Special Days Image
Sayfa 199/380 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon
Arama sonucu : 3038 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: Dolarda Düşüş Kaçınılmaz

1. bu ykb niye bu parada akil erdirebilen var mi?

2.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    bu ykb niye bu parada akil erdirebilen var mi?
    Başta diyeyim de, kimseler kızmasın bana...

"Burası yeri değil, ama sorulmuş, soru havada kalmasın.."

YKB inanılmaz sermaye artırdı. 4 milyar TL den sanırım 4,5 milyar TL daha koydu ve sermayesini 8,5 milyar TL ye çıkardı..

Sermaye artırmanın hem iyi, hem de kötü yanları vardır.

İyi yanı;

Sermaye yapınız güçlenir. Karşılıksız işlerinize daha fazla karşılık ayırır, risklerinizi azaltırsınız.. İş yapma kapasiteniz ve dolayısı ile karlılığınız artar...

Kötü yanı;

Yüksek faiz ortamında sermaye artırımı şirket üzerinde karlılık baskısı yaratır. Yüksek faiz ortamında düşen büyüme, azalan alım gücü ile iş yapma kapasiteniz düşebilir..... Bu durumu ve süreci şirket yöneticileri iyi yönetimle cevap vermelilerdir.

Bu durumda şirket yöneticileri ip üzerinde gibidir. Yaptıkları işe ve ortama inanmaları tamdır, aksi durum iflas etmemek için uğraşırken tam bir konkordato içinde olabilirsiniz..

Yani; 4 milyar TL sermaye ile 2 milyar TL kar etmeniz beklenirken, 8 milyar TL ile bu beklenti 4 milyar TL ye yükselir...

Bir de yanınıza UNI CREDIT gibi tamamen sorunlu, sıkıntılı bir %50 italyan ortak alırsanız, bu ortamda riskleriniz yüksek olur...

YKB sının en makul en kısa cümleler ile durumu ve açıklaması budur...

Umarım anlaşılır olmuşumdur..

3. USD DA DÜŞÜŞ KAÇINILMAZ....

2019 yılının Kasım ayını da bitiriyoruz..

Dile kolay USD yükselecek, yükselecek diye diye kaçan yaklaşık 1,5 yıl vade... Uçan giden %25 günlük faiz...

O zamanda dedim, şimde de aynı kanaatteyim.. Yapmayın, etmeyin diye..

Sanal alemlerde gezip, silahşör medyayı dinleyip, yabancıya ahkam kestiniz.. USD 12 TL şakkadanak olacak diye...

Oysa yabancı şimdi de Deutsche Bank Türkiye'de 5,54 TL yi USD görebilir dedi...

İnansak mı? Ya doğruyu diyorsa? Pek uçuk bir hedefte değil hani...

Yandı Gülüm Keten Helva...

Oysa içeride sizin tarafınızdan;

Benim ne damat seviciliğim kaldı, ne de AKP liliğim, ne de TROL lüğüm... Ama gerçekler apapçık ortada..

Hala kabul etmiyorsunuz. USD 5,69 TL...

Doğru ben de pek inanmam.. Artık 5,71 TL de dip olmalıdır diye düşünüyorum.. Ama yabancı bu.. Acıması olmaz, çakar...

Mesela 1 ay sonra millet 6 beklerken geldiğimiz yer 5,51 TL olabilir.. Kim ne diyebilir ki? USD bu.!

Beni korkutan çözülmeyen dth lardır.. Yaklaşık 16 aydır USD düşüşte...

Yabancı ile inatlaşan KY ya yabancı bir çakar, Aralıkta TCMB sının 5,94 TL olan tahminini filan dinlemez 5,51 e getirir...

Burada artık Ah, Oh, Uf çok acıdılar filan başlayabilir... Daha da kızarsa yılbaşında 5,44 TL ile PATRON BENİM diyebilir..

Diyelim ki; hala KY akıl sağlını korumayı başardı...

Fİnalde;

HEDEFTE VURUŞANLAR filminin FİNALi gibi Şubatta 5,31 TL ye getirirse burada akıl, makıl, mantık, rasyonalite kalmaz..

Bazı arkadaşlarımız Türkiye de insanlar AÇ AÇ diyor..

Siyanür ile insanlar kendisini ÖLDÜRÜYOR diyor...

Değerli arkaşım, maalesef öyle..

Bunun USD ın yükselmesi yada düşmesi ile ne alakası var.

USD düşünce insanlar intihar ediyor diye; bir mantık kurmuş isen;

Yükselince ah ne güzel oldu ülke USD 12 TL oldu diyip intihardan vazmı geçecek?

Bu hükümet ve politikaları ile ilgili birşey...

Biz USD iniyor, çıkıyor, konusunu konuşuyoruz..

Kısaca USD da 5,31 filan yada

Bu olacak demiyorum.. Bakınız.. Ama böyle olayları en az yaşım kadar yaşadım...

Şahsi fikrim 5,64 TL ve altı USD artık Türkiye lehine olamaz.. Mantıklı değildir...

Ama realite şudur...

Kasım ayının sonuna geldik ve bugün USD/TRY 5,69 u görmüş...

12 TL yi değil...

Umarım şıkır şıkır paralar kazanıyor, tıkır tıkır işleriniz gidiyordur...

(Beyaz Yakalısı dahi böyle ise, yabancının işi kolay ve bizim işimiz zor ama.. Biz yine de iyi niyetli olalım...)

4.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    USD DA DÜŞÜŞ KAÇINILMAZ....

2019 yılının Kasım ayını da bitiriyoruz..

Dile kolay USD yükselecek, yükselecek diye diye kaçan yaklaşık 1,5 yıl vade... Uçan giden %25 günlük faiz...

O zamanda dedim, şimde de aynı kanaatteyim.. Yapmayın, etmeyin diye..

Sanal alemlerde gezip, silahşör medyayı dinleyip, yabancıya ahkam kestiniz.. USD 12 TL şakkadanak olacak diye...

Oysa yabancı şimdi de Deutsche Bank Türkiye'de 5,54 TL yi USD görebilir dedi...

İnansak mı? Ya doğruyu diyorsa? Pek uçuk bir hedefte değil hani...

Yandı Gülüm Keten Helva...

Oysa içeride sizin tarafınızdan;

Benim ne damat seviciliğim kaldı, ne de AKP liliğim, ne de TROL lüğüm... Ama gerçekler apapçık ortada..

Hala kabul etmiyorsunuz. USD 5,69 TL...

Doğru ben de pek inanmam.. Artık 5,71 TL de dip olmalıdır diye düşünüyorum.. Ama yabancı bu.. Acıması olmaz, çakar...

Mesela 1 ay sonra millet 6 beklerken geldiğimiz yer 5,51 TL olabilir.. Kim ne diyebilir ki? USD bu.!

Beni korkutan çözülmeyen dth lardır.. Yaklaşık 16 aydır USD düşüşte...

Yabancı ile inatlaşan KY ya yabancı bir çakar, Aralıkta TCMB sının 5,94 TL olan tahminini filan dinlemez 5,51 e getirir...

Burada artık Ah, Oh, Uf çok acıdılar filan başlayabilir... Daha da kızarsa yılbaşında 5,44 TL ile PATRON BENİM diyebilir..

Diyelim ki; hala KY akıl sağlını korumayı başardı...

Fİnalde;

HEDEFTE VURUŞANLAR filminin FİNALi gibi Şubatta 5,31 TL ye getirirse burada akıl, makıl, mantık, rasyonalite kalmaz..

Bazı arkadaşlarımız Türkiye de insanlar AÇ AÇ diyor..

Siyanür ile insanlar kendisini ÖLDÜRÜYOR diyor...

Değerli arkaşım, maalesef öyle..

Bunun USD ın yükselmesi yada düşmesi ile ne alakası var.

USD düşünce insanlar intihar ediyor diye; bir mantık kurmuş isen;

Yükselince ah ne güzel oldu ülke USD 12 TL oldu diyip intihardan vazmı geçecek?

Bu hükümet ve politikaları ile ilgili birşey...

Biz USD iniyor, çıkıyor, konusunu konuşuyoruz..

Kısaca USD da 5,31 filan yada

Bu olacak demiyorum.. Bakınız.. Ama böyle olayları en az yaşım kadar yaşadım...

Şahsi fikrim 5,64 TL ve altı USD artık Türkiye lehine olamaz.. Mantıklı değildir...

Ama realite şudur...

Kasım ayının sonuna geldik ve bugün USD/TRY 5,69 u görmüş...

12 TL yi değil...

Umarım şıkır şıkır paralar kazanıyor, tıkır tıkır işleriniz gidiyordur...

(Beyaz Yakalısı dahi böyle ise, yabancının işi kolay ve bizim işimiz zor ama.. Biz yine de iyi niyetli olalım...)
    1 gecede bütün kayıplar telafi edilir.. Tahmin çok başarılı ama insanların neden dolara yöneldiğini tam idrak edememişsiniz.. Dolar değil 5 lira 50 kuraşa düşse bu saatten sonra bu iktidar olduğu müddetçe dolar bozdurmucak kemik bi kitle oluştu artık.. Yani sorun para kazanma kaybetme değil güven meselesi
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    1 gecede bütün kayıplar telafi edilir.. Tahmin çok başarılı ama insanların neden dolara yöneldiğini tam idrak edememişsiniz.. Dolar değil 5 lira 50 kuraşa düşse bu saatten sonra bu iktidar olduğu müddetçe dolar bozdurmucak kemik bi kitle oluştu artık.. Yani sorun para kazanma kaybetme değil güven meselesi
    aynen.. iktidar ve yandaşları dolarda vatandaşı bıktırabileceklerini sanıyorlar..

vatandaş "sizi pişman ederiz" tehdidini açıkça dinledi ve notunu aldı..

üstelik doların önemli bir kısmı doları bozmaya ihtiyacı olmayan kesimde.. toplu yani..

diğer yandan.. az doları olanın bile alma nedeni para kazanmak değil..

para kazanmak derdinde olup dolar alan yok mu? var mutlaka.. ama onlarda 5.XX li seviyelerde dolar bozmaz.. 6 ve üstü seviyelerde belki kısmi çözülme gelir..

17 yılda ülkeyi ekonomik ve siyasi olarak batırmış bir zihniyete ülkenin önemli bir kısmının güveni yok..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.70 lerde satmayan adam 5.30 larda da satmaz.. hatta daha da arttırır dolar miktarını..özellikle TL varlıklarda karlı işlem yapanlar dolar üzerinden nakite döneceklerdir.. ben mesela öyle yapıyorum.. doların düşmesi paradoksal olarak benim avantajıma..

yay geriliyor.. iktidar zamanın kendinden yana olduğunu sanıyor ama oldukça amatörler ve bir şeyden anladıkları yok..

esasen açık olan şey şu: zaman vatandaştan yana..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,653
    şu dolarda ky var hayatta yükselmez, kriz gelecek ky hazır elinde dolar varken gelmez fikirleri bana çok temelsiz geliyor. dolara hisse senedi gözüyle bakmak enteresan. çünkü hisse değil, bir para birimi. evet baronlar şimdi oturmuş dth çözülse de doları patlatsak mı diye düşünüyolardır

ben size söyleyeyim, trump fikir değiştirip (ama değiştirmeyecek) powell kardeşim sen bağımsızsın, fed döngüsüne devam et dediği an 2 ay içerisinde eski tepe 7,20 aşılır. (bizim faizler genelde abd tahvil faizinin 10 katı kadar oluyor) yani şansımız trump'ın mantıklı bir şekilde parasının değerini düşürmek istemesi. global balon patlayıp 2020 seçimleri elden gitmesin diye trump sadece biraz daha balona üflemek istiyor. bknz. çin'le barıştım barışıyorum deyip dow jones'a rekorlar kırdırması. ayrıca sürekli twitter'de aha bakın all time high borsamız, rekoru kırdık vs demesi.

yani dolar 12 olacakçı arkadaşlar eğer fed dönmeseydi haklı çıkmaya yakındılar. yoksa boğaza kadar dth olduk, kamu dolar sattı ithalat düştü, damat uçtu kaçtı vs. bunlar 1 yıl kuru sabit tutmaz. şu an yaşanılan çakma bir 2001-2013 sahte cenneti.

8. arjantin içinde halkın %95 dövizde paranın daha değer kaybedecek alanı kalmamış olabilir diye haberler çıkıyordu imf anlaşması olmasına rağmen bir günde %33 değer kaybetti ve sermaye kontrolü geldi.

bahsedilen rakamlar yeni QE dışında zor...

Sayfa 199/380 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •