Sayfa 60/252 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 2012 madde; 473 - 480 arası.

Konu: Matriks Formülleri

1.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    ARKADAŞLAR,

MACD sıfır altında olduğunda RSI'da 30 altında olan hisseleri taratmak istiyorum.

formülü nedir acaba.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    merhaba,
    filtre kısmına şunu yazın:
    macd(26,12,9)<0 and rsi(14)<30

ilave açıklama: macd hangi periyotları kullanıyorsanız onları şu sırayla yazın: uzun periyot, kısa periyot, trigger periyot
    rsi için de aynı şekilde hangi periyotu kullanıyorsanız onu yazın.
    yukarıda varsayılan değerleri yazdım. size en uygun neyse ona göre kullanın...

2. üstatlar 2 adet sorunum var yardımcı olabılırmısınız 1.si= explorerda sadece col A ya bir formül yazıp bütün hisselerde taratıyorum ve sonrasında col a da bütün hisseler için çeşitli değerler (5,3,2,0,7,5,8,4,4,8,9,1,2) beliriyor sorum şu bu değerleri col B de nasıl toplatırım exele aktarıp toplamaktan sıkıldım gerçekten 2.si= herhangi bir formulumuz var (ındıkatorbuılder veya explorer için) bu formül gerıye dönuk 1 veya 2 sene içerisinde şartın gerçekleştığı noktaları ve kar zarar oranını gösteriyor fakat benım istediğim kaç defa %4 karlı işlem olmuş veya kaç defa %4 altında kalan işlem olmuş saydırmak istiyorum yani elaman sayısını buldurmak gibi bunu sağlayan bir fonksiyon varmı yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar

3.  Alıntı Originally Posted by tuna Yazıyı Oku
    üstatlar 2 adet sorunum var yardımcı olabılırmısınız 1.si= explorerda sadece col A ya bir formül yazıp bütün hisselerde taratıyorum ve sonrasında col a da bütün hisseler için çeşitli değerler (5,3,2,0,7,5,8,4,4,8,9,1,2) beliriyor sorum şu bu değerleri col B de nasıl toplatırım exele aktarıp toplamaktan sıkıldım gerçekten 2.si= herhangi bir formulumuz var (ındıkatorbuılder veya explorer için) bu formül gerıye dönuk 1 veya 2 sene içerisinde şartın gerçekleştığı noktaları ve kar zarar oranını gösteriyor fakat benım istediğim kaç defa %4 karlı işlem olmuş veya kaç defa %4 altında kalan işlem olmuş saydırmak istiyorum yani elaman sayısını buldurmak gibi bunu sağlayan bir fonksiyon varmı yardımlarınızı bekliyorum arkadaslar
    merhabalar,
    sorunuzun ilk kısmını tam anlayamadım. resimle biraz daha açıklarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
    sorunuzun ikinci kısmını deniyorum, ufak bir eksiği kaldı, bitince paylaşacağım.

4. teşekkürler

Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    merhabalar,
    sorunuzun ilk kısmını tam anlayamadım. resimle biraz daha açıklarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
    sorunuzun ikinci kısmını deniyorum, ufak bir eksiği kaldı, bitince paylaşacağım.
    tekrar şöyle anlatmaya çalışıyım explorerda sadece col A ya bir formül yazıp explorerı başlatıyorum (örnek col a ya C yazdık ve tarattık ne oluyor col a da butun hısseler ıcın kapanış fıyatları sıralanıyor değilmi) işte col A ya bir formül yazıp bütün hisselerde taratıyorum ve sonrasında col a da bütün hisselerin karşısında kımısı ıçın 5 kımısı için 9 kımısı için 14 gibi sayılar oluşuyor sorum şu bu değerlerin toplamını col B de görmek ıstıyorum????? şuanda ise söyle kullanıyorum Col a da çıkan sunuçları exele aktarıp satırları seçip toplatıyorum ve toplam yukardakı örneğe göre 9+5+14=28 oluyor yanı col a daki verileri toplatıp sonucunu yanitoplamı yani örn 28i col b de görmek istiyorum umarım anlatabılmışımdır teşekkürler zahmet verıyoruz

5.  Alıntı Originally Posted by tuna Yazıyı Oku
    tekrar şöyle anlatmaya çalışıyım explorerda sadece col A ya bir formül yazıp explorerı başlatıyorum (örnek col a ya C yazdık ve tarattık ne oluyor col a da butun hısseler ıcın kapanış fıyatları sıralanıyor değilmi) işte col A ya bir formül yazıp bütün hisselerde taratıyorum ve sonrasında col a da bütün hisselerin karşısında kımısı ıçın 5 kımısı için 9 kımısı için 14 gibi sayılar oluşuyor sorum şu bu değerlerin toplamını col B de görmek ıstıyorum????? şuanda ise söyle kullanıyorum Col a da çıkan sunuçları exele aktarıp satırları seçip toplatıyorum ve toplam yukardakı örneğe göre 9+5+14=28 oluyor yanı col a daki verileri toplatıp sonucunu yanitoplamı yani örn 28i col b de görmek istiyorum umarım anlatabılmışımdır teşekkürler zahmet verıyoruz
    cola ve colb deki sayıları toplamak için
    colc ye sadece= cola+colb yazın

6.  Alıntı Originally Posted by mhtakif Yazıyı Oku
    cola ve colb deki sayıları toplamak için
    colc ye sadece= cola+colb yazın
    yanlış anllattım sanırım o kadar basıt olsa tabıkı yapardım col a da 350 adet hısse senedı yanı 350 adet satır var o satırların herbirinin karşısındanda çeşitli rakamlar çıkıyor 5,20,60 gibi ben o 350 satırın toplamını ıstıyorum

7.  Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    merhabalar,
    merhaba, bu formül işinizi görebilir:
    a:=cross(mov(c,10,s),mov(c,20,s));
    s:=cross(mov(c,20,s),mov(c,10,s));
    z:=valuewhen(1,a-s,a-s);
    aa:=cum( if((z=1 and cross((c-valuewhen(1,a=1,c))/valuewhen(1,a=1,c)*100,4)) or (z=-1 and cross((valuewhen(1,s=1,c)-c)/valuewhen(1,s=1,c)*100,4)),1,0));
    ee:=cum( if((z=-1 and cross(-4,(valuewhen(1,s=1,c)-c)/valuewhen(1,s=1,c)*100)) or (z=1 and cross(-4,(c-valuewhen(1,a=1,c))/valuewhen(1,a=1,c)*100)),1,0));
    { c-valuewhen(1,a=1,c))/valuewhen(1,a=1,c)*100;(valuewhen(1,s=1,c)-c)/c*100 }
    aa;ee

açıklamalar: yukarıdaki formül 10 günlük basit ortalamanın 20 günlük basit ortalamayı kesmesine göre yazılmıştır. sizin formülünüzün alım satımlarını buna uygun yazmalısınız. şöyle çalışıyor: diyelim ki 10 20 yi kesti ve alım pozisyonundasınız. kar %4 ü geçince sayaç bir artar. sata geçmeden al devam ederken kar %3'e düşüp sonra sata geçmeden kar tekrar %4 ü geçerse sayaç yine bir artar. yani bir pozisyon boyunca kar her %4 ü aştığında sayaç bir artar. sat durumunda da zarar durumunda da aynı mantık geçerlidir. aa: karın hem alda hem de açığa satta %4 ü aştığı durum sayısını verir. ee : alımda ya da açığa satta zararın %4 ü aştığı durum sayısını verir.
    deneyin olmayan eksik yeri varsa tekrar bakalım.

8. Hocam bu formüllü EXPLORER e eklemek gerekiyor yoksa indikatör buildere mi yüklemeliyiz.

Sayfa 60/252 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •