Sayfa 681/774 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731 ... SonSon
Arama sonucu : 6189 madde; 5,441 - 5,448 arası.

Konu: Referandumda Neden EVET

1. Referandumda Neden EVET

Bu akşam Reisimiz ya ben evet demedim ki ben hayır diyorum dese reisin daha konuşması bitmeden rumenigge ve diğer tüm evetçi dostlar bizden daha ateşli bir HAYIR cı olurlar. Üstüne bide bizi eleştirirler siz ne biçim hayırcısınız asıl hayırcı biziz derler

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by herseyeragmen Yazıyı Oku
    Bu akşam Reisimiz ya ben evet demedim ki ben hayır diyorum dese reisin daha konuşması bitmeden rumenigge ve diğer tüm evetçi dostlar bizden daha ateşli bir HAYIR cı olurlar. Üstüne bide bizi eleştirirler siz ne biçim hayırcısınız asıl hayırcı biziz derler

Buna en iyi örnek Fetö. Biz bunlar terörist derken onlar övüyordu. Sonra Reisimiz o terörist deyince bu sefer bizden daha ateşli şekilde FETÖ teröristtir demeye başladılar.

Ne Mutlu Türküm Diyene

fornaks Guest
     Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    tarihe açın bakın değişime direnenler hep kaybetmiştir
    Adolf Hitler
    Benito Mussolini
    Nikolay Çavuşesku
    Saddam Hüseyin
    Muammer Kaddafi
    Hideki Tojo
    Pol Pot
    Mobotu Sese Seko
    Alferedo Stroessner
    İdi Amin
    Solobodan Milosevic

Alıntı Originally Posted by herseyeragmen Yazıyı Oku

Bak buna "içilir" işte
    Bunların topunda var bu sürü psikolojisi.
    Yanılmıyorsam bir mitingte olmuştu böyle bir olay.
    Erdoğan konuşuyordu, kalabalığa sorular soruyordu. İşte burada, alınız okuyunuz sevgili akepeliler

Erdoğan konuşmasında, geçmişteki sağlık sistemini eleştirerek mitinge katılan vatandaşlara, Ey kardeşlerim soruyorum. O sisteme evet mi hayır mı diye sordu. Bunun üzerine kalabalık hem evet hem de hayır diye bağırdı. Sonra Erdoğan yineleyerek O sisteme evet mi, hayır mı? diye sordu. Kalabalık yine hem hayır hem de evet diye bağırdı.
    Daha sonraOlay bu kadar basit diyen Erdoğan, konuşmasının devamında tekrar geçmişteki sağlık sistemini eleştirerek Yaşı özellikle 40ın üzerinde olanlar Eski Türkiyeyi, o dönemin hastanelerini kıt imkanlarını çok iyi bilirler dedi. Erdoğan, O sağlık düzenine evet mi, hayır mı diye yine sordu. Kalabalıktan Hayır denmesini beklerken Evet diye ses çıkınca, Erdoğan bu kez de karıştırıyorsunuz dedi. Erdoğan, Başkanlık sistemi referandumuna gönderme yaparak bu yanıtları almak istedi, ancak başarılı olamadı.
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by herseyeragmen Yazıyı Oku
    Bu akşam Reisimiz ya ben evet demedim ki ben hayır diyorum dese reisin daha konuşması bitmeden rumenigge ve diğer tüm evetçi dostlar bizden daha ateşli bir HAYIR cı olurlar. Üstüne bide bizi eleştirirler siz ne biçim hayırcısınız asıl hayırcı biziz derler.

Yok yok.. hemen demezler..

Bunlar iki-üç gün gecikmeli takip ediyorlar..

Geçenlerde birisi bir yerde "aldatıldık" kelimesini savunup, açıklamasını yapıyordu.. Oysa bir gün önce "aldanan da olmadık, aldatan da" açıklaması vardı..

Ayni kişi iki gün sonra, "aldanan da olmayan, aldatan da olmayan" bir liderdir diye övgüler diziyordu..

İki-üç gün gecikmeli ayarına alınmış bunlar.. Ayar değiştirmeleri de zor..

6. Dünyada, ülkeyi yönetenlerin bizde olduğu kadar sık, fazla ve uzun konuştuğu başka bir ülke yok. Bilen varsa söylesin.

Buna neden ihtiyaç duyulur. Neden dış siyaset gibi ikili toplantılarda konuşulup sonuç alınması gereken konularınn bile, meydanlarda toplanılan millete eyy Avrupa, eyy Merkel, eyy Hollanda gibi yüksek perdeden sözlerle bıkıp usanmadan tekrarlanmasının amacı nedir. Devamlı belli şahıslarla uğraşılır. Yetmedi 70 sene öncesindeki defterler açılır. O dönemden olaylar gündeme getirilir. Buna sebep nedir. Hiç düşündünüz mü ?

Halkımızın bir kısmı sürekli bir algı yönetimi saldırısı altında. Düşünmelerine bile fırsat verilmiyor. Soluk almalarına bile fırsat verilmiyor. Devamlı bak onlar kötü, ben iyiyim haaa. Bunu unutma. Her gün, her dakika. Bir soluk alın da, etrafınıza bir bakın.

Ülke çok değişti diyen örümcek beyinli akepeliler, tarih dersi vermek isteyen beyni jöle olan akepeliler, okuyun da biraz tarih bilginiz artsın.
    73 yılında Arap - İsrail savaşı çıktığında bu araplar, israile olan batı desteğini kesmek için petrol üretimini ciddi oranda kısmışlardır, global borsalar çökmüş, petrol bir yıl içinde beş kat fiyat artışına uğramıştır. Dünya çapınta petrol, gaz ve gıda kuyrukları oluşmuş, abd de petrol randevu (karne) ya bağlanmış, elektrikler kesilmiş, petrol abd ve ingiliz kontrolünde olmasına rağmen ingiliz memurlar mum ışığında çalışmaya başlamışlardır.
    O yerin dibine soktuğunuz chp hükümeti 74 yılında tüm bu ambargo ve sıkıntılara karşın Kıbrıs Barış Harekatını gerçekleştirmiştir.
    Yine o dönemde yerin dibine soktuğunuz Chp hükümetinin koalisyon ortağı kimdi biliyor musunuz? Tayyibin de partisi olan MSP, buyrun bakın.

MSP'nin Katıldığı Koalisyon Hükümetleri
    I. Ecevit Hükümeti (TC. 37. Hükümeti); (CHP-MSP Koalisyonu); (Şubat 1974-Kasım 1974)
    IV. Demirel Hükümeti (TC. 39. Hükümeti); (I. Milliyetçi Cephe); (3 Mart 1975-21 Haziran 1977)
    V. Demirel Hükümeti (TC. 41. Hükümeti); (II. Milliyetçi Cephe); (21 Temmuz 1977-5 Ocak 1978)

Şimdi taşı en günahsız olanınız atsın bakalım akepeliler.
    O dönemde "kurtar bizi baba" diye Demirelin elini öpenler şuanki akp seçmenlerinden başkası değildir. Ve yağ şeker gaz benzin vb sıkıntılar sadece chp değil demirel iktidarında da olmuştur üstelik artarak olmuştur, kaldı ki "benzin vardı da biz mi içtik" sloganını bilmeyen yoktur herhalde
    Ayrıca o yıllardaki AP nin tek partili sisteme geçmek istediğini, Menderesin de bu nedenle asıldığını da bilmeyen öğrensin, tıpkı şu anda akp nin yaptığı gibi, Menderes de tek başına ülkeyi yönetmek, yargılanmamak ve diğer partileri kapatmak için çılgınca uğraşmış ve sonucunu da hayatıyla ödemiştir.
    Hala diyorsunuz ki Türkiye eski günlerine dönmesin, karneyle ekmek gaz benzin almayalım. E daha bir kaç yıl önce melih gökçek Ankarada doğalgazı karneye bağlamadı mı?
    Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu sayın akepe seçmeni
    Bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine...

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 681/774 İlkİlk ... 181581631671679680681682683691731 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •