Sayfa 716/1252 İlkİlk ... 2166166667067147157167177187267668161216 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 5,721 - 5,728 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Yüklü miktarda TL de yakalananlara Allah sabır versin....Para pul oldu resmen....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,989
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İş Bankası Adnan Bali: Yeri geliyor kemoterapi alıyorsunuz. Bu kemoterapiyi sevdiğinizi göstermez. Faiz de böyle bir şeydir. Yeri geldiğinde hoşunuza gitmese de tedavi olabilmek için kullanılması gereken bir enstrumandır.
    Adam usturuplu bir sekilde faiz artirilmali demek istemis.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. eurobond dan tahvil bonodan konusuyor blomda adam varsa bunların yatırımcısı izlesin .

4.  Alıntı Originally Posted by lanxcelot Yazıyı Oku
    bence şimdi geçmemesi mucize, japon ev hanımları ile güne 7 üstünde başlanır, asıl soru 8 i geçer mi ?
    Anlık belki ama sanmam..

Yatırım tavsiyesi değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Yüklü miktarda TL de yakalananlara Allah sabır versin....Para pul oldu resmen....
    hocam artık yeter rica ediyorum zaten moralimiz bozuk lütfen

6.  Alıntı Originally Posted by ekmekparası Yazıyı Oku
    Anlık belki ama sanmam..

sanmadığımız herşey oldu..

ytd.

syg,

7. konusan ekonomistte isbankası muduru ile aynı seyleri soyledi ..isin icindekiler birsey anlamıyor bu isten ben hic anlamıyorum artık ..boyle volatilite ilk defa yasanıyor ( tek kerelik develuasyonları saymazsak ) 4 saatte dustugunu 4 dakkada geri cıkıyor hakkaten sıg islemler olmalı artık ..

8.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Bugün milyar euro seviyesinde yıllık cirosu olan bir şirketin CEO'su ile biraz sohbet imkanım oldu. Türkiye dahil çok sayıda ülkede iş yapan bir firma. Türkiye'de durumlar nasıl, insanlar ne düşünüyor, ne hissediyor, ne bekliyor diye sordu. Basından takip ettiğim kadarıyla, buradan takip ettiğim kadarıyla, etrafımdan gördüğüm kadarıyla anlatmaya çalıştım vaziyetleri. Ne olduğuna veya ne olacağına dair net bir algılaması ve beklentisi yok gibi görünüyordu. Sanırım mantık çerçevesinin dışına taştığı için yorumlamakta zorlanıyor. Onların doları varsa bizim de Allah'ımız var gibi bir cümle gerçekten kurdu mu diyor. Savaş çıkma riski olabilir mi diyor.

Türkiye'de sokaktaki vatandaş rahat, biz ne krizler gördük, bu da gelir bu da geçer diyor, dolar kaç olmuş pek de umrunda olmuyor. Ben hep 50 liralık benzin alıyorum misali ben hep 50 liralık pazar alışverişi yapıyorum diye düşünüyor belki de. Biz burada kafayı yiyoruz günlerdir. Ben kendi yakınlarıma bile burada yaşadığımız kaygıları aktarınca dert etme takma kafaya sıkma canını gibi teselli cümleleriyle yanıt alıyorum. Halkta böyle bir rahatlık varken, biz burada acaba felaket tellallığı mı yapıyoruz gibi bazen kendimizi sorgularken, adam savaş çıkma riski olabilir mi diye sordu ya, varın siz düşünün adamların endişe seviyesinin bizden ne kadar yukarılarda olduğunu. Ne olup bittiğini ne yapılmaya çalışıldığını cidden anlayamıyorlar anlamlandıramıyorlar gibi gördüm.

Türkiye'nin Çin'den kredi alabileceğini, faiz oranlarının ise Türkiye istese de istemese de yükselmek zorunda kalacağını söyledi. Yine de buradaki dinamikleri ne kadar iyi algılayabildiğinden emin değilim. Gerçi Türkiye'deki ekonomistlerin bile ne konuşacağını ne söyleyeceğini ne yorumlayacağını ne bekleyeceğini bilemediği bir ortamda, yabancıların da benzer durumda olmasına şaşmamak lazım herhalde.

Kendi adıma, ben TL'de yakalandım. Şuraya düşerse vadeyi bozar alırım derken oraya hiç düşmedi. Erdoğan ve Albayrak'ın konuşmaları sırasında da takipteydim şuradan buradan alsam mı diye çok düşündüm ama terste kalma riski olsun kambiyo kontrolü söylentileri olsun elim varmadı işte. Sonrasında makas da açılınca kumardan farksız bir hale dönüştü durumlar. Ben artık olduğum yerde kalacağım. Çıkarsa da düşerse de mecburen kabulümdür.

Yeri gelmişken, dolarda olup dalgayı yakalayan arkadaşlara gelen özgüveni de aşırı bulduğumu belirtmeden edemeyeceğim. Elbette ki öncelikle buraya kadarki öngörülerinden dolayı tebrik ederim o ayrı, ancak söylemleri yazma tarzları her zaman her şeyi kesinlikle doğru bildiklerini düşünmeleri, bunlar sağlıklı yaklaşımlar gibi gelmiyor bana, özgüven iyidir ama aşırı özgüven ters tepebilir.
    Vanity, definitely my favourite sin...

Sayfa 716/1252 İlkİlk ... 2166166667067147157167177187267668161216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •