Sayfa 934/2114 İlkİlk ... 434834884924932933934935936944984103414341934 ... SonSon
Arama sonucu : 16907 madde; 7,465 - 7,472 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by metin68 Yazıyı Oku
    biz doğal gazı uzun vadeli kontratlarla mı alıyoruz spottan mı spottan ise bu bize önemli etki eder
    Bu konuda önceki sayfalarda yazmıştım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Wednesday October 06 2021 Actual Previous Consensus
    03:15 PM
    US
    ADP Employment Change SEP 568K
    374K 428K

3. Vladimir Vladimirovic Putin:

- Avrupalı ortaklarımız doğal gaz alımında spot piyasaya yönelerek hata yaptılar

Putin : RUSSIA READY TO HELP STABILIZE ENERGY MARKETS

4. Avrupa'da bugün rekor kıran doğal gaz fiyatları yüzde 32,5 geriledi

ANKARA (AA) - Avrupa'da derinliği en fazla olan Hollanda merkezli sanal doğal gaz
    ticaret noktası TTF'de işlem gören vadeli doğal gaz kontratlarında, 1 megavatsaati
    160 avroya kadar çıkarak rekor kıran doğal gazın fiyatı saat 15.25 itibarıyla
    dünkü seviyelerin de altına inerek 108 avroya düştü.
    Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik kısıtların gevşemesi, ekonomik
    toparlanmanın devam etmesi, havaların soğuması ve doğal gaz tüketiminin artması
    karşısında arzın yetersiz kalması doğal gaz fiyatlarının yükselmesine yol açıyor.
    Ekim başında 96 avro seviyesinde bulunan doğal gaz fiyatları, Avrupa'da derinliği
    en fazla olan Hollanda merkezli sanal doğal gaz ticaret noktası TTF'de işlem
    gören vadeli kontratlarda, 1 megavatsaati 160 avroya kadar çıkarak rekor kırmıştı.
    Söz konusu ticaret noktasında doğal gazın fiyatı saat 15.25 itibarıyla rekor seviyesinden
    yüzde 32,5 azalarak 108 avroya geriledi.

-AA-
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve tavsiyeleri yatırım danıŞmanlığı kapsamında değildir yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kiŞisel görüŞlerine dayanmaktadır.

5. kötü senaryoda, 70 lerdeki gibi enerji üzerinden küresel bloklar arasında bir bilek güreşi de başlayabilir..bu durumda, 2030 a kadar sürecek çalkantılı bir küresel ekonomik tablo ortaya çıkabilir..

haydi Elon, çek şu elektrikli arabanı buradan !
    ytd..

6. Sn. Deniz Bey merhaba,

ABD enflasyonun artması sonrasında faizlerin artması gibi bir durumla devam ettiği takdirde ABD tahvillerinin de fiyatının düşmesi beklenir değil mi? Bu durumda bizim yerli eurobondların da faizleri düşük kalacağından fiyatları düşeceğini beklemek gerekmez mi? o zaman EB alınması mantıklı olmaz değil mi ortam stabil hale gelene kadar? Bu konu da aydınlatabilir misiniz?

Saygılarımla.

Batman dostum ben bu işin mekteplisi değilim ama Eurobond CDS yüksekken USD ile alınır.
    Böylece güzel sermaye kazancı yazarsın.
    Faiz kazancını salla gitsin.
    O kreması olur.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

8.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Bu konuda önceki sayfalarda yazmıştım.

teşekkür ederim
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

Sayfa 934/2114 İlkİlk ... 434834884924932933934935936944984103414341934 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •