Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 354/1002 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454854 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

seneler once bir makale okumustum onbes sene once kadar, ınternette iki sayfa bir yazı idi. Konusu bir ülke nasıl batırılır nasıl ele gecirilir. Yazıda buyuk metropol sehırler olusturulur gelır dagılımı bozulur zengınlerın oturdukları yer ve fakırlerın oturdukları yerler dıye keskın sınırları olan sehırler kurulur denıyordu. Kanal etrafı zengınlerın yerı olacak bellıkı. Diger konularda ulkede gelır azaltırlı harcamalar cogaltılır. En son olarak ise sosyal devletın bel kemıgı olan sosyal sıgorta batırılır. SSK nın durumuda işler acısı malum . Keşke o yazıyı tekrar bulup koyabılseydım buraya...Bu yasadıklarımız seneler once planlanmıs organıze edılmıs bır durum. Atatürk gibi bir önder lider cıkmadıgı müddetce bu kacınılmaz sondan kurtulmamız pek mumkun gozukmuyor.

Zübüge bakmayın beyin yoktur bu cinslerde, solcu insanların Akkoyunlar gibi her saçmalığa onay vereceğini sanıyor.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. ya birilerine bisey yazcam , cevaba cevap gelecek , bide ona cevap yazcam . bi sürü iş.
    En iyisi boşver yazmayayım .
    Vakit kaybı.

4. Altın Gümüş devam. Porföy değerimi 8 haneli usd yaparsam öngörü yapmayı bırakacağım söz! az kaldı inşallah.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bence öngörü yapmaktan kaçınmakta fayda var aslında ama hepimiz yapıyoruz kendimizi tutamıyoruz çok çekici bir şey ben bildim demek. Ayrıca sadecegrafik in haklı çıkması ile çıkmaması arasındaki çizgi çok ince, farklı politikalar veya farklı bir abd hükümeti ile aslında gayet haklı da çıkacaktı onun işini sarı reis sınırsız dolar basarak bozdu değilse haklı çıkardı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    897
    Borsadakiler bilir; Hicbir kagit sonsuza kadar dusmez veya sonsuza kadar yukselmez.

Ancak buradaki bazi aklievveller, bir sene oncesine kadar ev fiyatlarinin surekli dusecegini, dolarin surekli yukselecegini ve 10000 (onbin) dolara bogazda ev alabileceklerini hayal ediyorlardi.

Gayrimenkul fiyatlari, dolarin stabilize olmasi ve faizlerin gercekci olmasa da dusmesinden dolayi son donemde kipirdanmaya basladi. Insaat maliyetlerinin hizla artmasi sonucu konut fiyatlarinin artik dusecek marji da kalmamisti.

Surekli tekrarlanan iki milyon gayrimenkul stoku var, o erimeden fiyatlar yukselmez argumani da bence gecerli degildir. Merkezi yerlerdeki konutlara her zaman talep vardir ve olacaktir. Muhim olan dogru yerde uygun fiyatla yatirim yapabilmektir.

Dolar birbucuk yil evvel 6.5-7lere geldiginde dolar bozdurup ev alanlar simdi dolar bazinda en az %30-40 kardalar. Onbin USDye bogazda ev bekleyenler de hala beklemeye devam ediyorlar. Daha once kooperatiflerden kazik yemis agir abi(!)miz de bunlardan biri...

Iyi arastirmak kaydiyla bu fiyatlardan konut alanlar 2-3 sene sonrasi icin cok karli bir yatirim yapmis olacaklardir diye dusunuyorum.

6. On bin dolara boğazda ev bekleyen yoktu, uçmayın yahu.

Yok 50 USD vereyim ülkenin tapusunu versinler.

7. Bizim çevrede en dandik sıfır ev 1 milyon oda kutu gibi küçük .

10 sene kredi aldığını düşünürsek

Aylık ödeme 15 bin tl kredisi olur .

Bu adamın çoluğu çocuğu eşi falan olduğunu düşünün .

Aylık en az 25-30 bin gelirinin olması gerekir .

10 harcasın 15 kredi ödesin

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Tv de catir catir altin pazarliyorlar.yangindan mal kacirirmis gibi hemde.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 354/1002 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454854 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •