Sayfa 856/1000 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,841 - 6,848 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by feveran99 Yazıyı Oku
    Secimden sonra yayinlanmaya devam edecekmiş.
    Mart 2019 a kadar da bakmayalım yani....

2. CDS'lere de yasak gelmişe benziyor....
    milletin morali bozulmasın diye mi nedir anlamadık

Yasaklar ülkesi...
    Kabile ülkesi...
    Bedevi ülke....
    Ne dersen de !!!!

Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    Herkese Selam,
    CDS oranlarını güncel takip edebileceğimiz neresi var ? (Bloomberg uzun süredir göstermiyor )
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sizi bilmem ama Eurobond olayı yurt içi yerleşikler için vergisel açıdan bence cazip değil. Ben Dolarımı bir yerde değerlendirecek olsam %6.5 civarı faiz ile bankada 1 ay vadelide tutardım.
    Bankaya koydugun dolardan elde ettigin gelirin vergisi yokmu?

Hepsi ayni hesap

4. Trump’ın damadı ve danışmanıymış
    bizdeki gibi rte ve damadı
    saç stilleri bile benziyor

5.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    CDS'lere de yasak gelmişe benziyor....
    Sanırım 24 saat(1 iş günü) gecikmeli veriyorlar artık. Yasaktan öte CDS veri dağıtıcısıyla farklı şartlarda anlaşma yapılmış olabilir.
    https://www.paragaranti.com/cds
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sizi bilmem ama Eurobond olayı yurt içi yerleşikler için vergisel açıdan bence cazip değil. Ben Dolarımı bir yerde değerlendirecek olsam %6.5 civarı faiz ile bankada 1 ay vadelide tutardım.
    Temmuz-Ağustos ayında fitch raporuna göre 12milyar dolar mevduat azalması olmuş bankalarda ve bu yüzden döviz likidite sorunu riski yükseldi demiş adamlar. Raporun devamında dediklerini yazamıyorum. Zira Türkçe kaynaklardan silmişlerdi. Bu paranın bir kısmı yastık altına gitmiş olabilir. %10'da faiz verseler sermaye 1-2 yıldan önce zor girer geri bankaya.

Şimdi birde işbankası meselesi ortaya çıktı, DTH'ci olarak oldukça huzursuz ediyor beni.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Temmuz-Ağustos ayında fitch raporuna göre 12milyar dolar mevduat azalması olmuş bankalarda ve bu yüzden döviz likidite sorunu riski yükseldi demiş adamlar. Raporun devamında dediklerini yazamıyorum. Zira Türkçe kaynaklardan silmişlerdi. Bu paranın bir kısmı yastık altına gitmiş olabilir. %10'da faiz verseler sermaye 1-2 yıldan önce zor girer geri bankaya.

Şimdi birde işbankası meselesi ortaya çıktı, DTH'ci olarak oldukça huzursuz ediyor beni.
    Hocam zaten sıkıntı dthlar. Döviz borcunu hesabından ödemek zorunda kalan birey ya da şirketler fiziki olarak doları talep edince olanlar oluyor.

8.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    CDS'lere de yasak gelmişe benziyor....

Yasaklar ülkesi...
    Kabile ülkesi...
    Bedevi ülke....
    Ne dersen de !!!!
    şuradan türkiye'nin 5 yıl vadeli yani 2023-2024 civarı itfa tarihli eurobond alım ve satım getirilerinin ortalamasını alın (buna a diyelim): https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bir...tirim/eurobond

şuradan abd 5 yıllık tahvil getirisini alın (buna b diyelim): https://www.bloomberg.com/quote/USGG5YR:IND

türkiye'nin 5 yıllık cds değeri a'dan b'yi çıkarınca bulduğunuz değerdir.
    yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 856/1000 İlkİlk ... 356756806846854855856857858866906956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •