Sayfa 208/465 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon
Arama sonucu : 3718 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: BES ( Bireysel Emeklilik Sistemi )

1.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Üstadım, BES fonları TEFAS'ta işlem görmediği için bunu maalesef alamıyorum. Sadece kendi kurumumun fonlarını almak biraz can sıkıcı ancak bunu bilerek girdik bu işe. Şikayet değil yani.
    FIBA emeklilikte birçok portföy yönetim şirketinin değişken fonları mevcut hele birde değişken fonların cazibesinin arttığı şu dönemde güzel bir uygulama olmuş. TEFAS benzeri çalışma BES fonları içinde olacak gibi söylentiler mevcut bakalım ne zaman gerçeğe dönüşür.

2.  Alıntı Originally Posted by Birinsan Yazıyı Oku
    Merhabalar, Eurobond hariç döviz endeksli enstrüman içeren BES fonları gösteren liste var mı acaba. Bu fonları bulmakta zorlanıyorum. Ziraate yok sanırım.

Bir de para piyasa fonları TL cinsi yoksa döviz mi oluyor. Bu fonları nasıl ve ne zaman değerlendiriyorsunuz. Teşekkürler herkese bol kazançlar.
    Ziraat Emeklilikte dövize endeksli eurobond dışında seçenek yok gözüküyor.
    PPF'ler TL cinsi ve genel olarak vadeli mevduat getirisine benzer getirisi olur. Hergün az az getirir. Geçtiğimiz yıl faizlerin %25'lere çıktığı dönemde cazipti mesela şu dönemde mevduat faizleri %10'lara düştüğü için pek cazip değil ama risksiz getiri için tercih edilebilir. Ayrıca portföyün bir kısmı diğer fonlarda fırsat oluştuğunda geçiş yapmak için PPF'de tutulabilir.

3. Ayrıca portföyün bir kısmı diğer fonlarda fırsat oluştuğunda geçiş yapmak için PPF'de tutulabilir.
    Aynen öyleymiş üstadım. Saat:12:00'dan önce verilen PPF satış emri aynı gün gerçekleşiyormuş. Haliyle alış emri de aynı gün sonu belirlenen fiyattan gerçekleşecek. 6 değişiklik hakkı için çok fazla önemi olmasa da hiç değişiklik yapmamaktan iyidir. Eve mi götüreceğiz, kullan gitsin öyle değil mi ?.

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Aynen öyleymiş üstadım. Saat:12:00'dan önce verilen PPF satış emri aynı gün gerçekleşiyormuş. Haliyle alış emri de aynı gün sonu belirlenen fiyattan gerçekleşecek. 6 değişiklik hakkı için çok fazla önemi olmasa da hiç değişiklik yapmamaktan iyidir. Eve mi götüreceğiz, kullan gitsin öyle değil mi ?.
    Hatta güzel bir şekilde ayarlayabilirseniz T+0, T+1 T+2 fon dağılımını kademeli alım bile yapabilirsiniz üstadım. Çünkü sırasıyla satılacak fonlar ve sırayla alınacak almak istediğiniz fon

5.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Hatta güzel bir şekilde ayarlayabilirseniz T+0, T+1 T+2 fon dağılımını kademeli alım bile yapabilirsiniz üstadım. Çünkü sırasıyla satılacak fonlar ve sırayla alınacak almak istediğiniz fon
    Tek bir fon değişim hakkında atıyorum altın fon sat tahvil al, PPP sat hisse fon al gibi. Gayet güzel bir fikir üstadım.

6. Teşekkür ederim

Yeni BES yaptıracağım. Allianz düşünüyorum. Önerebileceginiz şirket var mı? Ayrıca yönetim giderleri sabit mi yoksa şirketlerden araştırmak mi gerekiyor?

8.  Alıntı Originally Posted by 10lukhisse Yazıyı Oku
    Yeni BES yaptıracağım. Allianz düşünüyorum. Önerebileceginiz şirket var mı? Ayrıca yönetim giderleri sabit mi yoksa şirketlerden araştırmak mi gerekiyor?
    Yönetim gider kesintileri BES planına göre değişir. Genelde yüksek katkı payı ödenen veya başlangıçta belirli bir miktar ödeyerek başlanan planlarda yönetim gideri bulunmaz. Seçeceğiniz BES şirketinin fonlarını diğer şirketlerin fonlarıyla karşılaştırırsanız geçmiş fon performansları fikir verebilir seçim yapma noktasında.

Sayfa 208/465 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •