Sayfa 18/137 İlkİlk ... 816171819202868118 ... SonSon
Arama sonucu : 1089 madde; 137 - 144 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1. Benim en çok ilgimi çeken, altın ile arasındaki oranın tarihi zirvesinde olması oldu. Bir de bir kaç bireysel yatırımcı hariç kimsenin gümüş ile alakalı konuşmaması. Böyle durumlar genelde fırtına önce sessizliği simgeliyor.

Fiyat hedefiniz nedir bilmiyorum ama benim fiyat hedefinden ziyade oran hedefim var. Şu 88-90'larda seyreden oran ileride 50-60'a düşerse en kötü gümüşü satıp altına geçersin alacağın gram miktarını artırırsın. Ha oran değişmezse ama fiyat yükselirse, bu sefer fiyat artışından kazanırsın. Hem oran düşüp hem de fiyat artarsa, duble vole vurursun : )

Ya da TL de devaluasyon oldu diyelim, yine az çok korur çok ekstrem bir satış yemediği sürece :D

Sevdim bu gümüşü.

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Benim en çok ilgimi çeken, altın ile arasındaki oranın tarihi zirvesinde olması oldu. Bir de bir kaç bireysel yatırımcı hariç kimsenin gümüş ile alakalı konuşmaması. Böyle durumlar genelde fırtına önce sessizliği simgeliyor.

Fiyat hedefiniz nedir bilmiyorum ama benim fiyat hedefinden ziyade oran hedefim var. Şu 88-90'larda seyreden oran ileride 50-60'a düşerse en kötü gümüşü satıp altına geçersin alacağın gram miktarını artırırsın. Ha oran değişmezse ama fiyat yükselirse, bu sefer fiyat artışından kazanırsın. Hem oran düşüp hem de fiyat artarsa, duble vole vurursun : )

Ya da TL de devaluasyon oldu diyelim, yine az çok korur çok ekstrem bir satış yemediği sürece :D

Sevdim bu gümüşü.
    Valla helal olsun,beyazyaka topiğinde yazıştığımızda konuya tamamen yabancıydınız,bu kadar çabuk ve doğru şekilde olaya intibak etmenizi çok taktir ettim.Hoşgeldiniz diyelim o zaman size de )))))))))

Bu arada farkettiniz mi uyduruk çin amerika kayıkçı dövüşünün son gününde hem altına hem gümüşe bastılar.Yarın anlaşma fos çıkınca ,ki içerik okununca yalan dolan olduğu anlaşılıcak,ben emtialarda yükseliş borsalarda negatif hareket bekliyorum.Şimdiden emtialar toplamaya başladı.Gece gece hem altın hem gümüş toplamaya başladı.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bu arada farkettiniz mi uyduruk çin amerika kayıkçı dövüşünün son gününde hem altına hem gümüşe bastılar.Yarın anlaşma fos çıkınca ,ki içerik okununca yalan dolan olduğu anlaşılıcak,ben emtialarda yükseliş borsalarda negatif hareket bekliyorum.Şimdiden emtialar toplamaya başladı.Gece gece hem altın hem gümüş toplamaya başladı.

Ben sizinle aynı fikirde değilim, Trumpın bugune kadar yapacağı bütün hamleleri ve seçileceğini bir çok kişiden önce 2015 de tahmin ettim kimse ihtimal vermiyorken, twitlerim hala duruyor.

Trumpın art of the deal diye bi kitabı var, başkan olmadan çok önce yazdı, 30 yıl önce. O kitabı okuyunca trumpın nasıl bir kişiliği olduğunu anlarsınız.

Trump olayları çok hızlı tırmandırmayı sever, ama çok uzlaşmacı biridir, tırmandırdığı kadar tırmandırıp birden zeytin dalı uzatır ve adamı masaya oturtur istediğini kopartmaya çalışır.

Rahip Brunson olayında yaptırım zart zurt dedi, bi baktın erdoğanla sarmaş dolaş.
    Kuzey koreyi haritadan silerim dedi, bi bakıyorsun kim jong un la anlaşmış.

Aynı şey iran olayındada oldu, sonuna kadar tırmandırdı, istediğini alınca, yumuşatıcı bir konuşma yaptı.

Trump çok zeki ve kurt ve rasyonel hareket eden bir iş adamıdır.

5. Ben gümüşün küresel tansyonların aksine başka nedenelrden dolayı yükseleceğini düşünüyorum. Şu sıralar bence akıllı para inceden inceye gümüşü topluyor, altından ciddi para kazananlar parayı park etmek için ya 10 yıllık bonolara gidecek, ya da oransal olarak diplerde olan gümüşü tercih etcek. Bu adamlar pozisyonunu alınca, sahip oldukları medya ve spekülatör ordularıyla gümüşü bireysel yatırımcıların radarına sokacaklar tekrar, işte ne zaman a haberde kanal d kapalıçarşıda gümüş izdihamı diye haber görürsün, o zaman satma zamanı gelmiştir : ))))

Trumpın geleceğini ben de tahmin etmiştim.Ama onun kendi insiyatifi olduğunu sanmam.Tüm liderler gibi o da kendine verilen emir listesini uyguluyor bence.O emirlerin dışında pek hareket edemez.Ana kararlar başka odaklarca verilir benim aklıma göre.O grupda yakında dünyada kaos istiyor,trump da bu kaosun çıkmasına yardım edecek eli mecbur.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Trumpın geleceğini ben de tahmin etmiştim.Ama onun kendi insiyatifi olduğunu sanmam.Tüm liderler gibi o da kendine verilen emir listesini uyguluyor bence.O emirlerin dışında pek hareket edemez.Ana kararlar başka odaklarca verilir benim aklıma göre.O grupda yakında dünyada kaos istiyor,trump da bu kaosun çıkmasına yardım edecek eli mecbur.
    Yok öyle bir şey, erdoğana attığı mektubu okursanız bu adamın kendi başına fevri hareket ettiğini anlarsınız. O yüzden herifi azletmeye çalışıyorlar. Adam belki kennedy den sonra tek başına karar alan tek ABD başkanı.

Bütün lobiyi karşısına alıp ordusunu kuzey suriyeden çekti herif.

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Yok öyle bir şey, erdoğana attığı mektubu okursanız bu adamın kendi başına fevri hareket ettiğini anlarsınız. O yüzden herifi azletmeye çalışıyorlar. Adam belki kennedy den sonra tek başına karar alan tek ABD başkanı.

Bütün lobiyi karşısına alıp ordusunu kuzey suriyeden çekti herif.
    Farketmez dediğiniz gibiyse sonu da kenedy gibi olur.Asıl karar vericiler bildiğini yapar.Pek ana trend değişmez.

Sayfa 18/137 İlkİlk ... 816171819202868118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •