Sayfa 783/1000 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,257 - 6,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

1. Işık Ökte dün BHT'de "Bizi NATO'dan atarlarsa mahfoluruz, allah korusun" diyor!
    Sanırsın ki dünyada varolmamızın nedeni NATO'dur ekmeğimizi elimize veren ABD'dir!
    Yarın Türkiye "Suriye'nin kuzeyi Suriye'ye Irak'ın kuzeyi Irak'a aittir" deyip TSK da Kürdistan tohumlarını yoketmeye giriştiğinde göklerden ateş yağdırmak için gelecek olanlar ne Rus uçaklarıdır ne Çin uçaklarıdır dost ve müttefik! ABD uçaklarıdır. Hava sahasını o uçaklara kapatacak olan silah da S400 bataryalarıdır..
    Bunun gibi genetiği değiştirilmiş ABD organizmaları sormuyor ki "Biz ABD'yi bölüp içinde Hispanik, Afrikan devletleri kurmak istedik de mi ABD bizi Kürdistan'la bölmek istiyor? İngiltere'yi niçin bölmek istemiyor?"

2. istanbul secimini imam kazanirsa erken secim olur diye dusunen bir ben miyim acaba..
    yillardir her sene secim var ve secim uzerinde aslinda oyle buyuk bir rant var ki..
    o il - ilce parti toplantilari,eglenceler vs vs..siradan bir pastaneci musterim sadece yuzbinlerce liralik meyve suyu pasta kurabiye verdi ilce yonetimine..hatta kendisi sadece plastik flama bayrak icin yakini 300 bin tl lik urun vermis..
    tabi tum bunlarin disinda birde olan ekonomik krizi secim sonrasi duzelecek insallahcilara baglamak lazim..

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Vakıf enflasyon korumalı hesabın faizini 24.75 den 27.75 e çekmiş dolarla savaşacağız derken kamu bankaları tl de de sıkıntı çekmeye başladı galiba.
     Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Yüksek olmasının sebebi vade çok uzun bir yılda önce çekemiyoruz paramızı. Diğer mevduat faizleri 23 lerde ama 32 günlük falan koyuluyor bankaya.
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Enflasyon korumalı vadeli en az 91 gün beyler ....burası Türkiye dikkatli olmak lazım.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdi Vakıfbank'ı aradım, zira %27.5 net verseydi kesin olmamakla birlikte portföyün belli kısmı için düşünebilirdim.

Ancak oranın doğru olmadığını söylüyor mt:

150k üstü %23
    250k üstü %23.30
    500k üst %23.50
    1m üstü %23.75

%0 stopajlı net oranlar var diyor. %27.5 kesin yok dedi,

Ancak şimdi hespaladım stopajlı mevduat karşılığı %27.5'a geliyor. Tabi %15 stopaj ile ama 1 yıllıklarda %10 stopaj var o nedenle sanırım oran %10 stopaj ile tam tutmasa da MK orana uyuyor.

ÖNEMLİ NOT: %0 stopaj 365gün ve üzeri bağlamalarda geçerli.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    istanbul secimini imam kazanirsa erken secim olur diye dusunen bir ben miyim acaba..
    yillardir her sene secim var ve secim uzerinde aslinda oyle buyuk bir rant var ki..
    o il - ilce parti toplantilari,eglenceler vs vs..siradan bir pastaneci musterim sadece yuzbinlerce liralik meyve suyu pasta kurabiye verdi ilce yonetimine..hatta kendisi sadece plastik flama bayrak icin yakini 300 bin tl lik urun vermis..
    tabi tum bunlarin disinda birde olan ekonomik krizi secim sonrasi duzelecek insallahcilara baglamak lazim..
    Kesinlikle konuşulmaya başlar diye düşünüyorum. Düşünenler çok ama şimdilik ses çıkarmıyorlar. Seçimden sonra dillenir. Davudilerin grupta partiyi dillendirir. Bekleyip görelim. Bu arada ekonomi şahlanmaya devam ederse bırakıp kaçmanın yollarını ararlar veya parlamenter sistemi de dillendirebilirler ki ufaktan ufaktan parlamenter sistem sesleri geliyor çeşitli yerlerden

Purosever var mı (ciddi)

5. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - I

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Nesi yüksek anlamadım?

Şu an kur 5.82TL, %27.5 net verilirse (%0 stopaj ile) DTH faizini düşersek 1 sene sonrasının 7.13TL kuruna denk geliyor.

Eğer 1 sene sonra 7.13TL ve üzerini bekliyorsak döviz mevduat avantajlı

7.13TL ve altını bekliyorsak %27.5 %0 stopajlı TL mevduat avantajlı.

Beklentinize bağlı.
    Mevcutta TL mevduata verilen genel faiz düzeyine göre yüksek demek istemiştim.
    Misal bugün 26-27 oran veren banka var mı?
    Varsa da ben bilmiyorum demek ki.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12

7. hamza sütbıyık seans odasından bildiriyor ; usdtry ' de 5.8190 altında short açarım... ( agrasif demedim ama ! dikkatini çekerim )

Kemikçi Rıza' ya donadoni Kazım abiye , Kızılcık şerbetini özlediğim Hatçe Teyze' ye , muhtarın kızı çayır çimen Gülçi ...... neyse burasını geçelim .... sütçülerin yan basan Haydar ' a selam eder , köy düşlerinde buluşmak üzere şimdilik müsaadenizi isterim...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu ülkede bir yıl vadeli mevduatı yandaş bile yapmaz...

Sayfa 783/1000 İlkİlk ... 283683733773781782783784785793833883 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •