Sayfa 1229/1230 İlkİlk ... 2297291129117912191227122812291230 SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,825 - 9,832 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Fon yönetim işi eskiye göre daha kolay. Gelişmiş piyasalarda bu iş daha da kolay. Bizde de ilerleyen yıllarda serbesti artacaktır (koşullar daha da gevşetilebilir).

Yalnız bu konuda biraz farklı düşünüyorum ben. Konu maddi kazanç ise, kendi portöfyünü yöneterek de yeterli kazanç elde edilebilir. Yok, çok kazanmak, lüks bir hayat yaşamak ise amaç...düşünülebilir..ama ben bunu tercih etmiyorum.

Fıkra gibi anlatırım hep...maaşlı çalışırken, arkadaşlarım genelde daha yüksek maaş için, daha çok çalışmalı derken...ben de maaşım azalsın, ama stresim de azalsın derdim.

yani, daha çok para daha çok stres mi...daha az para, daha az stres mi...hep ikinciyi tercih ettim ben.
    Big short filminde çok güzel gösteriyorlardı. Kendi paranı yönetmekle, başkalarının parasını yönetmek arasında ciddi fark var. Siz kendi paranızı stressiz kimseye hesap vermeden yönetiyorsanız. Başkasını karıştırmaya gerek yok.
    Diğer yandan iyi fon yöneticilerinin sayısı artıkça hisse takip etmektense fon almak daha stressiz bir yol olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Fon yönetim işi eskiye göre daha kolay. Gelişmiş piyasalarda bu iş daha da kolay. Bizde de ilerleyen yıllarda serbesti artacaktır (koşullar daha da gevşetilebilir).

Yalnız bu konuda biraz farklı düşünüyorum ben. Konu maddi kazanç ise, kendi portöfyünü yöneterek de yeterli kazanç elde edilebilir. Yok, çok kazanmak, lüks bir hayat yaşamak ise amaç...düşünülebilir..ama ben bunu tercih etmiyorum.

Fıkra gibi anlatırım hep...maaşlı çalışırken, arkadaşlarım genelde daha yüksek maaş için, daha çok çalışmalı derken...ben de maaşım azalsın, ama stresim de azalsın derdim.

yani, daha çok para daha çok stres mi...daha az para, daha az stres mi...hep ikinciyi tercih ettim ben.
    Maddiyat tarafı yanında tatmin ve maneviyatıda var sonuçta birilerinin kazanmasına vesile olunuyor.
    Aynı Burada bir şeyler yazıp tartışarak hisse değerlemesi piyasa yorumu vs yapılan katkının daha rakamsal hali gibi
    Risk olarak tersi piyasada linçde var tabi

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Big short filminde çok güzel gösteriyorlardı. Kendi paranı yönetmekle, başkalarının parasını yönetmek arasında ciddi fark var. Siz kendi paranızı stressiz kimseye hesap vermeden yönetiyorsanız. Başkasını karıştırmaya gerek yok.
    Diğer yandan iyi fon yöneticilerinin sayısı artıkça hisse takip etmektense fon almak daha stressiz bir yol olabilir.

Güzel noktaya değinmişsin.

20 yılı geçti, bu işlerin içindeyim..Üstelik 99-2003 arasında, yani krizlerin göbeğinde mba ve finans doktorası yatım....çok güzel deneyimler edindik, mektepli ve alaylı olarak.

Eskiden fonlar tam bir çöplüktü...getiri olarak bisti geçen hisse fonu bile çok azdı...anlaşmalaı al-ver ler, batık pozisyonları fona at, yağlı müşteriyi koru vs..çok yanlışlar yapıldı zamanında.

ama son 5-6 yıldır iyi iş yapan hisse fonları var...bu nedenle, ben bile düşünüyorum bazen...eğer bir fon ortalama %30 kazanıyorsa yıllık, kendim %40 kazanıyorsam...gider fona yatırım parayı...kendim uğraşmam...ya da şöyle yapmak lazım...yönettiğin paraya bağlı olarak kendi emeğini de 10-15-20 bin gibi bir aylık üzerinden hesaba dahil edeceksin...o maliyeti düşüp kıyas yapacaksın.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Maddiyat tarafı yanında tatmin ve maneviyatıda var sonuçta birilerinin kazanmasına vesile olunuyor.
    Aynı Burada bir şeyler yazıp tartışarak hisse değerlemesi piyasa yorumu vs yapılan katkının daha rakamsal hali gibi
    Risk olarak tersi piyasada linçde var tabi
    işte o dediğin tatmin ve maneviyat kısmını burada/twitter da yaşıyoruz zaten...fazlasına gerek yok diye düşünüyorum, şimdilik..hele şu pandemi psikolojik olarak da yordu beni..belki diyordum daha önce, şimdi o ihtimal de çok çok düştü.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Siz olayı çözmüş ve bitirmişsiniz.
    Darısı bizlerin başına.

işte o dediğin tatmin ve maneviyat kısmını burada/twitter da yaşıyoruz zaten...fazlasına gerek yok diye düşünüyorum, şimdilik..hele şu pandemi psikolojik olarak da yordu beni..belki diyordum daha önce, şimdi o ihtimal de çok çok düştü.

6. Belki Twitter hesabı olmayanlar vardır, 2021 beklentilerimi burada da paylaşayım,

Makro büyüklükler,
    i-) Büyüme: %3
    ii-) Enflasyon: %10
    iii-) Faiz (2 yıl): %12

Finansal Piyasalar,
    i-) Borsa: u-100 1650 (Ağırlıklı olarak 1200-1600 arası takılırız.1200 altına haftalık kapanış beklemiyorum)
    ii-) Dolar/tl: 8 tl
    iii-) Ons altın: 3000 usd

7. Sn Cauti, enflasyon için düşük, ons altın için yüksek bir tahmin değil mi sizce?

Belki Twitter hesabı olmayanlar vardır, 2021 beklentilerimi burada da paylaşayım,

Makro büyüklükler,
    i-) Büyüme: %3
    ii-) Enflasyon: %10
    iii-) Faiz (2 yıl): %12

Finansal Piyasalar,
    i-) Borsa: u-100 1650 (Ağırlıklı olarak 1200-1600 arası takılırız.1200 altına haftalık kapanış beklemiyorum)
    ii-) Dolar/tl: 8 tl
    iii-) Ons altın: 3000 usd
    Faiz %17 iken borsaya neden yabancı yatırım yapsın. Bugün iş yatırımın alfa listesine baktım %20 üstü pek fazla seçenek göremedim. 1500 desek sizde 1600 bekliyorsunuz. Faiz hassasiyeti yoksa bu sene hisse yatırımı mantıklı mı ?

O egeli ben değilim

Sayfa 1229/1230 İlkİlk ... 2297291129117912191227122812291230 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •