Sayfa 167/181 İlkİlk ... 67117157165166167168169177 ... SonSon
Arama sonucu : 1448 madde; 1,329 - 1,336 arası.

Konu: TBORG - Türk Tuborg

1.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Piyasada cok kabul goruyor urunleri...girdigim yerlerde hep gozlemliyorum;)
    Ytd syg

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Aynen Böyle giderse piyasa liderliğini ele geçirebilir.

2.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Aynen Böyle giderse piyasa liderliğini ele geçirebilir.
    İhracat kasini da begeniyorum.
    Arkadaslarla ne zaman otursak tuborg ve urunlerini tercih ediyorlar.
    3 lerden 2015 lerde sanirim almistim sonra 10 larda satmistim tekrar 12 lerden toplamaya basladim.
    İstiyorum ki icki sirketi de olsun elimde.ama begenmedigim tek seyi halka acik orani dusuk Ama bir arkadasin dedigi gibi fiyat oynamasi dusuk bu da arti olabilir belki de...
    Ytd syg

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

3.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    İhracat kasini da begeniyorum.
    Arkadaslarla ne zaman otursak tuborg ve urunlerini tercih ediyorlar.
    3 lerden 2015 lerde sanirim almistim sonra 10 larda satmistim tekrar 12 lerden toplamaya basladim.
    İstiyorum ki icki sirketi de olsun elimde.ama begenmedigim tek seyi halka acik orani dusuk Ama bir arkadasin dedigi gibi fiyat oynamasi dusuk bu da arti olabilir belki de...
    Ytd syg

İhracat kası deyince, bu kelimeyi, twitter da Jordan isimli, tam bir yatırım gurusu kardeşimiz var, o çok kullanır, portföyünde de tborg mevcut, o geldi aklıma Halka açıklık ve PÖİP pazarı ile ilgili; Olağanüstü Genel Kurulda, bir kaç yatırımcı, dilek ve temenniler bölümünde sıkıntıları dile getirmişler, bu konuda karar vericinin Ana Ortak (yabancı) olduğunu belirtmişler. Bakalım bir sonuç çıkar mı, bekleyip göreceğiz. Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    İhracat kası deyince, bu kelimeyi, twitter da Jordan isimli, tam bir yatırım gurusu kardeşimiz var, o çok kullanır, portföyünde de tborg mevcut, o geldi aklıma Halka açıklık ve PÖİP pazarı ile ilgili; Olağanüstü Genel Kurulda, bir kaç yatırımcı, dilek ve temenniler bölümünde sıkıntıları dile getirmişler, bu konuda karar vericinin Ana Ortak (yabancı) olduğunu belirtmişler. Bakalım bir sonuç çıkar mı, bekleyip göreceğiz. Saygılar.
    Yabanci makalelerde askeri kas falan diyerek kullaniyorlar uluslararasi devletler hukukunda.daha cok askeri stratejik yazilarinda.her neyse lafi uzattim kusura bakmayin.
    Sosyal medyam yok olunca bakacagim o kisiye merak ettim.
    Uc kriterim var benim acizane
    Birincisi patron isine sadık olucak
    İkincisi ar ge si olucak sirketin
    Ve ucuncusu ihracat yapacak.
    Bunlar varsa uzun sure her ruzgara direnebilirim kazanan kesinlikle ben olacagim.
    İstisna olarak bi iki tane sirket uzun sure elimde bu kriterlere uymuyor mesela aselsan.İhracatı zayıf bazen istisna iyidir diye dusunuyorum;)
    Syg ytd

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.

5. POIP'deki hisseler içinde en primsiz olan bu...

Lotu az olan hisseler içinde de muhtemelen öyledir.

Pd/DD ve f/K yönünden de POIP'deki diğer hisseler ve lotu az hisseler arasında en ucuz hisse muhtemelen tuborg'dur..

Gitmeyince gitmiyor hisse...

Geçen yıl yaklaşık 3.5-4 milyon lot (halka acik hisselerin yaklasink 1/3'u) hisse el değiştirdi. Yabancı ve emeklilik fonlarının malını aldı birileri...

Bu malı alanların, kar ile hisseden çıkabilmek için en.az ×2 yapacaklarını düşünmüştüm. Yanıldım. 17'lerden başlayan hareket 25 TL'de bitti.

Umduğumu şimdilik bulamasam ve zararda olsam da elimde hala,

Ciro-karlilik ve pazar payı sürekli artan temeli oldukça sağlam bir şirketin hissesi var.

Hisse fiyatı da elbet bir gün hak ettiği değeri bulacaktır.

Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Ben de aşağı yukarı sizinle aynı durumdayım. Şirketin finansal durumları ve karlılıkta hiç bir sorun yok hatta mükemmel, önemli olan bu. Bu piyasanın (PÖİP) ve sığ hisselerin, benim tecrübeme göre genel sorunu bu, uzun bir süre hareketsiz kalıp, bıktırıp, birden hareketlenebiliyor. Aslında yerine göre bu durum avantaja da dönüşebiliyor, biriktirmek için. 2021 veya 2022 de yüksek temettü verme ihtimalini de es geçmiyorum, şayet ek bir yatırım düşünülmüyorsa. Y.T.D.

6. Bakalım piyasa şirketin gerçek değerini ne zaman farkedecek.

7. Bu hisseyi almayı düşünüyorum yalnız bazı çekincelerim var.
    Hissenin halka açıklığı %5'in altında. Bir ara Bist halka açıklığınızı arttırın yoksa PÖİP'e atarım sizi dedi , Türk Tuborg'da yükseltmedi ve hisse burada işlem görüyor.
    Borsa İstanbul yönetiminin yarın öbür gün açıklık oranı %5'in altında olan şirketleri kottan çıkaracağız deme gibi bir durumu var mı? Ya da Tuborg'un bir yamuk yapma gibi bir durumu olabilir mi?
    Yani günün birinde elimizde hisseler gözümüz yaşlı kalma gibi bir durumumuz var mı?

8.  Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    Bu hisseyi almayı düşünüyorum yalnız bazı çekincelerim var.
    Hissenin halka açıklığı %5'in altında. Bir ara Bist halka açıklığınızı arttırın yoksa PÖİP'e atarım sizi dedi , Türk Tuborg'da yükseltmedi ve hisse burada işlem görüyor.
    Borsa İstanbul yönetiminin yarın öbür gün açıklık oranı %5'in altında olan şirketleri kottan çıkaracağız deme gibi bir durumu var mı? Ya da Tuborg'un bir yamuk yapma gibi bir durumu olabilir mi?
    Yani günün birinde elimizde hisseler gözümüz yaşlı kalma gibi bir durumumuz var mı?
    Hisse haklarimiz devam eder diye biliyorum.
    Ama o turlu bir durumda yuzde 5 in ustune azcik cikartiverirler diye sahsi kanaatim var.
    Ytd syg

Sayfa 167/181 İlkİlk ... 67117157165166167168169177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •