Sayfa 621/1230 İlkİlk ... 1215215716116196206216226236316717211121 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,961 - 4,968 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Siz mi saldırdınız yoksa, buraya yazdık, koptu kağıt
    tam bir değer yatırımı olmuş.
    Deva son 1 yılda %196 yapmış. İlaçlarda selec %104 , ecilc %65
    ıvır zıvır hisse dediniz. aklıma hubçular geldi )
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    alloffs ıle senın portfoyun kesıstıgı hısseye zaten gozu kapalı gırılır, asla uzmez... ben 2-3 senedır hısselerden tamamen vadelı kısmına gectım, o yuzden hıc takıbımde degıl nedır ne degıldır daha nereye gıder vs bılmıyorum ama buradakı arkadaslara da uyarım olsun...
    Üstat, yer değiştirmiş gibiyiz...ben eskiden sadece viop takılırdım...sen hisseciydin...şimdi sadece vadeli işlemler diyorsun.

Ama benim 22 yıllık piyasa deneyimim, 13 yıllık viop deneyimim şunu gösterdi...en riski az, en getirisi yüksek sürdürülebilir kazanç...hisse ve endeks vadeli işlemleri bir arada yapmak...bazen hisselerde çok güzel fiırsatlar çıkıyor, bazen de vadelide...en güzeli ikisini bir arada kullanmak.

3.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    tam bir değer yatırımı olmuş.
    Deva son 1 yılda %196 yapmış. İlaçlarda selec %104 , ecilc %65
    ıvır zıvır hisse dediniz. aklıma hubçular geldi )
    Bir o olsa iyi...son bir yılda %200 getiren en az 50 hisse vardır. Bazıları 10 kat arttı.

Ama fk sı ya da pddd si uçmuş, hatta zararda ise bşr hisse..bu tür primler spekülatif demektir..kumar oynayarak elde edilen kazanç bence kazanç değildir...zar düzgün gelmiştir sadece..zaten bu tür kazançlar, er geç kaybedilir tekrar.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Üstat, yer değiştirmiş gibiyiz...ben eskiden sadece viop takılırdım...sen hisseciydin...şimdi sadece vadeli işlemler diyorsun.

Ama benim 22 yıllık piyasa deneyimim, 13 yıllık viop deneyimim şunu gösterdi...en riski az, en getirisi yüksek sürdürülebilir kazanç...hisse ve endeks vadeli işlemleri bir arada yapmak...bazen hisselerde çok güzel fiırsatlar çıkıyor, bazen de vadelide...en güzeli ikisini bir arada kullanmak.
    Bunu yapabilmek için teknik ve temel analiz dışında çelik gibi sinirlere ihtiyaç var. Bence bu özellik doğuştan geliyor, kimi ne yaparsa yapsın mizacı gereği borsada başarılı olamıyor.
    Bence işi fon yöneticilerine bırakmak bu noktada mantıklı oluyor 😊
    Sizin paylaşımlarınız yetenekli kişiler için altın bilezik

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

ben pay vadelıler acılıp bıraz lıkıdıte kazanınca tamamen o tarafa kaydım ama senınkı daha dogru ıs...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

https://finance.yahoo.com/quote/TUR?ltr=1&guccounter=1
    MSCI Turkey'den sıfırları şutlamışlar
    BIST'den deyakında şutlarlar mı ne dersiniz ?

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bilançolarını beğendiğim hisselerden bağfaş nereden nereye geldi,,.yeni giren kelebek mobilya da çok iyi performans gösterdi

26-11-2019—-> 20-01-2020 ... yaklaşık 2 ayda yaklaşık getiriler,

BİST 100 —> %20

Pegasus —> %0
    Deva —> %20
    Bağfaş—> %50

Aksen—> %15
    Kelebek —> %37

Not: bağfaş ve aksen kasa sürede çok iyi gittiği için daha önce portföyden çıkmışlardı...son durumda bilançolarına çok güvendiğim Pegasus ve deva da beklentilerim devam ediyor. Kelebek ise sürpriz at, patronuna güvenmeyip portföye aldığım tek kağıt...spekülatif diyebileceğim tek portföy elemanı.
    Bugün de kelebek mobilya çoştu.

Ama spekülasyon değil, temel-stratejik analiz sonucu çıkan hisselerdir bunlar...biri gelip, ama 10 kat artan hisse var demesin diye, belirteyim dedim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Haftasonu raporlara devam

Deniz Yatırım 2020 strateji
    https://www.denizyatirim.com/Sites/1...aporu-2844.pdf
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 621/1230 İlkİlk ... 1215215716116196206216226236316717211121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •