Sayfa 49/72 İlkİlk ... 39474849505159 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 385 - 392 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Eşik değeri seçerken nasıl bir hesaplama yaptınız? Örneğin günlük 0.05% bence düşük. Ayda 1.1% ve yılda 12% yapar ki relatif getiri bence açıklanan enflasyon orani üstünde olmali

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yani o aslında çok kişisel bir değer. Ortalama bir ppf'nin günlük getirisi kadar. Elbette mevduat, enflasyon vs. gibi herkes için farklı eşik olabilir.
    Zaten çoğu zaman eşik üstünde gittiği için satış kararı verilecek eşiği makul tutmayı tercih ettim ben.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yani o aslında çok kişisel bir değer. Ortalama bir ppf'nin günlük getirisi kadar. Elbette mevduat, enflasyon vs. gibi herkes için farklı eşik olabilir.
    Zaten çoğu zaman eşik üstünde gittiği için satış kararı verilecek eşiği makul tutmayı tercih ettim ben.
    Anladım. 0.05% eşik değeri hisse fon için az bir değer bence. Ona rağmen NNF azalış gösteriyorsa problem var demektir. Bu arada bence performans 0'a düştüğünde en az 4 ay daha bakmak lazım. Çünkü hisse fonu 1 ayda %10-%20 arası çıkış yapabiliyor. Bu durumda relatif getiri bir anda firlayabilir

3. IPB biriktiriyorum.
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Son 10 günü hsyf eklemeden, daha çok döviz ve faiz bazlıları artırarak geçirdik. Ancak muhtemelen aralık ayı daha çok hsyf ekleme ile geçebilir.

Bu arada, topiği takip edenlerin elinde hangi değişkenler var, birden fazla mı var, tek mi var, hangi saikle tutuyorlar, beklentileri neler vs. öğrenmek isterdim.
    SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. IPB yi, pandemi döneminde endeks aşağı giderken, getiri sağlayacak diye düşündüğüm için tutuyorum. Düşğndüğüm gibi olur umarım.
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Son 10 günü hsyf eklemeden, daha çok döviz ve faiz bazlıları artırarak geçirdik. Ancak muhtemelen aralık ayı daha çok hsyf ekleme ile geçebilir.

Bu arada, topiği takip edenlerin elinde hangi değişkenler var, birden fazla mı var, tek mi var, hangi saikle tutuyorlar, beklentileri neler vs. öğrenmek isterdim.

5.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Anladım. 0.05% eşik değeri hisse fon için az bir değer bence. Ona rağmen NNF azalış gösteriyorsa problem var demektir. Bu arada bence performans 0'a düştüğünde en az 4 ay daha bakmak lazım. Çünkü hisse fonu 1 ayda %10-%20 arası çıkış yapabiliyor. Bu durumda relatif getiri bir anda firlayabilir

hisse fon için değil hocam o değer. değişkenler için. hisse fon için eşik bist100 + aylık 2% Hisse fonlar için reytinglerle değerlendirerek gidiyoruz. o reytingler de endeksi günlük 0.10% geçmesi üzerine kurulu. geçmişe dair biraz bakın topiğe. sırf hsyf relatif getirisi üstüne kurulu portföyler.

Ayrıca bir hsyf portföye girdiğinde zaten 10 puanla giriyor. dolayısıyla sıfıra düşttüğünde asllında epeyce eksiye giriyor.

Buradan da yanlış anlayanlar için ısrarla düzelteyim günlük eşik değer kavramı sadece defansif değişkenler için kullanılıyor.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by gia Yazıyı Oku
    IPB biriktiriyorum.

Bol kazançlar.

7. Topiğin genel mantığını anlamak için, yanılgı oluşmaması için daha önceki yazıların da okunmasını önemle rica ederim.

8. Konuyu zevkle takip ediyorum sn hellistheothers.
    Yakın zamanda yüzde 12 karla aft den yüzde 8 karla tdg den çıktım. Bunlar portfoyumun yüzde 60 iydi. Sonra dolar hızla yeniden 8 e yükseldi bakakaldim. Hisse fonlarda düştükçe alıp yüzde on kar gördükçe çıktım. Şu an elimde hsyf da kalmadı. Yani portföyumun büyük çoğunluğu ppf şu anda. Değişken olarak gbc miktarı =ipb+tcd+fno miktarı var. Ve bunları siZden ilham alarak düştükçe biriktiriyorum.

Sayfa 49/72 İlkİlk ... 39474849505159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •