Sayfa 10/232 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Beyefendi, her yatırım aracının kar ettirdiği dönemler de vardır, zarar ettirdiği dönemler de.
    Emlağın kar ettirdiği dönemi daha yeni geride bıraktık, Değerlenecek bir şey kalmadı, değerlenme ihtimali çok zayıf olan yerlere bile "değerlenmiş fiyatı" çekiyorlar. bir tek müşteri çıkmasa bile emlak sahipleri balonu söndürmemekte ısrarlı.. O yüzden emlakta fırsat yok, yok, yok..
    Tarla vesaire gibi şeyler de ne yatırım için ne de ekim dikim için şu an uygun fiyatlarda değiller.. (hatta ekim dikim işi ülkemizde hepten bitik ya neyse)
    Doların düştüğü dönem ise QE'lerin ayyuka vardığı dönemdi ve bitti..
    Borsa sokaktaki vatandaşın bilmeden etmeden gireceği bir ortam değil..

Sizden ricam, "cevabı yüz defa verilmiş" önerilerle gelmeyin.
    Dolara bir alternatif söyleyin, insanlar parasının değerini onunla korusun.

Ben tüm yatırımı emlakta olan biriyim. Dediğiniz gibi paramızı katladık ve bitti.
    Şair ne demiş?
    "Dünle beraber gitti cancağızım, ne kadar söz varsa düne ait.
    Şimdi yeni şeyler söylemek lazımâ€
    yani dolar dünyada alternatifi olmayan tek yatırım aracı mı

2.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    yani dolar dünyada alternatifi olmayan tek yatırım aracı mı
    Beyefendi, soruya soruyla karşılık vererek cevap sıranızı mı savıyorsunuz, yoksa beni "doları savunuyormuşum" gibi bir duruma mı düşürmeye çalışıyorsunuz bilemiyorum..

Bildiğim tek şey, dolara bir alternatif sunamadığınız..

Ve siz alternatif sunamadığınıza göre, bana sorduğunuz soruya kendiniz "evet alternatifsiz" cevabı vermiş kadar oldunuz..

Yok eğer farklı bir cevabınız varsa buyrun bekliyorum..
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Beyefendi, soruya soruyla karşılık vererek cevap sıranızı mı savıyorsunuz, yoksa beni "doları savunuyormuşum" gibi bir duruma mı düşürmeye çalışıyorsunuz bilemiyorum..

Bildiğim tek şey, dolara bir alternatif sunamadığınız..

Ve siz alternatif sunamadığınıza göre, bana sorduğunuz soruya kendiniz "evet alternatifsiz" cevabı vermiş kadar oldunuz..

Yok eğer farklı bir cevabınız varsa buyrun bekliyorum..
    alternatif söyleyeyim
    reel yatırım yap
    borsa var
    altın var
    var da var
    sadece dolara yatırım yapılan bir ekonomi hiç bir yerde yok zaten öyle bir dünya yok

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    alternatif söyleyeyim
    reel yatırım yap
    borsa var
    altın var
    var da var
    sadece dolara yatırım yapılan bir ekonomi hiç bir yerde yok zaten öyle bir dünya yok
    Yazdıkların da bir sXXX'im yok, bir kaç 10 milyon Tl.'lik varlık olmadan, bunnar bir b.ka yaramaz!

Yüz dolarlık paran varsa gider dolar alırsın, reel sXXX'mi neyle yapacaksın?

5.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    alternatif söyleyeyim
    reel yatırım yap
    borsa var
    altın var
    var da var
    Beyefendi, reel yatırım dediğiniz nedir?
    Cebinde 500 dolar alacak parası olan adamın fabrika açıp istihdam yaratmasını beklemiyorsunuz heralde.
    Borsa konusunda cevabımı verdim. (kötü günler için 10 bin lira biriktirmiş marangoz Mehmet ustaya "borsaya gir" diyemezsiniz)
    Altın konusunda da altının dışarıdan dolarla alındığı "milyon kez" söylendi.

Daha önceki mesajımda "Sizden ricam, "cevabı yüz defa verilmiş" önerilerle gelmeyin" diye özellikle belirtmiştim. Fakat görüyorum ki anlamazdan geliyorsunuz.

Cebinde üç beş bin (veya elli yüz bin) lirası olan vatandaş için akılcı bir yatırım aracı sunamıyorsunuz.

Tekrar edeyim, benim dolarım yok, tüm yatırımım emlakta.
    Elime kiralardan geçen üç beş kuruşu nerede değerlendireyim, size tekrar soruyorum.
    Dişe dokunur bir cevabınız yok ama bir umutla soruyorum işte.

Güzel yatırım araçları söyleyin ki insanımız dolar almaktan vazgeçsin.
    Konu açmadan önce tüm bunları hesaba katmış olmanızı beklerdim.
    Son düzenleme : djoz; 07-03-2017 saat: 12:51.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Beyefendi, reel yatırım dediğiniz nedir?
    Cebinde 500 dolar alacak parası olan adamın fabrika açıp istihdam yaratmasını beklemiyorsunuz heralde.
    Borsa konusunda cevabımı verdim. (kötü günler için 10 bin lira biriktirmiş marangoz Mehmet ustaya "borsaya gir" diyemezsiniz)
    Altın konusunda da altının dışarıdan dolarla alındığı "milyon kez" söylendi.

Daha önceki mesajımda "Sizden ricam, "cevabı yüz defa verilmiş" önerilerle gelmeyin" diye özellikle belirtmiştim. Fakat görüyorum ki anlamazdan geliyorsunuz.

Cebinde üç beş bin (veya elli yüz bin) lirası olan vatandaş için akılcı bir yatırım aracı sunamıyorsunuz.

Tekrar edeyim, benim tüm yatırımım emlakta.
    Elime kiralardan geçen üç beş kuruşu nerede değerlendireyim, size tekrar soruyorum.
    Dişe dokunur bir cevabınız yok ama bir umutla soruyorum işte.

Güzel yatırım araçları söyleyin ki insanımız dolar almaktan vazgeçsin.
    Konu açmadan önce tüm bunları hesaba katmış olmanızı beklerdim.
    yazdıklarına sen de inanmıyorsun belli
    dolar türkeyede tek ve vazgeçilmez yatırım aracı değildir
    dünyada da öyle tek tek vatandaşlar sonra ülke sonra diğer ülkeler bu dolar emparyalizmine karşı dursa amerika kağıt basarak zengin olamayacak dolar spekülatörlerinin elinde patlayacak o dolarlar
    alternatif yatırım araçlarını yukarıda saydım ama beğenmemişsin illa da dolar öyle mi

7. Sözde komunist, gueveracı, marksist tipler, emperyalizmin simgesi ve silahı olan dolar üzerinden para kazanmaya çalışıyorlar.. tatlısu solcusu işte ..

8. devlet böyüklerimiz dolara yatırım yapmış ............

amigosu burda zıttını savunuyor.

komediksiniz !
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 10/232 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •