Sayfa 639/1000 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,105 - 5,112 arası.

Konu: Mevduat Cafe

1.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Şu fonu düşünüyorum:
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TZT
    Mevduat karşılığı getirisi %34.79
    Bono işi uzak bana, çok yüklü meblağ olması lazım...
    Selamlar.
    mevcut durumda fena değil gibi ama ilerisini görmek zor, fon payı içinde düşecek kalemler aşağı yukarı belli ne zaman düşer onu bilmiyorum.

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    üstat bu kadar beklemişsin niye satıyorsun 25 temmuza ne kalmış ha karar sonrası dolar dip yapacak diyorsan başka. Bende tersteyim ama satmam nayır nolamaz gerçek seviyenin buralar olduğuna inanmıyorum, belki orta veya uzun vadede yerini bulacağı kanaatindeyim.

YTD.
    Gecen sene 6.50 den satacaktim. Uyuz ziraat mt si hocam dur ne satmasi yil sonu 8 9 demesi sonrasi ağzımın suyu akmis beynimde simsekler çakmıştı.. gel gör ki aç gözlüğünün sonu hem mevduat kaybi hem de dolar suan 5.67.. varin siz düşünün zarari..suan dolar 6.50x1.2= 7.80 olmaliki zararım çıksın

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    Gecen sene 6.50 den satacaktim. Uyuz ziraat mt si hocam dur ne satmasi yil sonu 8 9 demesi sonrasi ağzımın suyu akmis beynimde simsekler çakmıştı.. gel gör ki aç gözlüğünün sonu hem mevduat kaybi hem de dolar suan 5.67.. varin siz düşünün zarari..suan dolar 6.50x1.2= 7.80 olmaliki zararım çıksın
    Sorma hocam sorma...
    Ben biraz da altın aldıydım.
    Olmasa direkt bataktı.
    Selamlar.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4.  Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    kardan zarar selcuk hocam sıkmayın canınızı

şeytan taşlarken çıkartırsınız hırsınızı.

5.  Alıntı Originally Posted by drselcuk Yazıyı Oku
    Günaydın.. ari hesap 19.50 olmuş. Sanırım faiz indiriminin 450 puan gibi olacagi belli oldu
    2 hafta önce 22,50 veriyordu. O en üst noktaydı arı hesap için. Genelde salı günü düşürürlerdi oranı bugün 19.50 olduğuna göre 300 baz puan desek...

Aynı şekilde 13 temmuzda vakıfbank bonoları 22,50 ile 22,75 iken. 26 Temmuz'da yani ppk sonrası itfa edilecek bonosu %20 basit faiz. Burada da 250-275 baz puan desek...

250- 300 arası düşüş olabilir diye düşünüyorum kendimce. Artık TL belli bir seviyede dengelenmiş görünümde, "döviz kazandırır" diye yerleşen algıyı biraz negatife çevirecek bir şekilde destekleyici adımlar atılması, temkinli indirimler önemli diye düşünüyorum.

Birde şu var; geçen yıl bu zamanlarda 17.75 politika faizi varken 22 civarına mevduat bağlanıyordu. Şimdi 24 politika faizi varken 19.50'ler konuşuluyor. Kavram karmaşası resmen .

6.  Alıntı Originally Posted by Dollar Yazıyı Oku

250- 300 arası düşüş olabilir diye düşünüyorum kendimce. Artık TL belli bir seviyede dengelenmiş görünümde, "döviz kazandırır" diye yerleşen algıyı biraz negatife çevirecek bir şekilde destekleyici adımlar atılması, temkinli indirimler önemli diye düşünüyorum.

Birde şu var; geçen yıl bu zamanlarda 17.75 politika faizi varken 22 civarına mevduat bağlanıyordu. Şimdi 24 politika faizi varken 19.50'ler konuşuluyor. Kavram karmaşası resmen .
    bu da işlerin doğal seyrinde gitmediğinin bir göstergesi bana göre.

Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Şu fonu düşünüyorum:
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TZT
    Mevduat karşılığı getirisi %34.79
    Bono işi uzak bana, çok yüklü meblağ olması lazım...
    Selamlar.
    bende var bu fondan bir aydır tutuyorum iyi gidiyo gerçekten
    ben dolara geçmneyi düşünüyorum ben sürpriz şekilde düşük faiz indirecekllerini düşünüyorum kendi adıma
    öyel 400 -500 baz doları çok etkiler

8.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Şimdi bu hafta kim neye geçti?
    Hangi fon vesaire.
    Elimde 6.08 maliyetli dolar var, perşembe çıkınca satıp fona geçeceğim.
    Zarar kol gibi.
    Bir yardımcı olun kafecanlar.
    Selamlar.
    Ben olsam Doları satıp Perşembe günü çıkmam,

Bence Ağustos Eylül döneminde Borsalar soluklanacak,
    95 bandına geri gelecek gibi, Emerging Marketlerde döviz bir miktar yükselecek gibi, Eylülden sonra ise rüzgar tekrar ılımlı Borsaya dönecek ve 2020 Ocağa kadar 110-115 bandına yükselecek gibi.
    Not dolarda değilim, %25 pörtföy Net Hisse ağırlığı %25 ten %5-10 arasında gedik GPG de tutup, %75 sıfır stopaj 23,85% ile devam ediyorum.
    Döviz taşıyanlar için kritik bir dönem...karar sizin.

Sayfa 639/1000 İlkİlk ... 139539589629637638639640641649689739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •