Sayfa 775/1012 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon
Arama sonucu : 8090 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: Viop LV

1.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    bakan şimşek'ten zam dışında güzel para bulundu haberleri bekliyecez oda bir mucize lazım borsada iyi gelecek son bilançolar fiyatlaması olacak görünüyor.
    Bilançolarda satış fırsatı olarak değerlendiriliyor elle tutulur tek dayanak endeks ağırlıklı hisselerde iyi bilançolar gelecek olmasıydı.
    Para bulma ihtimali sıfır kim para verir güvenin olmadığı bir ülkeye. Bizde basın özgürlüğü yok dünya basınından öğreniyoruz ülkemizde ki durumu. İthalat yapıp kredi borcunu çevirinceye kadar düzen devam eder sonrasında ki doların seviyesini Selçuk geçer bile bir sıfır eksik tahmin etmiş olur.

2.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Uyarsan ölürsün gi i bisi oldu bu
    Borsada fırsatlar hiç bitmiyor, hergün para dağıtıyorlar burda
    İndirirler bindirirler, borsada olağan şeyler bunlar.
    Akşama mertabi şortörleri tebrik eder

16.96 Since 27 Aralık 2023

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Para bulma ihtimali sıfır kim para verir güvenin olmadığı bir ülkeye. .
    O HALDE HAZİNA BAKANINA YAPMASI MUHTEMEL VERGİLERİN ARTIRILMASI KALIYOR.....

Hazine ve Maliye Bakanlığı bilançolarda bu yıl sonunda devreye girmesi planlanan enflasyon muhasebesi sonucu oluşan kâr ya da zararın 2024 ve sonrasında sonra vergi matrahını etkileyeceğini belirterek, bu dönemde enflasyon düzeltmesinin sektörler ve şirketlerde vergi matrahını artırıcı veya azaltıcı etkisi olabileceğini ifade etti.

Konuyla ilgili Reuters'ın sorularını yanıtlayan Hazine, "Orta vadeli programda öngörülen enflasyon tahminleri dikkate alındığında, enflasyon düzeltmesinin 2024 ila 2026 yıllarında yapılacağı sonucu ortaya çıkmaktadır. 2027 yılından itibaren ise gerekli şartların oluşmayacağı ve düzeltme yapılmayacağı tahmin edilmektedir" dedi.

Enflasyon düzeltmesi, işletmelerin mali tablolarında enflasyon nedeniyle ortaya çıkan bozulmayı düzeltmeyi amaçlayan bir uygulama.

Türkiye'de son iki yılda yüzde 85'in üzerine kadar çıkan yüksek enflasyon sonrasında, yaklaşık 20 yıl aranın ardından enflasyon muhasebesi sene sonundan itibaren tekrar uygulanacak.

Hazine açıklamasında, "Bilançoda yer alan stoklar ve ticari malların enflasyon düzeltmesine tabi tutulmasının, dönem kârını artırıcı etkisi olmakla birlikte, bunların enflasyon düzeltmesi sonucu oluşan maliyet değerleri ile satışa konu edilmesinin de dönem kârını azaltıcı etkisi olacaktır" denildi.

http://bloomberght.com

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bugün hanım kurstan gelinceye kadar buradayım sonra ben kaçar. O zamana kadar pide parasını çıkarayım
    Hanimin cayini demler, kekini yapar, dizinin dibine otururum diyorsun

Alıntı Originally Posted by TIFIL Yazıyı Oku
    merkez faiz artışına devam eder mi ne dersiniz?
    Etmesi lazim ama ben 500 beklemiyorum.

Beklentim 200 baz puan

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    bakan şimşek'ten zam dışında güzel para bulundu haberleri bekliyecez oda bir mucize lazım borsada iyi gelecek son bilançolar fiyatlaması olacak görünüyor.
    Bilançolarda satış fırsatı olarak değerlendiriliyor elle tutulur tek dayanak endeks ağırlıklı hisselerde iyi bilançolar gelecek olmasıydı.
    Mehmet Şimşek'ten şöyle haber var;
    https://twitter.com/trhaber_com/stat...98299948241082

7. Benim görüşüm ülkemizde ekonomik sorunlar ekonomi yönetimi tarafından eksik tespit edilmiş ve yanlış tedavi ediliyor. Benim tespit ettiğim sorunlar
    1. Devlet obezlikten vazgeçmiyor müftüden başhekime nüfus müdürüne herkesin altında makam arabası var tabi ki makam odası gideri de bunun gibi devletin lüks harcama geleneği oluştu ve devam ediyor.
    2. Devlet vergi toplamayı unutmuş durumda nereden nasıl vergi alınır bilmiyor sadece dolaylı vergiler toplayarak durumu idare ediyor onun da çoğunluğunu fakir halk ödüyor. Rant kayıt dışı ekonomi almış gidiyor.
    3. Halkı açlığa mahkum ederek bir nevi açlıktan ölünce harcama yapamaz ve enflasyon düşer mantığı ile hareket ediyorlar.
    Dolayısıyla şuan ki faiz artışı sadece ekonomiye hasar verecek üretime istihdama zarar verecek hiç bir işe yaramayacak.
    Önce sorunu doğru tespit edeceksin ve doğru tedavi edeceksin.

8. SAYIN CUMHUR BAŞKANINA SORMALI Doktor bu ne lahana turşusu imza senin değil mi yoksa diye ...

Sayfa 775/1012 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •