Sayfa 5/214 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 1705 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

1. İlginç bir yaklaşım ve değişik bir strateji olabilir.Mevcut verilerle backtest yapıldığında ise güzel sonuçlara ulaşılabilir.Ama benim için yukardaki grafikleri incelediğimde "maximum temettü verimi=yükseliş için hisse trend değişim zamanı" cevabını bulmak mümkün değil.Zaten bunu bulan da Holy Grail'i bulmuş sayılır....
    Kimi teknik der kimi temel der ama gercek olan şu ki uzun vadede sabırlı yatırımcı her zaman kazanır.Uzun vadeci olan pörtföy yönetebiliyorsa ve risk yönetebiliyorsa mutlaka karlı çıkacaktır.
    Topikte emeği geçen dostlara hayırlı kazançlar diliyorum.....

2. diğer konuda da yazdım bu sitedende bakılabilir.
    https://tr.investing.com/stock-screener
    matrikse göre olanıda ortaya yapıştırdım.

3.  Alıntı Originally Posted by cesar Yazıyı Oku
    Hocam bahsettiğiniz program ile bulmak yerine biz kendimiz de bulsak aynı sonucu vermez mi?

Sonuçta veriler aynı hisseler aynı

Maksat on hisse belirlemek

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayın cesar ;

2014 sonundan beri FASTWEB, STOCKEYS gibi analiz programlarını düzenli kullanmama rağmen kendi formülümün uygulanma zamanı geldiğinde QUEENSTOCK'u satın aldım ; ücretsiz sağlanan verilerle hiç denemedim. Böyle sitelerin olduğunu arkadaşlar sayesinde öğrendim. Bilimsel kıyaslama için gerekli şartları alıntı yaptığınız iletimde anlatmıştım. Ben kullanmam, ama karar sizin.... (ucuz etin yahnisi.... sözünü bilirsiniz).

Web sitem...
    http://www.teknikanaliz3.com/

4. Arkadaslar baslangic gunu belirleme acisindan bir sorum olacakti.hisseler icin bilanco aciklama tarihleri zaman araligi nedir.
    Hisseler yasal zorunluluk geregimi en az 3 ayda bir bilanco acikliyorlar. İsterlerse her ay aciklayabilirlermi.

Bilanco tarih aralikarini net ogrenebilsem mumkunse bilanco aciklanma olayinin olmadigi aylarda hisse degisikligi yapma taraftariyim.

5. Diger bir konuda katilim50 endeksinin ilk ciktigi gunden bugune kadar hangi hisse senetleri girip cikmis yada donem donem hangi hisseler katilim 50 yi olusturmus bunlari ogrenebilecegimiz bir yer varmi.
    Bildigim kadariyla katilim50 hisse senetleride 3 ayda bir yeniden duzenleniyor.

Bu sorumu katilim 30 yada katilimportfoy olarakta dusunebiliriz. Ben genis tutma adina katilim50 dedim.

6.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Diger bir konuda katilim50 endeksinin ilk ciktigi gunden bugune kadar hangi hisse senetleri girip cikmis yada donem donem hangi hisseler katilim 50 yi olusturmus bunlari ogrenebilecegimiz bir yer varmi.

Bu sorumu katilim 30 yada katilimportfoy olarakta dusunebiliriz. Ben genis tutma adina katilim50 dedim.

http://www.katilimendeksi.org/

7.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Diger bir konuda katilim50 endeksinin ilk ciktigi gunden bugune kadar hangi hisse senetleri girip cikmis yada donem donem hangi hisseler katilim 50 yi olusturmus bunlari ogrenebilecegimiz bir yer varmi.

Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Arkadaslar baslangic gunu belirleme acisindan bir sorum olacakti.hisseler icin bilanco aciklama tarihleri zaman araligi nedir.
    Hisseler yasal zorunluluk geregimi en az 3 ayda bir bilanco acikliyorlar. İsterlerse her ay aciklayabilirlermi.

Bilanco tarih aralikarini net ogrenebilsem mumkunse bilanco aciklanma olayinin olmadigi aylarda hisse degisikligi yapma taraftariyim.

“Hangi gün başlayayım†sorusunu özellikle cevaplamıyorum, zira farklı tarihlerin kullanılması sistemi uzun süre çalışır halde tutacaktır.

8. Sistemin bir zayıflığı ; testlerde işlemlerin“kapanış fiyatından” yapılmasıdır fakat gerçek hayatta her zaman kapanış fiyatından alıp satamayız. Zaten ben de alış-satış fiyatları için “kapanış fiyatı ya da yakınlarından” diye belirttim. Bunun çözümü yok maalesef, fakat çözüm olarak şunlar denenebilir :

1- Kapanış fiyatı belli olduktan sonraki seans öncesinde, bir önceki günün kapanış fiyatından alış girilerek gün boyunca beklenebilir.

2- Kademeli alım denenmemelidir, zira uzun vadede “götürüsü çok fazladır. Esas olan hisse için ayrılan paranın 1 seferde yatırılmasıdır.

3- Bazen ucuz, bazen pahalı almak/satmak uzun vadeli getirilerde birbirini dengeleyebilir.

4- Sisteminizin süre içerisinde ortalama getirisini tahmin ediyorsanız aldığınız günden itibaren hesapladığınız fiyata satış girip ne olacağına bakabilirsiniz. (diyelim ki getiri ortalama %7, standart sapma ise %6 ise direk olarak %13’e satış girerek ne olacağını görmek isteyebilirsiniz, bu işi seans açılmadan aracı kurumunuzdaki hesabınızdan yaparsanız sistemin felsefesine uygun olur. Ben uğraşmıyorum, direkt olarak sistem ne diyorsa onu uyguluyorum).

5- Ben bunun da çalışmasını yaptım : Eğer 2005-2016 yılları arasında her alım işlemini %2 pahalı, her satım işlemini %2 ucuz yapacak kadar şanssız olsaydım, toplam getiri % 13.000 seviyesine düşer. Sistemde küçük değişikliklerle bu getiri kaybının “büyük bölümü” telafi edilmektedir. Queenstocks kullanmanın en büyük avantajı budur : sistemle testler yaparak getirinizi arttımanız mümkündür….

Ayrıca takdir edersiniz ki bu alım-satım “fiyat kayması” borsada hangi sistemle yatırım yapılırsa yapılsın karşılaşılan genel bir durumdur, herkesi az-çok etkilemektedir ; yani sadece bana ait bir problem değildir……..Hem ticarette de böyle değil midir?

http://www.temelanaliz3.com/

Sayfa 5/214 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •