alırsın.

Borsa bana göre değil diyorsanız, bankaların eurobondları %6.5 civarlarında olmalı. Onu da düşünebilirsiniz, reel usd kazancı elde edeceğiniz kesin.

Yurtdışında yaşadığınıza göre dar mükellef oluyorsunuz, eurobond faiz gelirinden vergide ödemezsiniz.

Sayfa 97/1014 İlkİlk ... 47879596979899107147197597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •