Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 177/1002 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,409 - 1,416 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Zirveden almaktan daha kötü bir hamle varsa
    o da zirveden aldığını dipten satmaktır.

Alıntı yaptığınız kişinin pisikolojisi tam para batıracak türden.
    bu mallardan milyonlar var... 2003-2013 arası bu mallar iyi kazandı ama şimdi zordalar.hep öyle gidecek sandılar,hele 2012-2013 yılında ev alanlar tam anlamıyla kazığa oturdu,özellikle 2012 yılı betonun zirve yılıydı.tesadüfe bak aynı yıl fetönünde zirve yılıydı.

Forumdaşın yazdığı o mallar bakın 2013 yılında ne yapmış !

23 Ekim 2013, Çarşamba / 13:41 Proje Güncel
    Facebook Twitter
    Maltepe Burgu Kule ulaşım bilgileri haberimizde yer alıyor. 1 oda 1 salonlarda fiyatların 420 bin TL'den başlangıç gösterdiği proje 22 katlı kule olarak Dap Yapı tarafından konumlandırılıyor...
    Maltepe Burgu Kule, stüdyo, 1 oda 1 salon ve 2 oda 1 salon konut seçeneklerini bünyesinde bulunduruyor. Projede fiyatlar minimum 420 bin TL'den başlıyor.
    https://emlakkulisi.com/maltepe-burg...-ulasim/202305

Beton beyinler en ucuzundan ! 2013 yılında 420 bin Tl den projeden betonlanmış pardon düdüklenmiş, Yıl olmuş 2019 sonu gelin bakalım 2. el de fiyatlar ne alemde !

DAP BURGU KULE PROJESİNDE GÜNEY CEPHE 1+1 SATILIK EŞYALI DAİRE m² (Brüt) 65 330.000 TL
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...38979196/detay
    DAP YAPI BURGU KULE SATILIK m² (Brüt) 70 355.000 TL
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...48482697/detay

Bunlar düdüklenmiş gerçek beton beyinlerin ilanları şimdi de KOMİK olsun mıçımızla gülelim diye aynı konutlar için ilanlar şöyle

DAP TANGO BURGU KULE'DE SÜPER LÜKS SATILIK DAİRE KAPORA ALINDI..
    m² (Brüt) 75 . 825.000 TL
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...22499796/detay

DAP TANGO BURGU VAZO DALGA ADAM KULE .m² (Brüt) 68 910.000 TL
    https://www.sahibinden.com/ilan/emla...24249591/detay

NOT: BU ilanları veren CAASA GAYRİMENKUL A.Ş Dap yapının halis ve öz kendisi olup milleti yalan ilanlarla keriz yerine koymaktadır.

Konut için halihazırda balon devam ediyor alan da yoooook

ASUS_X008D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    arkadaşlar fikir verebilirseniz sevinirim.

Bir daire almak istiyorum birikimde olan 600k nakit param var yarısı ağustos 2020 vadeli olarak bankada bağlı 60 bine yakın getiri olacak 300 k sı günlükte devam ediyor.

almak istediğim eve 500K nakit istiyorlar mevcut evimin üzerine. Sizce banka kredisi mi çekmeliyim bu evi nasıl alabilirim mevduattaki parayı kullanarak. nakit ödeme yapmak yerine fikir verebilecek var mı?

Teşekkürler şimdiden
    Mevcut evin ustune 500bin verip nerde nasil bir ev alacaksiniz ? Bina kac katli, bahcelimi, mkare ne, kac oda , mevki neresi?
    Bunlari yazmadan nasil bi fikir bekliyosunuz?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bahsettiğim yer,Türkiye nin en büyük ilçelerinden biri,emlakçı bu ilçenin en eski ve bilinen emlakçılarından biri,kendisi akrabam,15 gün önce ziyaretine gittim,söylediği şu:elimde sadece 320 daire var satılık,arsa vs saymıyorum bile ama koca bir gün boyunca telefon bir kez bile çalmıyor dedi.Bulunduğu sokakta çok değil 3 yıl önce 20 den fazla emlakçı dükkanı varken bu sayı şu an 5 e düşmüş durumda,kendisi önce yıllardır yanında çalışan adamı çıkardı şu anda dükkanı kapatmayı düşünüyor ama konudan uzaklaşmayalım,ev fiyatları artmış,alan yok alovvvvv...
    Yer İstanbul Merkezi ilçeler mi bilmiyorum ama bizim kiracı olan komisyoncu sadece ev kiralama ile işler dönüyor diyor bu aralar yoksa işler ayna çal çal oyna diyor .

6. Evin ederiyle ilgili fikir sormuyor arkadaş. Mevduatta bağlı parayı vadesini bozmadan kullanarak nasıl bu evi alabilirim diye akıl danışıyor..

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Mevcut evin ustune 500bin verip nerde nasil bir ev alacaksiniz ? Bina kac katli, bahcelimi, mkare ne, kac oda , mevki neresi?
    Bunlari yazmadan nasil bi fikir bekliyosunuz?

7.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Evin ederiyle ilgili fikir sormuyor arkadaş. Mevduatta bağlı parayı vadesini bozmadan kullanarak nasıl bu evi alabilirim diye akıl danışıyor..
    Haklisiniz. Sanirim evi almaya karar vermiş coktan.1 adet ev ve üstüne 500 verip 1adet yeni ev alacak arkadas.
    Ben para odemesinden ziyade işin mantikli olup olmadigi konusunda takildim kaldim heralde.

8. Bir süredir ev almayı düşünüyorum. Bölge Bağdat caddesi civarı. Bence buradakindurum Türkiye’nin diğer bölgelerinden farklı. Ağustos sonlarında sarı siteden favorilere eklediğim evler vardı. Bir çoğu satılmış. Satılamayanlarda 3-5 fiyat yükseltmişler. Kiralarıda takip ediyorum, onlarda da bir yükselme mevcut. Güneysu bu bölge için 300 altı kira çarpan oranı kelepir demişti. Şu anda 300 ve az üstünde genelde fiyatlar(tabi arada uçuk kaçık fiyatlarsa yok değil)

Sayfa 177/1002 İlkİlk ... 77127167175176177178179187227277677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •