Sayfa 378/555 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 3,017 - 3,024 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Sizin dediğiniz şekilde kredili pozisyon açmış olabilir sn yuji, terste kalmış olabilir, ertesi gün kurtarmak adına tekrar kredili işlem yapıp endeks döndüğü için tekrar terste kalmış olabilir.

Katılıyorum,arbitraj fonu bunları yapmamalı ama diğer arbitraj fonlarından getiri olarak ayrışmak adına fazla risk almış olabilir, neticede serbest fon, fondaki miktarda hızlı büyüdü.

Fonu büyütmek adına sosyal medyada her türlü reklamı yap, hergün getiri paylaş vs

Yaşanan durumdan sonra ise, etik dışılık, iletişim eksikliği hepsi var.

Kendi adıma da iyi bir ders oldu. Zarar görenlere geçmiş olsun. Umarım bir daha böyle bir deneyim yaşamazlar.

Hvz fon eski yöneticisi de bugün bu konular ile ilgili yazmış, kendiside açıklama yapmadan ayrılmıştı. İlginç ilginç olaylar, fon piyasamız profesyonellikten çok uzak.

Son zamanlarda yaşananlar, katledilmesi gereken çok yol olduğunu gösteriyor. Fon piyasasına para girdikçe fon sayısı arttıkça daha neler göreceğiz bakalım.

2. Hadi buyur şimdi bu ne. Ya araştırmacı gazeteci oldum ya da bişi geçiyolar benle artık

3. Fon alımı nasıl yapılır.

Açılır tefas sayfası
    Alınacak fon cinsi seçillir
    Tamamını göster denilir.
    3 yıllık getiri yüksekten aşağı sıralanır.
    Tepeden aşağı doğru süzülür.
    3 yıllık, 1 yıllık, 6 aylık , 3 aylık ve aylık getirileri uyumlu olanlar kenara yazılır.
    Bu aşamada Twitter, Telegram gibi tırı vırı haber akışlarının etkisinde kalınmaz.Burada reklamı yapılan, gereğinden çok övülenler de elenir.
    Kalanların yönetimine bakılır, sakatlık yoksa alınır.

3 kuruş fazlası var diye ne idiüğü belirsiz oluşumlardan arkaya bakmadan uzaklaşılır.

Sonrası kısmet artık.

Şu anda fon enflasyonu oluştu, adını duymadığım portföy şirketleri var, habire fon izni alıyorlar, bakalım kaçı rüştünü ispat edebilecek.
    Son düzenleme : myfinans; 15-02-2024 saat: 23:06.

4. Sevgili vatandaş, ister inanın ister götünüzle gülün geçin. Şu yaşıma kadar gördüğüm puştluklar nedeniyle vücudumdaki tüm çift sayılı organlarımı birbirine kavga ettiririm. 2 kulak, 2 göz vb. organlar birbirlerine güvenmez ve her an bir ihanete uğrayacağını düşünerek uyanık bulunurlar.

Bu başlıkta da bazen alakasız gibi görünen ironi içeren şeyler yazarım. İnsanların '' hadi ulan beyni sulanmış adam '' diyerek geçtiklerini de bilirim. Yalnız en fazla 3 ay içinde önceden burada yazılmış olan hikayeyi yaşayanlarında kendi kendine '' Vay a.q . yahu adam yazmıştı ama ben geyik yapıyor diye ciddiye almamıştım '' dediğini de tahmin ederim.

Her şeye rağmen hiç bir insanımızın maddi - manevi huzursuzluk yaşamamasını dilerim.

5. Bazen para kazanmak çok kolay olabilir. Parayı tutmayı becermek kazanmaktan zordur. Bu nedenle sürekli arayış içindeyizdir. Oysa , finansal bilgi yetersizse daha fazla kazanmayı değil olanı muhafaza etmeyi denemek daha doğrudur. Bunu da eskilerin altın, gümüş, ev- arsa alarak yaptığından anlıyoruz.

Üniversitede okuyan genç kardeşimiz sosyal medyadaki bazı şarlatanların gazıyla bilmediği hisselerden, fonlardan alıyor. 10 gün sonra zaten zorlukla kazanılmış ebeveynin gönderdiği harçlığın pisi pisine gittiğini görüyor. Kurtaracağım hırsıyla daha da yanlış işlere bulaşıyor. Oysa , alın teriyle kazanarak, tasarruf ettikçe her gün takip etmek zorunda olmadığı şeylere yönelmeli.

6. Direkten dönmüşüm. HDA alıyordum. Son anda çok reklamı yapılıyor, fon çok büyümüş diye vazgeçtim. İyi ki kendime göre bir prensip listesi yapmışım. Zaten bu yüzden Hedef ve İstanbul benden uzak olsun dedim kafadan. Bir şey bildiğimden değil. Aşağıdaki prensiplerin bazılarına uymadığı için elemiştim.

1) Fon stopajsız olmalı
    2) Fon büyüklüğü az olmalı
    3) Fon yönetim ücreti düşük olmalı
    4) Fonun benchmark göre getirisi sürekli az üstü olmalı
    5) Fonun negatif getirili gün sayısı az olmalı
    6) Fonun çok reklamı yapılmamalı
    7) Fonun portföydeki ağırlığı azami %5 olmalı
    8) Değişken, Fon Sepeti, Çoklu Varlık ilk tercih olmalı
    9) Fon yönetim şirketi ve ekibi her konuda şeffaf olmalı
    10) Fon eskiliği belli bir zamanı geçmiş olmalı

7. -kanka oturduğun yerden 1 günde 10 milyon lira kazanmak istermisin?
    -nasıl olacak o piyangomu?
    -hayır fon şirketi kur 1 milyar lira topla %1 terste kaldık de o kadar. kim araştıracak? gelip bilgisayarın başında duracak halleri yokya

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    -kanka oturduğun yerden 1 günde 10 milyon lira kazanmak istermisin?
    -nasıl olacak o piyangomu?
    -hayır fon şirketi kur 1 milyar lira topla %1 terste kaldık de o kadar. kim araştıracak? gelip bilgisayarın başında duracak halleri yokya

Sayın friendly, fon işinin uzmanlarından birisiniz. yukarıdaki listeyi oluştururken sizin yazdıklarınızın etkisi çok. Bu yüzden banka fonu olmayanlarda küçük olan fonları tercih ettim. Çünkü dediğiniz gibi, 1 Milyarda %1 tokatlasan çaktırmadan 10 milyon TL eder. Halbuki 100 Milyon TL lik fonda tokat 1 Milyon TL eder. Fon küçüldükçe tokatlama işi o kadar anlamsızlaşıyor. Ne kadar küçük o kadar iyi riskli fonlarda.

Sayfa 378/555 İlkİlk ... 278328368376377378379380388428478 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •