Sayfa 652/1230 İlkİlk ... 1525526026426506516526536546627027521152 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,209 - 5,216 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet doların artışıyla şok yaşayan bilançolar yeni düzleme alıştı ve kar getiren şirketler çoktu, fiyatlama da aşırı kötümser olduğu için normalleşme yaşanıyor diyebiliriz. Borsa kriz fiyatı olan 2 sentin hemen üstünde, zirvesi olan 5 sente ise çok çok uzak ve telaffuz dahi edilmiyor. Yani yaşanan rally aşırı kötümser fiyatlamanın düzeltmesi diyebiliriz, dolar bazlı düşen trending içinde alt banttan sektik diyelim Teknik olarak.

Artı, çok kötü bilançoları olup 5 e 10 a katlayan pek çok senet var, isim zikretmeyelim. Bunlarda da mağduriyetler oluşması ilerleyen dönemde çok olası, kimse kafamıza silah dayamıyor almamız için herkes kararlarının sonuçlarına katlanacak.

Yabancı gelmediği ve almadığı için, ucuz dahi olsa bist30'da pek bir hareket yok, dolar bazlı hala ucuz pek çok bist30 hissesi öyle duruyor. Tüm bunlar, dow rekor üstüne rekor kırarken yaşanıyor. Yurt dışı krize girerse ki bekleniyor, Cauti ağabeyin 125k zirve tahmininin tutması olası. Yok girmezse, ve tahvil 10 altında düşecekse, ben şahsen daha yukarıda fiyatlama beklerim ama ben de beklentiyle işlem yapan bir tip değilim kaale almayın o nedenle.
    endekse artık dolar bazında bakmayalım. o zirveler mazide kaldı. yeni türkiye gerçeğini anlamak lazım. yabancı gelmeyecekse, biz bize küçük hisseleri zirvelere taşırız, büyüklere gücümüz yetmez.

2. Iyi de yabancı gelsin gelmesin hala pek çok şirketin çok ciddi geliri yabancı para... gideri yabancı para... dudu abey dediği gibi TL sadece bir illüzyon. Esas tl bazlı bakarsanız çok yanılırsınız...

Knfrt taşıyorum mesela bu kağıdın neyine tl bazlı bakacaksınız euro bazlı bakılır bilançosuna da grafiğine de.
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    endekse artık dolar bazında bakmayalım. o zirveler mazide kaldı. yeni türkiye gerçeğini anlamak lazım. yabancı gelmeyecekse, biz bize küçük hisseleri zirvelere taşırız, büyüklere gücümüz yetmez.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Iyi de yabancı gelsin gelmesin hala pek çok şirketin çok ciddi geliri yabancı para... gideri yabancı para... dudu abey dediği gibi TL sadece bir illüzyon. Esas tl bazlı bakarsanız çok yanılırsınız...

Knfrt taşıyorum mesela bu kağıdın neyine tl bazlı bakacaksınız euro bazlı bakılır bilançosuna da grafiğine de.
    endekse dedim. bizde bist 100 ü 5 cente götürecek para yok. yoksa küçük kağıtları hele yabancı da yoksa uçururlar.

4. Evet endekse para girmiyor ama ilelebet girmez diye düşünmek bence çok riskli. Bir şey olur. Politika değişir veya iktidar değişir veya karşı tarafın şartları değişir bize ihtiyacı artar. Bir anda her şey değişir. O nedenle hep dolar bazlı ve temel analiz penceresinden bilanço bilanço bakmak lazım derim nacizane.
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    endekse dedim. bizde bist 100 ü 5 cente götürecek para yok. yoksa küçük kağıtları hele yabancı da yoksa uçururlar.

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet endekse para girmiyor ama ilelebet girmez diye düşünmek bence çok riskli. Bir şey olur. Politika değişir veya iktidar değişir veya karşı tarafın şartları değişir bize ihtiyacı artar. Bir anda her şey değişir. O nedenle hep dolar bazlı ve temel analiz penceresinden bilanço bilanço bakmak lazım derim nacizane.
    Ekonomi politikte her zaman "Bir şey olur." çok doğru söylediniz. Bu nedenle her zaman piyasalarda olmakta fayda var.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6. Yillar once yine bu forumda , "Maasim dusuk yuksek fiyatli hisseler alamiyorum. Her ay isfin, isyat, ismen,tskb,soda alsam, ilerde birgun fiyatlari artarsa zengin edermi" diye sormustum. İsbankasina guven ihya eder seni demisti birisi. Emin olmamakla birlikte sn. dudu olabilir bu kisi. Sagolasin abi keske dinleseydim seni simdi ihya olmustum

İsyat 80 kurus civari, ismen 1.20 civari, isfin 1 tl civari fiyatlardaydi. Tskb su anki fiyatindan daha yuksekti. 2-2.5 arasiydi galiba. Aklima geldi paylasayim dedim

7.  Alıntı Originally Posted by umtbra Yazıyı Oku
    Yillar once yine bu forumda , "Maasim dusuk yuksek fiyatli hisseler alamiyorum. Her ay isfin, isyat, ismen,tskb,soda alsam, ilerde birgun fiyatlari artarsa zengin edermi" diye sormustum. İsbankasina guven ihya eder seni demisti birisi. Emin olmamakla birlikte sn. dudu olabilir bu kisi. Sagolasin abi keske dinleseydim seni simdi ihya olmustum

İsyat 80 kurus civari, ismen 1.20 civari, isfin 1 tl civari fiyatlardaydi. Tskb su anki fiyatindan daha yuksekti. 2-2.5 arasiydi galiba. Aklima geldi paylasayim dedim
    Yanlisin var, isyat 2018 agustosunda 73 kurusu gordu, sonra 18,7 kurus temettu dagitti, o zaman, yani sadece bir bucuk yil once 75-80 kuruslardan isyat alanin parasi su an uce katlanmis durumda.

8.  Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Yanlisin var, isyat 2018 agustosunda 73 kurusu gordu, sonra 18,7 kurus temettu dagitti, o zaman, yani sadece bir bucuk yil once 75-80 kuruslardan isyat alanin parasi su an uce katlanmis durumda.
    Yanlis hatirlamiyorsam 2015-2016 civariydi. Fiyati o sekilde hatirliyorum. Duzeltilmis fiyatlarina simdi baktim haklisin. Nedense isyat hep 75-80 kurus arasi hatirliyorum. Sanki hic asagisini gormemis gibi

Sayfa 652/1230 İlkİlk ... 1525526026426506516526536546627027521152 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •